İçeriğe Yönlendir

Würth Enjektör Temizleyici

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut

Herkese merhaba Gittigidiyor'dan enjektör temizleyici aldım fakat tarihi kafamı kurcaladı. Son kullanma tarihi falanda yok. Şişede yazan 25 01 2013 üretim tarihimi oluyor ? Kullanmaya tereddüt ettim. İademi etsem ? Cevap veren herkese teşekkürler.

gOmNo5.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Würth disbritörü bu konularda çok ilgili. Mail atıp sorarsanız veya telefon açarsanız gerekeni söylerler diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bunun son kullanması yok diye biliyorum, benzin bozulur ama bu benzin değil zaten........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunun son kullanması yok diye biliyorum, benzin bozulur ama bu benzin değil zaten........

gazyaaağı

benzin de bekledikçe oktanı artar ne bozulması

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

gazyaaağı

benzin de bekledikçe oktanı artar ne bozulması

yanlış kardeş, o dediğin olmadığı gibi hadi bunu geçelim, benzin saf olacak, sıfır katkı, ancak o dayanırki onunda ömrü vardır, senin benzinlikten aldığın benzinde katkılar kimyasallar var, daha çabuk işi biter, saf benzin dayanır ama 1.5 2 sene sakla onla ancak parça yıkarsın artık, biraz daha araştır bakiim :tongue:  

iligili dökümanıda buluruz, bakmam lazım, şimdilik şunla idare ediver...

"Gary Whitfield, Senior Fuel Chemist at BP Australia, says that in the right conditions, fuel can last up to 12 months. But once the container is opened, the fuel will start to degrade.

...
Mr Whitfield claims fuel in a car’s tank can last for up to four weeks before it becomes considerably denser. When this happens, the engine is effectively over-fuelled (without any change in injector pulse-width) and there’s an increased chance of carbon deposition onto spark plugs and inside the combustion chamber. This can cause driveability problems such as stutters and misses.

“Regular unleaded fuel will lose a small amount of octane over time but in our low-sulphur and high detergent Ultimate fuel it might increase very slightly. It might increase 1 RON in four weeks – but it’s not something I’d bother chasing,” he says.

“Keep in mind that typical variation in BP Ultimate is 98 – 100 RON while normal unleaded ranges between 91 – 93 RON.”

Mr Warren says that in most cases, it’s only when fuel is left in the tank for several months there’s the risk of engine damage. This is much more likely to occur in cars running dual LPG/petrol systems.

“By this time the fuel will have gone dark and gummy and can clag the fuel pump, filter and injectors,” Mr Warren says. It can also leave a lacquer deposit on the inside of the fuel tank which is difficult to remove.

In addition, it’s important to be aware that fuel brews – specifically fuel volatility - varies on a month to month basis. Standards vary from state to state but, generally, volatility is reduced during summer months to reduce evaporative emissions. Mr Whitfield says this typically makes the engine slightly harder to start but there is no change in octane."

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Sikayetvar.com sitesinden okumuştum; şikayet eden birisi bu enjektör temizleyiciyi kullanmış ve enjektörleri tamamen bozulmuş. Wurth u sikayet ederek yazmış, wurt de ürünü bizden almadınız , aldığınız yer ne koşulda ürünü sakladı bilemeyiz deyip sorunu satıcıya yüklemiş. Bence sizde bunu iade edip, alacaksanız biraz daha pahalı da olsa wurthun kendi yasal sitesinden alın.

Benim aracımda biraz fakir karışım sorunu vardı. Ben de almıştım kullanayım belki enjektör tıkalıdır vs dedim, bu tarz yorumları görünce kullanmadım.
Sonra maf sensörünü temizledim ve fakir karışım sorunum kalmadı. Araç canavar gibi oldu.
Siz ne niyetle kullanmak istiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
12 dakika önce, Burak Uzel yazdı:

Sikayetvar.com sitesinden okumuştum; şikayet eden birisi bu enjektör temizleyiciyi kullanmış ve enjektörleri tamamen bozulmuş. Wurth u sikayet ederek yazmış, wurt de ürünü bizden almadınız , aldığınız yer ne koşulda ürünü sakladı bilemeyiz deyip sorunu satıcıya yüklemiş. Bence sizde bunu iade edip, alacaksanız biraz daha pahalı da olsa wurthun kendi yasal sitesinden alın.

