İçeriğe Yönlendir

1.2 Sıfır Jetta Alınır mı?

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim Mercedes şehir içi büyük geldiği için. Şehir içi kullanım için firmanın elinde kalan son jettalardan birini almayı düşünüyorum. 2017 model 1.2 trend Jetta almayı düşünüyorum. Fiyat olarakta 82-83 gibi alacağım. Siz olsanız alırmısınız yada başka bir aracamı yöneleyim. Mersedes kalacak yinede. İş görüşmesi Merco ile. Şehir içi işler için Jetta olacak.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Donanım olarak yeterli diyorsanız bence alınmaması için bir neden yok.

Uğur bey ikinci araç olarak kullanılacağı için donanım çok önemli değil. Sadece öğrenmek istediğim jettamı daha küçük bir araçmı yada başka bir araçmı.
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Abi, İkinci elde bu fiyata daha donanımlı bulamaz mısın. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

82-83 'e Trend mi diyeceğim ama cumartesi günü Toyota 'ya gittim, Yaris 'e 88 fiyat etiketi koymuşlardı. Artık en dolusu mu yada boşu mu bilmiyorum. 

Bende serkan hocama katılıyorum, ikinci el donanımlısı daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kaçırma al

6 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

82-83 'e Trend mi diyeceğim ama cumartesi günü Toyota 'ya gittim, Yaris 'e 88 fiyat etiketi koymuşlardı. Artık en dolusu mu yada boşu mu bilmiyorum. 

Bende serkan hocama katılıyorum, ikinci el donanımlısı daha iyi olur.

Kaça alacaksın? yine carplay olmayan az büyük radyo için mi? aynı araba ikisi de.

bırak aynalar otomatik olmasın bırak lambalar ucuz olsun. değiştirmesi de ucuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Göktürk hocama katılıyorum, liste fiyatlarını bilmiyorum ama cazipse alınır abi. Sen zaten yol yapacaksın şehiriçi donanım kullanana kadar yol biter. İş için kostururken katlanır ayna gelmez akla. Satsan zarar ettirmez vw. 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yeni 1.2 motor çok farklı eskisinden. Sürüşü gidişi garantisi herşeyi sizi tatmin eder.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hmm. olay rengi değişti. mesajı atanın arda bey olduğunu unuttum.

olabilir. ama sanki hesaplı polo 1.0 trend bulsan daha çok tatmin eder. madem şehiriçi.. tam olsun.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Başka araclar da bakilabilir. Fakat bu fiyatlara sifir jetta da kulaga hos geliyor. Iyi bir tercih olur bence...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kaçırma al

Yaris' i mi Jetta' yı mı?

88 yada 82 ye E60 530i var hocam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Yaris' i mi Jetta' yı mı?

88 yada 82 ye E60 530i var hocam.

adamın mersedes var. aynı dili konuşamıyoruz. Ben jetta kaçırma dedim. ama yaris hibrit felansa onu bilemem.

Napıcak 530i yi yarışa mı girecek :)

kaç model 530i ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

adamın mersedes var. aynı dili konuşamıyoruz. Ben jetta kaçırma dedim. ama yaris hibrit felansa onu bilemem.

Napıcak 530i yi yarışa mı girecek :)

kaç model 530i ?

Bende 80 li bin TL leri ikisine de vermem demek istemiştim hocam :) Bence yine de bi comfortline olsun, trendline 'ın adı bile kötü, E serisinin yanına yakışmaz...

2004 - 2009 arası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

15 senelik bmwden ne olur ki? başa bela olur. Ancak çok seveceksin hobi için hafta sonu bineceksin.

Dastır alsın bari. dağa bayıra çıkar.

Mütayit adam. lazım da olur.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Şehir içi kullanılacaksa HB araç bana göre avantajlı. İlla VW olacaksa polo alın.

Mersini bilmem ama sırf park yerleri yüzünden arabayla gideceğim yerlere bile arabayı metro yada metrobüse yakın yeri bırakıp yola devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Fiyat sebebiyle tercih edilebilecek bir araç ancak fiyat dışında avantajı pek kalmamış gibi... şöyleki;

+ Uygun Fiyat (Piyasaya Kıyasla)

- 2017 Model

- Yeni Kasa Yolda

- 1.2 TSI üretimi durdu 1.0 TSI daha verimli

Markanın eski kalmış P2 35 platformunda üretilen son modeli ve bu kasanın üretimi durdu, MQB platformunda üretilecek olan yeni kasası yolda, sanırım yıl sonuna kalmadan showroomlara düşer. Yeni Jetta'da 1.2 TSI motor ile artık gelmeyecek, yeni kasada yerini daha verimli 1.0 litre 115 Hp TSI üniteye bırakacak. Aracınızı her ne kadar ucuz almış olsanız bile sıfır almış olduğunuz araç 1 yıl geçmeden "eski kasa" & "eski motor" olacak, yinede söz ettiğiniz fiyat ile pek fazla zarar ettirmeyecek. Buna rağmen piyasada 20 bin km yi geçmemiş olan sıfır gibilerini yaklaşık 10 bin TL daha aşağı fiyatla bulabilme şansı var. 

