İçeriğe Yönlendir

Otoyol ve Köprü Ücretleri Hakkında

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Geçtiğimiz hafta 2 günlük İstanbul seyahati yaptım ve gidiş geliş köprü otoyol ve 2 kez tem otoyolu kullanma karşlığı toplamda 75 TL HGS bakiyesi yazmış. Köprülerin fiyatlarının bir hayli yüksek olduğunu biliyoruz fakat 450 km'lik otoyol için 25 TL (otomobil) tek gidiş ücreti aşırı fahiş değil mi ? Bunun kamyonu var otobüsü var. Çok çok yazık. Üstüne üstlük bu rakamın içinde olan 3.köprü ve otoyolu da değil, fsm ve boğaziçi köprüleri, İstanbul'da her gün gidiş geliş yapan insanlara Allah kolaylık versin çok çok zor :( Uçak kullansam havalimanı transferleri vs aynı paraya gelecekti, boşu boşuna yol çekmiş oldum. Seyahat edecek arkadaşlara minik bir bilgi olsun. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Büyük araçlar için körfez köprü rakamları normal. Daha doğrusu çok yakan araçlar için normal. 

Bugün bizim cebimizden finanse edilen yatırımlar,  torunlarımız için fayda sağlar. Ümidim o yöndedir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ümidim o yöndedir. 

Keşke o ümidi içimizde hep canlı tutabilsek.

Acelem yoksa ki hiçbir zaman olmuyor.

D100 den yola devam...

Yorum bağlantısı
Ali Gök

açık ve net  köprü ve otoyollar pahalı.

eski otoyollar iyi ankara 25 lira bana uygun geliyor . e 5 ten devam etsem yer yer ışık vs araç illaki 20 lira fazla yakar 

ama yeni otoyollar resmen soygun 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahir Yıldız

niğde adana arasındaki otoyol fiyatı ne kadar bilgisi olan vardı

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

bugün çatalca’ya gidip geldim. Mall of istanbul Mahmutbey gişelerden girip çatalca’dan çıkışım neden ücretlendirilmemiş acaba? Dönüşüm ücretlendirilmiş. O yol bedava mı oldu haberimiz yok? 

FB90D252-9487-4802-8954-79E701B2D01717fb

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Öner Kurukuz

03.09.2021 cuma günü Avrupa yakasindan Anadolu yakasına Avrasya tunelini kullanarak geçtim. 46tl olmuş ucret.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Geçtiğimiz hafta 2 günlük İstanbul seyahati yaptım ve gidiş geliş köprü otoyol ve 2 kez tem otoyolu kullanma karşlığı toplamda 75 TL HGS bakiyesi yazmış. Köprülerin fiyatlarının bir hayli yüksek olduğunu biliyoruz fakat 450 km'lik otoyol için 25 TL (otomobil) tek gidiş ücreti aşırı fahiş değil mi ? Bunun kamyonu var otobüsü var. Çok çok yazık. Üstüne üstlük bu rakamın içinde olan 3.köprü ve otoyolu da değil, fsm ve boğaziçi köprüleri, İstanbul'da her gün gidiş geliş yapan insanlara Allah kolaylık versin çok çok zor :( Uçak kullansam havalimanı transferleri vs aynı paraya gelecekti, boşu boşuna yol çekmiş oldum. Seyahat edecek arkadaşlara minik bir bilgi olsun. :)

Gerçek mi soruyorsunuz şakadan mı? 25Tl fahiş mi? izmire 300 lira...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Gerçek mi soruyorsunuz şakadan mı? 25Tl fahiş mi? izmire 300 lira...

Mesajın tarihine dikkat hocam 3 yılı aşkın süre olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

antalya dan sebze getiren kamyonlar 2500 TL civarında ödüyor yola, uzun süredir böyle

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Öner Kurukuz yazdı:

03.09.2021 cuma günü Avrupa yakasindan Anadolu yakasına Avrasya tunelini kullanarak geçtim. 46tl olmuş ucret.

Çok garip bir hal aldı bu iş.  
Yaktığımızdan çok yola para verir olduk.

Balıkesire gidip geldim. Yola verdiğim para kadar yakmadım. 
Yol aşırı kalabalıktı, mecburen girdim paralıların hepsine.  

İstanbula giderken de kuzey yoluna girmezsen 1 saate yakın fark ediyor.  
Çoğu zaman mecburen giriliyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Balıkesire gidip geldim. Yola verdiğim para kadar yakmadım. 
Yol aşırı kalabalıktı, mecburen girdim paralıların hepsine.  

Kuzey Marmara otoyolu çok iyi oldu iyi ki kullanmışız dedik. Ah bir de şu ücretleri fahiş olmasa…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ucakla geçinde hgs para almıyormuş.

Öyle olsa @Selim Bilginden ücret almazdılar uçak 245 km/h ile geçmiş hızları hemen hemen aynı belki uçak 15~20 km/h daha yavaş olabilir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hıza bakmıyor yere değen aks sayısı ve aks mesafesine göre turnikelerden para alıyor. 😛 240 la felan OGS aldı benden de denemiştim kuzey Marmara da

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hıza bakmıyor yere değen aks sayısı ve aks mesafesine göre turnikelerden para alıyor. [emoji14] 240 la felan OGS aldı benden de denemiştim kuzey Marmara da

Hgs de okuyor. Ama kameraları plakayı okur mu bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Koray Demir yazdı:

Mesajın tarihine dikkat hocam 3 yılı aşkın süre olmuş.

yine de

Mehmet Ozyurek yazdı:

.

Arkadan bizim eve doğru gel sonra şile yoluna gir ordan çekmeköye sap en son trafiğe göre son kısma gir ya da düz devam et.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

yine de

Arkadan bizim eve doğru gel sonra şile yoluna gir ordan çekmeköye sap en son trafiğe göre son kısma gir ya da düz devam et.

O yolu ben bilmiyorum da.. yandex biliyor.. bir defa götürdü oradan.. ve çok hızlı götürmüştü.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

yeni öğrendim: gurbetçilerin dünyanadn haberi yok. yazın le sohbet ediyoruz, otobüslerin bir bildiği var ki oradan gidiyor dedi, yok dedim, diğer yol yasak, olur mu yahu öyle şey istediği yoldan gidemiyor mu diye bir de kızdı bana, buz bitmiş zaten son colamı yudumlayıp terk ettim mekanı. yasak ne dio bir de :rofl:

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

antalya dan sebze getiren kamyonlar 2500 TL civarında ödüyor yola, uzun süredir böyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Yeni Çanakkale köprüsü geçiş ücreti belli olmuş galiba, 15 eur imiş, feribota devam....

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2
10 15 liradır heralde en fazla 

Son dönemde çok kullandım. Niğde /Ankara ya da tam tersi Niğde’den Ücretli otoyola kadar devlet otobanı (bu tabiri sevmiyorum ama öyle) yaklaşık 10 km 4,5 TL. Ücretli yola girince 115,5 TL Ankara’ya kadar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...