İçeriğe Yönlendir

Ticari Araç Tavsiyesi

TamerErdoğan

Araç seçimi  

18 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
54 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

.. buralar komple benim şeklinde bir havası oluyor h..

mecburen.. bir yere sığmıyor çünkü :)

Ben doblo öneririm. alırken ucuz satarken ucuz. işletirken ucuz. transit de olur.

vw konfor vesaire lazımsa caddy olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

dün sami bir dobloyla geldi hayran oldum arabaya ne kadar da genişmiş içi ferahmış . ben çok beğendim iyide kaçıyordu rampada 1.6 sı

amaroka bütçe uygunsa anket açılmamış sayıyorum. :D 

transporter minibüs alıp maliyeylimi uberlemi uğraşacaksınız boşverin onu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
4 çekerinin sürekli olup olmaması vergilendirme için önemli değil

Örnek olarak önceki mesajınızdaki 2014 4x4 amarok yıllık vergisi 3.598,00 TL
4x2 olsaydı (motor hacmi önemsiz) 1.791,00 TL vergisi.

Abi malum site üzerinden baktığın zaman 4 6 sene olduğu için 1350 lira gibi bir rakam çıkıyor
Benim de şahsi fikrim, Transporter dan yana, Amarok daha çok şehir dışı arabası gibi... hani git yaylaya iki tane kütük kes at kasaya getir şeklinde kullanım için.
Ticari açıdan düşünüldüğü zaman Transporter daha mantıklı geliyor içi geniştir ve kapasitesi büyüktür, eğer ki ürünlerinizi taşımak istiyorsanız ve bu ürünler yağmurdan kardan etkilenecek şeyler ise kapalı araba tercih ederim, Transporter in dezavantajı da trafik yoğunluğu olan yerlerde büyüklüğünden dolayı sıkıntı yaşanabilir, eğer yoğun trafikde kullanılacak ise taşınacak olanlarda küçük ebat ise Doblo daha mantıklı olur.

Şunuda yazmadan geçemeceğim Amarok kullandım kocaman bişi yolda buralar komple benim şeklinde bir havası oluyor hele hele BiTDI ise üfff [emoji4]
Evet Hasan kardeşim BITDI [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

seçenkelre baktım da, şuna benzettim: Lokantaya gidiyorum karnım aç ne yesem: seçenkeler:

1. ezogelin çorba

2. adana dürüm (soğanlı)

3. Tel kadayıf (kaymaklı)

şahsen 3nü de tek porsiyon isterim. seçemedim o yüzden

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
47 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

Abi malum site üzerinden baktığın zaman 4 6 sene olduğu için 1350 lira gibi bir rakam çıkıyor emoji16.png

Doğru, 2014 araç 5 sayında sayılıyor. Daha genç hesaplamışım.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Amarok ile transporter aynı büyüklükte

Aaa burda kaldırım mı varmış hiç farkında değilim demek için Amarok :)

1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

mecburen.. bir yere sığmıyor çünkü :)

Evet hocam baya geniş...  yani hem enine hem boyuna geniş,

Ben şahsen park ederken biraz şaaptım bi yeri dokunacak mı diye 

8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

seçenkelre baktım da, şuna benzettim: Lokantaya gidiyorum karnım aç ne yesem: seçenkeler:

1. ezogelin çorba

2. adana dürüm (soğanlı)

3. Tel kadayıf (kaymaklı)

şahsen 3nü de tek porsiyon isterim. seçemedim o yüzden

Evet abi, birbiriyle akalasız türler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nasıl bir ticaret yapılacak aranan kriterler nedir? bilsek fiikir verbiliriz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hidrolik rekorlar, veya pnomatik. Valfleri sarf malzeme vs sanırım
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:
27 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hidrolik rekorlar, veya pnomatik. Valfleri sarf malzeme vs sanırım

O zman Kanguu tabi ki

Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
O zman Kanguu tabi ki
Çağlar abi Öncelikle benzetme ne bayıldım araç tercihine gelirken alakasız türler seçenekleri oraya kadar indirdim tercihlerim arasında Doblo var Kangoo benzeri olduğu için ama hem bana hitap etsin hem işime hitap etsin istediğim için Amarok dedim uzun zamandır düşündüğüm bir araçtır zaten bu işte üzerine tuz biber oldu atta bu gece otobüsle İzmir'e gidiyorum beyaz bir tane Amarok almaya hahaha[emoji6]

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Şirkette tercihleri doblodan yana kullanıyorum. Kullanım maliyet konusunda kesinlikle 1.6 multijet motorlardan çok memnunum, boşken ve hız kurallarına uygun sakin kullanıldığında dizel bir otomobil gibi yakıyorlar. Özellikle vanları İkinci el 1-2 yaşında temin ederseniz fiyatları sıfıra kıyasla çok daha mantıklı oluyor, ayrıca uzun şasi maxi yada maxi XL van seçerseniz 1 ton istiap haddi var ve arka süspansiyonlar makaslar ile desteklenmiş geliyor. Kantar'da tonaj dezavantajı yok. 

