İçeriğe Yönlendir

C4 - Yeni Aracımda Bazı Problemler

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli
(düzenlendi)

2012 56binde otomatik şanzumanlı aracımda yaşadığım bazı problemleri yine her zamanki gibi siz değerli forum üyeleri ile paylaşmakta fayda görüyorum. Zamanında Fiesta aracım için sizlerden oldukça fazla bilgi edindim doğru tespitlerle eski aracımda birçok sorunu fazla karmaşaya girmeden çözümledim. Şimdiden teşekkür ederim.

1- Her zaman olmamakla birlikte aracı yüke bindirdiğimde avans vuruntusu şeklinde bir ses geliyor. Ses sanki subap şıkırtısı gibi.

2- Her zaman olmamakla birlikte kalkışlarda silkeleme yapıyor. ( baskı balatadan kaynaklı titreme değil )

3- Soğutma suyu seviyesi minimumun biraz altında ve sarı renkte. Sanırım total marka kullanılıyor.Ben istanbulda 5-6 tane yere girdim ama bulamadım. Güvenilir bir marka olarak önerilebilecek kolay bulunabilecek bir adres bilgisi var mı ?

1ve2 numaralı sorularıma kendi araştırmalarım sonucunda enjektörlerde bir sorun olabileceği düşüncesine kapıldım. Bu bağlamda piyasadaki Alman markası bir ürünü ( enjektör temizleyicisi) kullanmak yeterli gelebilir mi yoksa direk enjektörlerin bakımı için servise mi yönlenmem gerekecek ?

Not: Aracın sabahları çalışmasında yada rampaları çıkmasında herhangibir güç kaybı gözlemlenmedi. 

Benden önceki sahibi yakıt için Opet ten alıyorum demişti. Bende Shellden V-Pover ile devam ediyorum...

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Avansı yakıt yapabilir, yağdan olabilir vs vs. Enjektör temizleyici ile sorunu çözebileceğinizi zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kalkıştaki silkeleme için motor takozuna baktırın.

Antifrizin illa ki markası olması gerekmez bence, kırmızı antifriz koyuyorduk  -yanılmıyorsam-. Tamamlayın, ama şu an sistemdekinin özelliği farklı ise komple değişmek gerekir. Farklı özellikteki antifrizleri karıştırmak önerilmiyor.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

motor nedir?

1.6 dizel 112 beygir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sabah ilk marşta grimsi mavimsi yani siyha olmayan açık renk duman atma var mı?

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

sabah ilk marşta grimsi mavimsi yani siyha olmayan açık renk duman atma var mı?

Sabah marşta dikiz aynamdan ve de yan aynalardan baktım öyle bir renkte bir duman görmedim. 

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araçtaki şanzıman ne ?

MCP şanzıman Mehmet abi

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

şakırdama gibi avans sesi benim linea 1.3 dizelde aldıktan 3 gün sonra yapmaya başladı tüm enjektörler sökülüp kontrol edildi bir tanesinde işeme denilen kaçırma çıktı meme ucu değişti şimdi sorunsuz çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Uğur Çimen

C4 e-hdi  araçlar için servislerde enjektör değişim bülteni verilmişti.benim aracımın 2 enjektörü balans hatası verdiğinden garantisi bitmiş haliyle sadece işçilik ücreti ödeyerek değişim yapılmıştı(izmir-bayraktar)

titreme olayı %90 baskı balata kaynaklı.uygun cihazı olan bir özel serviste şanzıman adaptasyonu yaptırmayı deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...