İçeriğe Yönlendir

C Max II - Geri Çağırma

Emre Sutay

Recommended Posts

Emre Sutay

Forumda Cem bey(-di sanirim) bir yerlerde anlatmisti; Focus Cmax Kuga modellerde 1.6 ecoboost motor sogutma sistemi ile ilgili geri cagirma yapilacakti.

bugun Balikesir yetkili bayiiden aradilar. 

Aracta ilgili sensor parca vs revizyonlarin yapilacagini yuzeysel olarak anlattilar, kabul edip etmedigimi sordular. Daha onceden forumda bir kac sogutma sistemi ile ilgili sorun okumuslugumdan olan korkum ve cagirma konusunu daha once yapilacak diye bildigimden, cagirmalari; beni altin bulmus gibi sevindirdi ve kabul ettim tabi. ?

Islemler ve kontrollerin 2-3 gun surebilecegini ilettiler. Araci surekli olarak kullanma zorunlulugumu ikame arac ihtiyacimin olup olmadigi sorguladilar. Her gun cocugu krese goturdugum icin aracsiz yapamayacagimi belirtmem uzere, islemler suresince ek ucret odemeden arac temin edeceklermis. 

Yapilacak revizyonun cok detayini bilmiyorum.  toplam 4500-5000 liralik bir islem oldugunu ogrenebildim. 

Onayimdan dolayi parca tedarigi yapilip randevu icin tekrar arayacaklar. 

Ayni motoRu kullanan arkadaslarinda tez zamanda aranmasi umidiyle buradan haber vermek istedim. ?

Ayrica not aracim 68binde ve servis bakimli. Servos bakimli olmasinin artisi oldu mu bilmiyorum, sormak aklima gelmedi. Randevuya cagirdiklarinda didik didik etmeye calisirim. 

Telefondan yazdigim icin, Türkçe olmayan karakterler icin kusura bakmayin.?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 saat önce, Emre Sutay yazdı:

Forumda Cem bey(-di sanirim) bir yerlerde anlatmisti; Focus Cmax Kuga modellerde 1.6 ecoboost motor sogutma sistemi ile ilgili geri cagirma yapilacakti.

bugun Balikesir yetkili bayiiden aradilar. 

Aracta ilgili sensor parca vs revizyonlarin yapilacagini yuzeysel olarak anlattilar, kabul edip etmedigimi sordular. Daha onceden forumda bir kac sogutma sistemi ile ilgili sorun okumuslugumdan olan korkum ve cagirma konusunu daha once yapilacak diye bildigimden, cagirmalari; beni altin bulmus gibi sevindirdi ve kabul ettim tabi. ?

Islemler ve kontrollerin 2-3 gun surebilecegini ilettiler. Araci surekli olarak kullanma zorunlulugumu ikame arac ihtiyacimin olup olmadigi sorguladilar. Her gun cocugu krese goturdugum icin aracsiz yapamayacagimi belirtmem uzere, islemler suresince ek ucret odemeden arac temin edeceklermis. 

Yapilacak revizyonun cok detayini bilmiyorum.  toplam 4500-5000 liralik bir islem oldugunu ogrenebildim. 

Onayimdan dolayi parca tedarigi yapilip randevu icin tekrar arayacaklar. 

Ayni motoRu kullanan arkadaslarinda tez zamanda aranmasi umidiyle buradan haber vermek istedim. ?

Ayrica not aracim 68binde ve servis bakimli. Servos bakimli olmasinin artisi oldu mu bilmiyorum, sormak aklima gelmedi. Randevuya cagirdiklarinda didik didik etmeye calisirim. 

Telefondan yazdigim icin, Türkçe olmayan karakterler icin kusura bakmayin.?

Çok güzel. Arızalı malın arkasında durmaları, zaten olması gereken ancak çok fazla göremediğimiz bir hareket.

İnşallah sıkıntısız şekilde hallolur aracınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Insallah.

Komsumuzda da grand cmax var, bugun ögrendim; onu da aramislar. Bakalim önümüzdeki hafta cagirirlarsa detaylari eklerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Çağrılan araçlar sadece benzinli araçlar mı? Model falan belli mı?

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
On 28.04.2018 at 23:19, Fikret Özsoy yazdı:

Çağrılan araçlar sadece benzinli araçlar mı? Model falan belli mı?

1.6 ecoboost motorlar diye biliyorum. Ford etis de yayinlanmis ancak etise ben giremiyorum:)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Emre Sutay yazdı:

1.6 ecoboost motorlar diye biliyorum. Ford etis de yayinlanmis ancak etise ben giremiyorum:)

Etisten araç bilgilerini görebilmek için giriş yapmak lazım. Tıpkı foruma giriş yapar gibi, kullanıcı adı+ şifre  ile  :) 

Yorum bağlantısı
Can Tuncay

Merhabalar,

Bende forumdan okuyarak fordotosan a mail attım.Bugün aradılar. Bursa da götürdüğüm Arkas servisine yönlendirdiler. Aradım servisi benim samimi olduğum usta yokmuş bugün. Diğer servis yetkilisine çok bilgi sahibi değil ama motor ısı sensörleri kontrolü yapılacak gerekli görülürse fabrikadan parça sipariş edilip değiştirilecek dedi aracım 2012 grand c max. Tüm 1.6 ecoboost ları kapsayan bir durummuş. Bir sorumda değerli büyüklerime; klimayı açınca araç rölanti de beklerken sarsılır gibi oluyor. Yazılım yüklenir geçer dendi böyle birşey mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Etisten araç bilgilerini görebilmek için giriş yapmak lazım. Tıpkı foruma giriş yapar gibi, kullanıcı adı+ şifre  ile  :) 

Uye olmak icin bir de ödeme ayrintisi mevcut oldugu icin göremiyorum demek istemistim :)

Kayit olduktan sonra 50 avroluk ödeme yapilir sonrasinda bilgiler ucretsizdir yazoyor.. ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
15 dakika önce, Emre Sutay yazdı:

Uye olmak icin bir de ödeme ayrintisi mevcut oldugu icin göremiyorum demek istemistim :)

Kayit olduktan sonra 50 avroluk ödeme yapilir sonrasinda bilgiler ucretsizdir yazoyor.. ;)

Bir yanlışlık var ücret falan yok. kaydol diyorsunuz, açılan sayfada tekrar kaydol, üye adı, mail adresi tamamdır. Bir sayfa daha açılıyor, posta kodu yazın. bitti

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Bir yanlışlık var ücret falan yok. kaydol diyorsunuz, açılan sayfada tekrar kaydol, üye adı, mail adresi tamamdır. Bir sayfa daha açılıyor, posta kodu yazın. bitti

Vay arkadas..

uye olurken yer alan sozlesmede ön ödeme diye bir madde vardi onu gorunce, ben vazgecmistim zamaninda üye olmaktan. Siz soyleyince yeniden girdim ayni madde duruyormu; evet duruyor (tapatalksiz mobilden girdim gorsel atamiyorum) ama uye olmaya devam edip tamamladim. Cok detayli inceleyemedim ama kurcalarim yarin guzelce. 

Allah razi olsun diyim:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...