İçeriğe Yönlendir

Antifiriz Kaçağı Hakkında

Adem Taşdan

Recommended Posts

Adem Taşdan
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar,

2009 model LPG'li 108.000'de Titanium model Fiestam var.

Normal 10.000 bakımı için her zaman gittiğim özel serviste bakımını (hava filtresi vs.) yaptırdım. Çıkınca da BRC servisinde LPG bakımını yaptırdım ( filtreler vs. ). Aracı hafta içi eşim kullandığı için 3 gün sonrasında farkettim ki aracımın altında antifiriz kaçağı var. Kaçak demeye bin şahit ister, bildiğin akmış yere. (Fotoğtraf ekledim). Akıntı aracın hizasına göre motor bloğunun tam altını ıslatıyor ama alttan bakıldığında (fotoğraf çekemedim) üstlerden sızıp bir çok yeri ıslatarak yerde toplanıyor.

Hemen haftasonu aynı özel servisime götürdüm. Gözle tespit etmeye çalıştık ama bulamadık. Bir hafta yine takipli bir şekilde kullanmaya devam ettim. 1 haftada antifiriz max seviyeden yarıya indi. Haftasonu aracı özel servisine bıraktım, usta inceledi ve sorunun (tam olarak neresi olduğunu anlamadım) arka taraflarda bir kapak olduğunu ve kapağın çatladığı için değiştirdiğini sorunun kalmadığını belirtti. Fakat sonrasında fark ettim ki aracımda yine sızıntı var. Tabi önceki ile kıyaslanamaz. Bu sızıntı şeklinde ufak bir akıntı, antifirizde eksiltme çok yapmıyor.

Ön bilgilerden sonra sizlere sormak istediğim konu şu arkadaşlar. Bu problemin kalıcı çözümü için hangi testlerin yapılması gerekli ve bu testleri yaptırabileceğim bir yer var mı? Yetkili servise herhangi bir şey danışmadım, fiyat almadım. Tavsiyeniz ne olur?

İlk Tespit (Aynı akıntı fotoğrafı)

01.jpg

02.jpg

Kapak Değişimi Sonrası (Farklı sızıntı fotoğrafları)

03.jpg

04.jpg

tarihinde Adem Taşdan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Demekki başka bir yer daha var.

Blokta görünmeyen yerlerde tapalar var. Onlara bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Huseyin Yıldız-2

aynı durum bende de oldu bir hafta önce. 200 liraya komple termostat kütüğü değişti sorun düzeldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alttan üsten yandan yönden motor sıfır yıkanacak, geze geze ilk akan yer tespit edilecek 1-2 vakte kalmadan bulunur

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bu kacak patlak olayı neden hemen hemen bu aylarda verdiyse :) gecen hafta abimin bu hafta benim ve bu arkadasın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...