İçeriğe Yönlendir

Focus II - Ağır Bakım Yaptık

Misafir

Recommended Posts

Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim. malum başlıkdan anlaşılacağı üzere aracıma bakım yaptırdım. aracım focus 2 TDCI 2006 model.

debriyaj baskı balata ( sachs marka)

debriyaj bilyası

triger seti (dayco)

V kayışı

devirdaim (Bugatti)

arka amortisörler(yan sanayi)

ön alt salıncaklar(yan sanayi)

ön amortisör takozları(fomoco)

4 adet viraj denge demir lastiği (yan sanayi)

sol ön amortisör bilyası

sol ön Z rot (Otosan) 

parçalara 1200tl verdim bir arkadaşım(arabadan anlamaz) şaşmaz sanayi ankaradan alıp gönderdi.bende parçaların değişimi için özel ford servisinde  600tl vererek 1800tl ye mal oldu. sizce bu parça fiyatı ve işçilik fiyatı normal mi?:)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Normal geldi bana, güle güle kullanın. Çok farketmiştir araba..

yaklaşık 1 ay öncede 10000km bakımı yaptırmıştım. Kışlık lastikleride  çıkarınca benım arabam olduguna inanamadım:)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Yaptırdığınız ağır bakımın aynısını aracıma yakın zamanda yaptıracağım,1-2 parça haricinde bakalım kaç tl'ye patlayacak ki sizin parça fiyatları makul geldi,geçen sene alt salıncağı değiştirdim orginal parçası yan sanayinin 2 katıydı amortisörler v-kayışlar-debriyaj baskı balata gibi parçalarda orginallikten yanayım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
17 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Yaptırdığınız ağır bakımın aynısını aracıma yakın zamanda yaptıracağım,1-2 parça haricinde bakalım kaç tl'ye patlayacak ki sizin parça fiyatları makul geldi,geçen sene alt salıncağı değiştirdim orginal parçası yan sanayinin 2 katıydı amortisörler v-kayışlar-debriyaj baskı balata gibi parçalarda orginallikten yanayım...

Kesinlikle ve imkan varsa orijinal olmalı. Kalitesiz sacdan bükülme onaysız yan sanayi alt tabla genellikle kısa süre (1-2 sene) içerisinde ömrünü tamamlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir çok şey değişmiş. Ciddi bakım yapılmış.  

Benim klima soğutmadı, soğutabilsin diye bu kadar hatcadım ben. :)

Güle güle kullanın 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
31 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Kesinlikle ve imkan varsa orijinal olmalı. Kalitesiz sacdan bükülme onaysız yan sanayi alt tabla genellikle kısa süre (1-2 sene) içerisinde ömrünü tamamlar.

belli yaşın üstündeki araçlara bazı parçaların haricinde istisna olabilir,tamirciler yoksa işsiz kalır parçalar çok sağlam olursa :) geçen sene alt salıncak için 1 tanesi orginal 600 tl civarındayken yan sanayisi 150-200 tl arası fiyat biçtiler,azçok bütçe meselesi elbette,siz alt salıncağın orginalini taksaydınız rakamı siz düşünün

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Yapılan işten sonra fiyat araştırmak size sadece tecrübe kazandırır.

Kullanılan parçaları orijinal veya yedek parça sektöründe kendini kanıtlamış markalar kullanmak araç güvenliği için daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...