İçeriğe Yönlendir

C Max II - Rölantide Klima Açıkken Titreme

Can Tuncay

Recommended Posts

Can Tuncay

Merhabalar,

Aracım 2012 model grand c max. Şöyle bir sıkıntım var. Rölantide araba çalışır vaziyetteyken klima açılırsa araçta bariz bir titreme meydana geliyor. Hafta içi yap bakımı için ustaya götürdüğümde aracın büyük ihtimal yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor dedi. Kendisi yetkili servis çıkması. Yazılım ile gerçekten vu iş hallolur mu yada neresine baktırmak gerek. Bursada usta önerecek var mı?

Değerli yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

uğultu gürültü de var mı

Bu dedigin titreme ugultu ve gurultu benim aracta eski zamanda bi kere oldu. Ne anlama geliyor ki bu Çağlar abi?

Yorum bağlantısı
Can Tuncay

Çağlar Abi gürültü yok yada sarsıntı ön plana çıktığı için gürültüyü çok fark edemedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaman hafif bir arzıa var rölanrtde klima da güç çekince ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Can Tuncay

.

9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kasnak veya gergi bilyasına ilave yük binince gidici demek

Kompresörde mi sıkıntı olduğu anlamına geliyor. Yada tam olarak nerenin değişmesi lazım iş büyümeden.

Yorum bağlantısı
Can Tuncay

14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

o zaman hafif bir arzıa var rölanrtde klima da güç çekince ortaya çıkıyor.

Çağlar Abi akü zayıflığından yapabilir mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aküyü söksek bile fizana kadar gider moor çalıştıktan sonra. motor benzinli mi tdci mı?

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
42 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

aküyü söksek bile fizana kadar gider moor çalıştıktan sonra. motor benzinli mi tdci mı?

Motor benzinli ecoboost

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle bujilerden baktırmaya başlardım belki bir maf temizliği gibi yani direkt olarak klimaya gaza kompresöre bağlanmasın aklınız

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

öncelikle bujilerden baktırmaya başlardım belki bir maf temizliği gibi yani direkt olarak klimaya gaza kompresöre bağlanmasın aklınız

Çağlar Abi bujiler orjinalleri ile kasım ayında yenilendi. Maf temizliği derken neyi kast ediyorsunuz? Birde Bursa da bastırabileceğim iyi bir usta bilen var mı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

buji tırnak aralığı mesela aklıma gelen o derece ufak bir şey olabilir. maf giren hava kütlesini ölçen sensör basit basit minik noktalar yani

Yorum bağlantısı
Enes Bektaş
On 04.05.2018 at 23:11, Can Tuncay yazdı:

Çağlar Abi bujiler orjinalleri ile kasım ayında yenilendi. Maf temizliği derken neyi kast ediyorsunuz? Birde Bursa da bastırabileceğim iyi bir usta bilen var mı

Dere boyu tamir sitesinde Samet usta var yılların Ford çusu 

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
(düzenlendi)
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Klima değil de rolanti sorunu var bence.

Merhaba Mehmet Abi,

Dün aracımı sönmez-koç servisine götürdüm. Yazılım yüklenmesi gerekli büyük ihtimal ondandır dediler. Araç 1.6 ecoboost motor otosan birtakım değişikliklerin yapılması için psa yayınlamış  o parçalarında siparişi verildi onların montajı yapılırken güncelleme olacağı için bu götürdüğümde yazılım yüklemesi yapmadılar. Bugün parçalar gelmiş ikame araç hazır olunca haber verecekler servise bırakacağım. Konuştuğum usta montajdan sonra tekrar detaylı kontrol yapılacağını söyledi. Sonuçları paylaşırım sizlerle. Bu rölantide titreme sorunu c max lerde mevcut bir durummuş.

tarihinde Can Tuncay tarafından düzenlendi
Eksik kelime
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enes Bektaş
On 11.05.2018 at 18:11, Can Tuncay yazdı:

Merhaba Mehmet Abi,

Dün aracımı sönmez-koç servisine götürdüm. Yazılım yüklenmesi gerekli büyük ihtimal ondandır dediler. Araç 1.6 ecoboost motor otosan birtakım değişikliklerin yapılması için psa yayınlamış  o parçalarında siparişi verildi onların montajı yapılırken güncelleme olacağı için bu götürdüğümde yazılım yüklemesi yapmadılar. Bugün parçalar gelmiş ikame araç hazır olunca haber verecekler servise bırakacağım. Konuştuğum usta montajdan sonra tekrar detaylı kontrol yapılacağını söyledi. Sonuçları paylaşırım sizlerle. Bu rölantide titreme sorunu c max lerde mevcut bir durummuş.

Sonuç nedir hocam aynı sorun bende de var. Klimayı bırakın tavan perdesini kapatırken araba stop edecek gibi. Alternatör akü yazılım vs ama elektriksel bir sorun olduğu belli. Motor takozu değişti düzeldi derken tekrar başladı. 

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
6 saat önce, Enes Bektaş yazdı:

Sonuç nedir hocam aynı sorun bende de var. Klimayı bırakın tavan perdesini kapatırken araba stop edecek gibi. Alternatör akü yazılım vs ama elektriksel bir sorun olduğu belli. Motor takozu değişti düzeldi derken tekrar başladı. 

Merhaba,

Aracım henüz serviste iş yoğunluğundan arayamadım sevisi onlarda bana dönmedi. İkame araçta verdiklerinden çokta üzerine düşmedim açıkçası:) verdikleri araç 2017 dizel oto. focus 4 lt civarı yaptığından kâra geçtim bi anda umarım daha uzun kalır. Yarın aramayı düşünüyorum bir sonuç alırsam olumlu/olumsuz muhakak paylaşacağım sizlerle. Sanayide bir elektrikçi buji kabloları titremeye neden olabilir demişti. Ama gerçeklik payı nedir bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Tuncay

Merhaba aracımı bugün servisten aldım genleşme kabına varana kadar değiştirmişler. Yazılım güncellenmiş. Klima açık bursa şehir içi kullandım dur kalk trafikte titreme vb olmadı sanırım çözülmüş.

Yorum bağlantısı
Enes Bektaş
17 saat önce, Can Tuncay yazdı:

Merhaba aracımı bugün servisten aldım genleşme kabına varana kadar değiştirmişler. Yazılım güncellenmiş. Klima açık bursa şehir içi kullandım dur kalk trafikte titreme vb olmadı sanırım çözülmüş.

Can Bey,

Tam olarak sorun neymiş acaba yazılım mı? 

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
4 saat önce, Enes Bektaş yazdı:

Can Bey,

Tam olarak sorun neymiş acaba yazılım mı? 

Merhaba Enes Bey,

Araçta parça değişimi de olmakla beraber, servisteki usta yazılımla alakalı olduğunu söyledi. İşinize yarar mı bilmiyorum dijital klimalarda kalibrasyon yapılabiliyor. Çok basit. Aracı çalıştırın off tuşu ve ayaklara üfleme tuşlarına ayni anda basın hemen ardından auto tuşuna basın kalibrasyon başlar. Ön cam buğu çözmeye basın ve sistemi çalıştırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...