Ama bizim en önemli tercih nedeni kesinlikle yakıt tüketimi diyebilirim. Bir tanesinde şanzımandan uğultu gelmesi üzerine servis bazı modellerin şanzımanda kronik problem olduğunu beyan etti ve 70 bin km (18 aylık) iken garantiden komple sıfır şanzıman takıldı. Şu an elimizden olmayan sattığımız 2011 yeni kasanın ilk modelinde vites kontrol çubukları garanti bitmeye yakın kırılmış ve yolda kalmıştı buda garantiden değiştirilmişti. Bu iki ciddi problem dışında hiç ciddi problem yaşadığımızı hatırlamıyorum. Diğer karşılaştııklarımız en fazla  periyodik bakımlarda can yakmadan çözülen ufak tefek sorunlar. Ön düzenleri sert kullanımda çabuk bozulur v.s ama ticari araç alacaksanız naçizane tavsiyem kesinlikle kullanım maliyeti ve aracın piyasada yaygınlığı öncelikli kriteriniz olsun. Heleki mazot 5.70 iken ticari maksatlı kullanılan bir aracın tüketimdeki ufak bir avantajı bile değerlendirmemek mümkün olmuyor maalesef. Doblo Maxi XL (Yüksek Tavan Uzun Şasi) yerine Transit almayı ciddi düşündüm ancak yakıtta muadil transite kıyasla en az %20 avantaj sağladığı fikriyle transiti eledim.

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
On 23.04.2018 at 20:08, TamerErdoğan yazdı:

Merhaba kismetse yarın aracımı satıyorum..ticarete atılıyorum.5 6 ay içinde magza acicam.kayinpederim hidrolik pinomatik imalat ve satışı yapıyor şuan bayrampaşa mağazasında ise başladım.. ticarî mal tasiyabilcegim bi araç alicam

Doblo veya transporter gibi araç kullanılıyor genelde.. ama ben görünüş olarak ticari olsun pek istemedim dusuncem pick up almak ww amarok almak diğerleri motor olarak yüksek olduğu için vergi vs fazla çıkıyor sizler de düşüncenizi öğrenmek istiyorum

537578633 bu beyendiğim almayı düşündüğüm amarok   

Almayı dusundugunuz arac güzel  ama vergi olarak amorak oldugu ıcın bu aracın mtv si yıllık 2700 tl dir mtv dısı yakıtda 8-10 litre arası gezer hayırlı olsun bence 

Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Arkadaşlar arca karsr verdim ve dun itibarıyla izmirden bahsettiğim araci aldim..genel bilgi vereyim ilk gün izlenimi

Izmır istanbul arasi 525 km (ev)

400 tl ile depo doldu
Yarım depodan 2 tik aşağıda suan 8.2 yakıt gösterdi
Sabah 30 km yol geliyorum trafikli halde sabah 7.7 ortalama gösterdi a66de1126ac8936f56c61b3bf6c31b87.jpge572a4a2567e649d519ebdca2db081ea.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
Biliyorduk [emoji4] 

Hayırlı olsun.. 

Mehmet abi teşekkür ederim..servet abi vazgecirmeye çalıştı ama... valla çok istedim almayı belli de ettik galiba [emoji16]

servet abi sana inat [emoji16]200 km arkada yolculuk yaptim hicde rahatsiz edici bi sikintisi yok..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

Mehmet abi teşekkür ederim..servet abi vazgecirmeye çalıştı ama... valla çok istedim almayı belli de ettik galiba emoji16.png

servet abi sana inat emoji16.png200 km arkada yolculuk yaptim hicde rahatsiz edici bi sikintisi yok..

Hayırlı olsun Tamer. Sen Servete bakma, kıskandığından öyle yapıyor o :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Watsap konuşmalarını niye ifşa ediyorsun. Hem mercekli farı da yok. Hiç güzel değil beğenmedim ki hem niye kıskanmayayı...şey kıskanayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...