Benim aracımda biraz fakir karışım sorunu vardı. Ben de almıştım kullanayım belki enjektör tıkalıdır vs dedim, bu tarz yorumları görünce kullanmadım.
Sonra maf sensörünü temizledim ve fakir karışım sorunum kalmadı. Araç canavar gibi oldu.
Siz ne niyetle kullanmak istiyorsunuz?

bu tür ürünler koruyucudur birazda temizler, arızalı mazlemede kullanırsan daha kötü sonuç doğurur, yani enjektör zaten yolcuysa bunu hemen anlarsın, sağlamsa sağlam kalır, o yüzden çok km yapmış ve hiç bu tarz ürün kullanmamışsan bu ürünler risklidir, sadece bu değil cc de dahil hepsi....

senin araçta kullansaydın  ne olurdu bilemeyiz, kaç km de araç, ve üstte yadıklarım geçerli,  dediğin gibi kirlenme falansa ve sistem sağlamsa kullansaydın hiçbirşey olmazdı, burada önemli olan aracın durumu, 200 bin km hiç kullanma sonra bunu kullan o zaman sıkıntı çıkabilir, bozuksa yada yolcuysa enjektörlerin daha bozulur ama zaten bozuktur sen düzelsin diye kullanırsın ama boşa olur, sağlamsa aynen kalır ve temizlenir, olay bu...

bunları neden kullanıyoruz? düzelsin diye değil, korusun ve mümkün olan en iyi durumda kalsın diye, adam zaten bozuk olan aracına bunu uygulayınca arıza daha belirgin hale gelmiş basmış şikayeti, yumurta deliğe geldikten sonra tedbir almak ne işe yarar durumu olmuş anlayacağın, kanser metastaz olmuş sen kemoterapi vermişsin gibi düşün, iş işten zaten geçmiş, kanser oluşmadan alınacak ilacı son aşamada almışsın gibi yani....

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Doğuş Oto Maslak Audi servisinde senelerce  A6 uzmanı olarak çalışmış bir ustam var. Audilerde kesinlikle enjektör temizleyici kullanmayın hem gereksiz hem de zarar veriyor dedi. Ayrıca ileri km araçlarda dizel partikül filtresini de tıkar diyor. 

Bu tür ürünleri, olur da kötü bir mazot alırsınız, pislik falan gelir, o zaman bir kez koyarsınız. Sürekli kullanılmaz diyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Doğuş Oto Maslak Audi servisinde senelerce  A6 uzmanı olarak çalışmış bir ustam var. Audilerde kesinlikle enjektör temizleyici kullanmayın hem gereksiz hem de zarar veriyor dedi. Ayrıca ileri km araçlarda dizel partikül filtresini de tıkar diyor. 

Bu tür ürünleri, olur da kötü bir mazot alırsınız, pislik falan gelir, o zaman bir kez koyarsınız. Sürekli kullanılmaz diyor.

1.4 tsi pistonu eritti. Katkı enjektör püskürtme açılarını bozduğu için 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Doğuş Oto Maslak Audi servisinde senelerce  A6 uzmanı olarak çalışmış bir ustam var. Audilerde kesinlikle enjektör temizleyici kullanmayın

onun sebebi bir başka, dış ürün satın alımın durma sebebi ancak ortaya yazamıytoruz :mamba:

4 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Sürekli kullanılmaz diyor.

Fiat servislerinde periyodik bakımda kullanılıyor mesela

Vesile ile marka değil temizleme sistemi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

1.4 tsi pistonu eritti. Katkı enjektör püskürtme açılarını bozduğu için 

sebebi o motorların sınıra yakın limitleri olabilir, demek istediğim şu yani, diyorum ya hep, ne kadar küçük hacimli ve aşırı beslemeli motor o kadar dayanıksız (dayanıksız derken yanlış olmasın tırt değil, yani dayanım limit aralığı az, hataya karşı dayanımı az, hata oldu motor gitti) motor, motor dediğin biraz hacimli olacakki bazı şeyleri tolere etsin, hata affı az olan motorla işim olmaz, f1 aracımı sürüyoruz kardeşim, o yüzden 1.0 tsi liste dışı heleki 0.9 tce zaten yanından  geçmem :) alt sınır 1.4 tsi oda sınırda....

5 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

tam doğru değil, Çağlar beyin dediğide doğru olmakla beraber zaten bu ürünleri mesela Wurth,  çok sık kullanmayın derler, hatta sordumda, 40 binde bir kullanın dedi adamlar, kısmen haklı yani senin usta....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sebebi o motorların sınıra yakın limitleri olabilir,

yok teknik düşünme :mangal:

19 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

çok sık kullanmayın derler, hatta sordumda, 40 binde bir kullanın dedi adamlar,

taam bunda teknik düşünebiliriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
22 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yok teknik düşünme :mangal:

taam bunda teknik düşünebiliriz

Abi cok teknik dusunmus tasinmis cevap vermissin. Su yoruma hayran has hayran butonu eklenmesini yonetimden talep ediyorum. :-)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

onun sebebi bir başka, dış ürün satın alımın durma sebebi ancak ortaya yazamıytoruz :mamba:

Fiat servislerinde periyodik bakımda kullanılıyor mesela

Vesile ile marka değil temizleme sistemi.

