İçeriğe Yönlendir

Osmangazi Köprüsünü Kullansak mı Kullanmasak mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Ben genelde Pendik-Yalova feribotunu kullanıyorum, bazende köprüyü ama kesinlikle körfezi dolanmakla uğraşmam :) Köprüden sonra devam eden otoyol tam kayınpederin  mahalleye çıkıyor çok rahat oluyor aslında :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

En guzel feribot yeni kapıdan bursaya olan mudanyaya . 

Arefe gunu için aldm 130 liraya 1 araba 1 yolcu

normal yoldan gitsem sadece tünel köprü ve otoyol 130 lira nerdeyse . Yakıtı ve yorgunlugu hesaba katmadım daha 

1.5 saatte mudanyaya iniyor super

ido uygulamaya lpg li araç biner binemez diye uyarıda koymuş işe yaradı valla iyi düşünmüşler olurmu olmazmı derdi yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Pendik - Yalova İDO favorim. Zamanında şu kampanya ile bedavaya gidip geldiğim de olmuştu.

Cepteteb in hastasıyım, reklamı da yapayım arada (ben de kullandım git gel 4 tl verdim)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

2009 dan beri gidiyorum ilk 5 sene hep dolandım  hiç girmedim feribot işine pahaliydi  zaten.Köprü yapıldı  bir kere acil bi iş dışında hiç kullanmadim  feribot ucuzladı suan istanbullines  75 tl idi gidiş dönüş.Bana denk gelmedi ama özellikle bayram vs de çok sıra oluyor dikkat...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Körfez hep içimi daraltan bir yer olmuştur. Feribot dururken ordan dolanmam. Sıra kuyruk olucaksa da köprü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
(düzenlendi)

Bursada oturuyorum arada istanbula gidip gelirim köprü yapılmadan önce körfezi birkaç defa dolandım bazen iehir içi bazen otobandan, şehir içi eziyet otoban rahat  yaklaşık 45 50 dk uzun maliyet olarak baktım 20 30 lira fark ediyor fazla verip feribota yöneldim o yolu dolanmaya değmez şimdi daha ucuz köprü 90 feribot gidiş geliş 70 dinlenme ve mola yönünden güzel acil iş için köprü güzel 4 dkda karşıdasın, en güzeli yenikapı mudanya 130 lira gibi bişeydi 2 saatte bursadasın

tarihinde Mehmet Çelebi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Körfez güzergahını hiç sevmem çok fazla kamyon tır oluyor. Feribot veya köprü tercih edilmeli ben genelde köprüyü tercih ediyorum. Ama zaman varsa ve çay/ihtiyaç molası vakti gelmişse feribot tercih edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bursanın zamazingo baglantı yolları ve hemen sol şeride geçmeye çalışan lokal sürücüleri yüzünden bırakın bayram seyran tatil gidiş dönüşlerini normal zamanda bile şehirden geçmesi "otobandan" sıkıntı oluyor. Özellikle bu yeni bağlantıya şehirden katılım olan yerler fena tıkanıyor. Umarım ek şerit ve yanaşma kontrolü ile bunu çözerler çünkü 45 dakika otobanda trafik beklemek saçma olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

gözünü sevdiğimin köprüsünü devletin kendisi yapaydı da geçişi 20TL olsaydı herkes geçerken dua etseydi... Araba alıyoruz yabancıya, mazot alıyoruz yabancıya bari köprü yerli olsun.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İdo Eskihisar Topçular tek yön 55 tl, git gel 100 tl

İstanbullines Eskihisar Topçular tek yön 50 tl, git gel 90 tl. İlk kez İstanbul lines kullandım idodan bi farkını görmedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İstanbul Antalya arası körfez (zaten dolanma sayılmaz ama Google haritalar inatla köprüden güzergah veriyor)

İstanbul İzmir olunca giderken köprü, İzmir'den dönerken İDO ile Pendik.

Maalesef çok pahalı bir köprü geçişi için...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

zaten dolanma sayılmaz ama Google haritalar inatla köprüden güzergah veriyor

yandex te aynı, güzel reklam var

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

1 saat 15 dakikalık saçma bir güzergahı öneri olarak veriyor ama 20 dakika uzun körfez yolunu seçenek olarak vermiyorlar...

Hiç geçesim gelmiyor, bile bile kaziklaniyorum hissi doğuyor [emoji35]195063e10406237c8bbf931ee9bdee04.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
48 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yandex te aynı, güzel reklam var

Mesafeyi ve en açık güzergahı daima gösterir sistem. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Bende çıkıyor. Değirmendere'de açarsam. Şayet Karamürsel'de açarsam feribot ve köprü çıkıyor. 

Gebze - Gölcük 

Screenshot_20180506-002005.png

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lem orada açaarsan tabi çıkacak yol . antalya ya gidip açalım bakalım deneyelim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İstanbula ulaşım için egede köprü, Anadolu da otoyolu verir. 

Ayrıca Antalya'da açınca köprüyü vereceği ne malum?  Gidip deneyelim bence. Vatandaşı bilinçlendirmek lazım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
56 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Gidip deneyelim bence.

lastiklerimiz feda

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Antalya'ya niye gidiyorsunuz vermiyor işte :)

1 saat 15 dakikalık saçma bir güzergahı öneri olarak veriyor ama 20 dakika uzun körfez yolunu seçenek olarak vermiyorlar...

Hiç geçesim gelmiyor, bile bile kaziklaniyorum hissi doğuyor [emoji35]195063e10406237c8bbf931ee9bdee04.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

lastiklerimiz feda

Şortum hazır 

Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Antalya'ya niye gidiyorsunuz vermiyor işte :)

Bi sus la bi sus 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...