İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servis Bakım Periyodu

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Ahmet Kaleli

Üstadlar aracımı alır almaz yetkili serviste ağır bakımlarını yaptırdım.Bana seneye veya 15.000 km sonra gel dendi.Ancak ben 15.000 km yi 2 yılda anca yapıyorum.Yani her sene servise girmem gerekiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her sene ya da her 15bin km'de bir kez servise bakım amaçlı gitmeniz gerekmektedir. İkisi birbirinden bağımsızdır.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Eğer aracınızı her gün kullanıyorsanız benzinli motorda yağ 2 yıla kadar rahat dayanıyor. Bizzat denedim. Ama 2-3 gün kullanılmadan duruyor ise yılda bir değişmesi tavsiye ediliyor. Yağda çökelme oluyor vs.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Eğer aracınızı her gün kullanıyorsanız benzinli motorda yağ 2 yıla kadar rahat dayanıyor. Bizzat denedim. Ama 2-3 gün kullanılmadan duruyor ise yılda bir değişmesi tavsiye ediliyor. Yağda çökelme oluyor vs.
Laboratuvar incelemesi lazım
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

1 yıl veya km sınırı hangisi önce dolarsa bu konunun pazarlığı olmaz bizim ülkemizde araba sahiplerinin en az % 60 ı her yıl km yapmadığı için yağını değiştirmez daha sonra "arabam neden fazla yağ yakıyor 210 binde", "arabamın turbo mili kesti" gibi sorular gelir.

Motor yağının zeytinyağı gibi birşey olduğunu sananlar var 1 yl oksijen ile temas eden yağ özelliğini yitirir

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben eşimin aracının her yıl 3000 km falan yaptığı halde değiştiriyorum.Birşey olur mu bilmiyorum açıkçası ama olabilir ihtimaline karşın değiştiriyorum.Sonuçta bu araçlara az buz para verilmiyor 3 kuruştan kaçıp araca zarar vermeye gerek yok.

Her yıl bakım yaptırın kafanız rahat olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Zaten her yıl yapmak zorunludur. Ancak 3bin yapıyorsa biraz esnetilip 1.5 yıla çıkarılabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Anlaşılan her yıl bakıma girilecek.Cevaplar için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...