Kur sebebiyle ciddi enflasyon yaşanan Dolar/Euro bazlı fiyatlanan ithal ürünlerde, özellikle şu dönemde çok gerekmiyorsa para harcamamanın en doğru tercih olduğunu düşünenlerdenim. 

Yine de ben olsam ille ihtiyaç varsa, şehiriçinde 2. el Astra dizel otomatik fiyat/fayda durumu güzel araçlardan. o paralara dizel ve otomatik daha güçlü temiz bir astra düşünebilirdim yada uygun fiyatlı bulabilirsem 1.0 TSI Golf... İlle Bagaj gerekiyorsa 1.0 TSI Octavia... ama her türlü ikinci el...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

15 senelik bmwden ne olur ki? başa bela olur. Ancak çok seveceksin hobi için hafta sonu bineceksin.

Dastır alsın bari. dağa bayıra çıkar.

Mütayit adam. lazım da olur.

Bir senayi atasözü der ki;

"BMW'ye ancak ilk sahibi biner... Sonraki sahiplerine BMW biner"

:D

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
hmm. olay rengi değişti. mesajı atanın arda bey olduğunu unuttum.

olabilir. ama sanki hesaplı polo 1.0 trend bulsan daha çok tatmin eder. madem şehiriçi.. tam olsun.

1.0 motor Polo atmosferik motor 70.000 tl. 1.0 motor turbo olan ise 80 küsüre geliyor onun için jettaya yöneldim yoksa ilk başlarda polo düşündüm Mehmet hocam.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Fiyat sebebiyle tercih edilebilecek bir araç ancak fiyat dışında avantajı pek kalmamış gibi... şöyleki;

+ Uygun Fiyat (Piyasaya Kıyasla)
- 2017 Model
- Yeni Kasa Yolda
- 1.2 TSI üretimi durdu 1.0 TSI daha verimli

Markanın eski kalmış P2 35 platformunda üretilen son modeli ve bu kasanın üretimi durdu, MQB platformunda üretilecek olan yeni kasası yolda, sanırım yıl sonuna kalmadan showroomlara düşer. Yeni Jetta'da 1.2 TSI motor ile artık gelmeyecek, yeni kasada yerini daha verimli 1.0 litre 115 Hp TSI üniteye bırakacak. Aracınızı her ne kadar ucuz almış olsanız bile sıfır almış olduğunuz araç 1 yıl geçmeden "eski kasa" & "eski motor" olacak, yinede söz ettiğiniz fiyat ile pek fazla zarar ettirmeyecek. Buna rağmen piyasada 20 bin km yi geçmemiş olan sıfır gibilerini yaklaşık 10 bin TL daha aşağı fiyatla bulabilme şansı var. 

Kur sebebiyle ciddi enflasyon yaşanan Dolar/Euro bazlı fiyatlanan ithal ürünlerde, özellikle şu dönemde çok gerekmiyorsa para harcamamanın en doğru tercih olduğunu düşünenlerdenim. 

Yine de ben olsam ille ihtiyaç varsa, şehiriçinde 2. el Astra dizel otomatik fiyat/fayda durumu güzel araçlardan. o paralara dizel ve otomatik daha güçlü temiz bir astra düşünebilirdim yada uygun fiyatlı bulabilirsem 1.0 TSI Golf... İlle Bagaj gerekiyorsa 1.0 TSI Octavia... ama her türlü ikinci el...

Patronum istediğim cevap. Dediğiniz araçlarada bakacağım. Ve dediğiniz şu cümleniz çok doğru

Seçimler bitene kadar stabil durumda kalmak ve arabamla şimdilik devam etmek en mantıklısı gibi. Teşekkürler ilgi alakanız ve güzel cevabınız için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mütahitim'e A3 sedan yakışır. Bakiyim bi daha, evet çok yakışır. Hemde 1.0 tsi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
7 saat önce, Abdussamed Acar yazdı:

Bir senayi atasözü der ki;

"BMW'ye ancak ilk sahibi biner... Sonraki sahiplerine BMW biner"

:D

Bineceğimiz arabaları sanayi ustaları belirleyecek olursa Honda-Toyota alsın, sanayide en sevilmeyen markalar bunlar. Filtre-yağ-balata harici işi olmaz.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Mütahitim'e A3 sedan yakışır. Bakiyim bi daha, evet çok yakışır. Hemde 1.0 tsi

Teşekkür ederim orta Avrupa’nın ve Asya’nın kralı abim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...