İçeriğe Yönlendir

Focus I - Marş Basmıyor

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba,

2000 model focus aracımı uzun süredir kullanmıyordum bügun marşa bastım tüm ışıklar yandı marşta bısıyor ama araba çalışmıyordu akü üçbuçuk yıllık olduğu için sanırım akü tamamen bitti dedik aküyü sıfır varta aldım taktım yine araç çalışmadı kontağı açıyorum gösterge ışıkları yanıyor sönüyor marşa basıyorum marşta hareketleniyor ama araç çalışmıyor. Aklıma benzin pompası arızası gibi geldi hiç yakıt gelmiyor sanırım , pompayı denemek için direk gazda çalıştırayım dedim ama benim sıralı sistem eski tip olduğu için direk gazda çalışmıyormuş sanırım aklına başka birşey gelen varmıdır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

kontagı açtığınız zaman arka koltugun altından bir vızıltı gelmesi lazım o ses gelmiyorsa pompa çalışmıyordur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

Siz gene gaz düğmesine basılı tutarak çalıştırmayı bir deneyin bence. Böyle durumlarda video atabilirseniz çok daha verimli olur aslında.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benzin pompası, marş motoru vs. Aracın kapısını açınca veya kontağı çevirince arka kısımdan bir uğultu vs gelmesi lazım benzin pompasından.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Akbas

Sorun 20 krş luk sigorta batlamış ondan marş basmıyormuş değiştik araba çalıştı 😀 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sorun 20 krş luk sigorta batlamış ondan marş basmıyormuş değiştik araba çalıştı [emoji3] 

Hangi sigortaymış ?
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Motor havuzunda ana sigortalar var ama ben büyük sigortayı patlatmistim. 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi sigortaymış ?

Kaput içinde akünün hemen üstünde bir sigorta kutusu daha var mk1 lerde onun içindeki ufak sigorta patlamış bu tür durumlarda çözüme hep en basitinden başlamak gerekiyor sanırım durduk yere aküyüde değiştirdik 😄

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...