Würth için değil, Audi için söyledi. Kirlilik gibi özel bir durum olmadıkça hiç bir marka enjektör temizleyiciyi koyma arabaya dedi.

Bunu söyleyen kişi Doğuş'un Audi servisleri arası yaptığı yarışmada iki sefer Türkiye birincisi iki sefer de sünya ikincisi olan takımda yer alan bir usta.

Üstelik bana söylediğinde Audi Servisten ayrılmış kendi işyerini açmıştı.

Bir dahaki görüşmemde Audi'nin farkı ne, niye bu motora koyma dedin diye sorayım. Buraya yazarım.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
10 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Würth için değil, Audi için söyledi. Kirlilik gibi özel bir durum olmadıkça hiç bir marka enjektör temizleyiciyi koyma arabaya dedi.

Bunu söyleyen kişi Doğuş'un Audi servisleri arası yaptığı yarışmada iki sefer Türkiye birincisi iki sefer de sünya ikincisi olan takımda yer alan bir usta.

Üstelik bana söylediğinde Audi Servisten ayrılmış kendi işyerini açmıştı.

Bir dahaki görüşmemde Audi'nin farkı ne, niye bu motora koyma dedin diye sorayım. Buraya yazarım.

yarışma hangi dalda olmuş onu merak ettim?

2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

@Ali Cihangiroğlu, olay tolerans değil. Hatalı kimyasal ile aşındırma. 

ne kadar küçük ne kadar güçlü, o kadar sınırda o kadar hassaaas :)

itirazın varsa :mangal:tartışalım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

çalışıtğı yerden gelmiş sorular başarılar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

çalışıtğı yerden gelmiş sorular başarılar.

nereye çalışmış ben hala anlamadı, sök takmı, arıza tespitmi, bunlarsa konuyla alakası yok yalnız...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

nereye çalışmış ben hala anlamadı, sök takmı, arıza tespitmi, bunlarsa konuyla alakası yok yalnız...

bana silecek motoru arızası çıkmıştı, kitaba uygun teşhis ile tek seferde arıza bulacan...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Müstehzi yorumlar üzerine ustayı telefonla arayıp sordum.

Bende de hafif bir yanlış anlama olmuş. "Audi demedim sizin araçlarda dedim" diyor. Yani özellikle 2.0 ve üzeri büyük ve güçlü motorları kastetmiş. 

Sebebini de şöyle açıkladı:

"Bu ürünlerde solvent var. Hızlı yanma sağlıyor. Araç da güçlü araç olduğu için enjektörde 3000 bara yakın basınç oluşuyor. O basınçla beraber solvent birleşince çok güçlü bir yanma oluşuyor ve o çok güçlü yanma enjektöre zarar veriyor. Kaldı ki, kaliteli firmaların mazotlarında gerekli ve yeterli katkılar var. Anlık bir temizleme ihtiyacı yoksa hiç bir zaman bu ürürnleri kullanmak gerekli değil".

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bana silecek motoru arızası çıkmıştı, kitaba uygun teşhis ile tek seferde arıza bulacan...

büyüksün üstad :)

19 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Müstehzi yorumlar üzerine ustayı telefonla arayıp sordum.

Bende de hafif bir yanlış anlama olmuş. "Audi demedim sizin araçlarda dedim" diyor. Yani özellikle 2.0 ve üzeri büyük ve güçlü motorları kastetmiş. 

Sebebini de şöyle açıkladı:

"Bu ürünlerde solvent var. Hızlı yanma sağlıyor. Araç da güçlü araç olduğu için enjektörde 3000 bara yakın basınç oluşuyor. O basınçla beraber solvent birleşince çok güçlü bir yanma oluşuyor ve o çok güçlü yanma enjektöre zarar veriyor. Kaldı ki, kaliteli firmaların mazotlarında gerekli ve yeterli katkılar var. Anlık bir temizleme ihtiyacı yoksa hiç bir zaman bu ürürnleri kullanmak gerekli değil".

:D anlaşıldı, civatacıymış....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

anlaşıldı,

biberon cc. motorlarda sorun yokmuş iyisin yine

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

60lt depoya 300ml katıyoruz. %0,5 yapıyor oranı.

Bu kadarcık şey bir kullanımda enjektörü pert mi ediyor? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
59 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

biberon cc. motorlarda sorun yokmuş iyisin yine

1.4 tsi gibi, evet biberon :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...