İçeriğe Yönlendir

C max II - Far Ayarı Çalışmıyor

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir aydır far ayarı calışmıyor kötüsü birde son ayar da kalmış önümü zor görüyorum.Bu gün fırsat bulup sigortasına baktım saglam farı söküp dışarıdan elektrik vermeyi denedim calıştıramadım(bilenler vardır fara misal 5 kablo girer içerde 10 olur)farklı kombinasyonlar deneyerek elektrik verdim ama nafile motor gitmiştir dedim emin olmak icin farın soketinden bakıyım dedim gariptir ki atıyorum 5 ile 9 numaralı uclara voltmetre taktıgım zaman diger farın motoru calışıyor aşagıya dogru ucları ters cevirdigim zaman yukarı çalışıyor aynı yöntem ile iki farı da sökerek yukarı ayarladım gecici olarak ama far ayarı halla calışmıyor saglaması icin aynı yöntemi sigortasını söküp denedim calışmadı.Bu yöntemden sonra ilk aklıma gelen far dügmesi ama onunda bozulacagına ihtimal vermek zor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dediğiniz gibi muhtemelen fara komut veren düğmede sorun olmalı.

Bu arada far ayarının sigortası farklı değildir. Yani sigortada sorun olsaydı farlar da çalışmazdı.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
49 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Dediğiniz gibi muhtemelen fara komut veren düğmede sorun olmalı.

Bu arada far ayarının sigortası farklı değildir. Yani sigortada sorun olsaydı farlar da çalışmazdı.

farın sigortası ile far ayar motorunun sigortası farklı 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Sinan Kaya yazdı:

farın sigortası ile far ayar motorunun sigortası farklı 

Far ayarının sigortası değil de, seçicinin olabilir mi? Far sigortası uzun kısa park sinyal diye ayrılır. Motorlar kısalarla beraber enerji alır. Ford cmax'e özel bi şey yapmış olabilir mi acaba, ilk defa duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Far motoru dışarıdan elektrik verilerek çalışmaz. İçerisinde devre var. Motoru söküp dağıttığınızda ise çalışır.

Probleminiz far ayar düğmesi gibi görünüyor ilk etapta. Far yükseklik motoruna ait sigorta var mıydı emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Far motoru dışarıdan elektrik verilerek çalışmaz. İçerisinde devre var. Motoru söküp dağıttığınızda ise çalışır.

Probleminiz far ayar düğmesi gibi görünüyor ilk etapta. Far yükseklik motoruna ait sigorta var mıydı emin olamadım.

bana da dügemden gibi geliyor ama emin de olamadım.Evet far yükseklik ayarı icin ayrı bir adet sigorta var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...