İçeriğe Yönlendir

Büyük Bir Kaza Tehlikesi Atlattım Araçta Kamera Şart

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.

Önceki gün seyahatim esnasında karşından gelen ve viraja (ters yönde) içten giren bir araçla çarpışmamıza ramak kaldı. Ben zaten neredeyse kendi şeridimin en sağında sıfıra yakındım. Karşıdaki araç oldukça hızlı bir şekilde benim şeridimde virajın tam içinde karşıma çıktı. O kadar sert bir fren yaptım ki, bir an küçük dilim ağzımdan dışarı fırlayacak  zannettim. Belki de bu frenleme karşıdakine biraz zaman kazandırdı. O da beni son anda fark ederek direksiyonu kırdı ve kafa kafaya şiddetli bir çarpışma milimetrik farkla atlatıldı. Bu araç kameramdan aldığım görüntü. 

Görüntüyü izleyince olayın vahameti çok iyi sezilmiyor. Her şey bir saniyede olup bitiyor gibi. İşte kaza da böyle anlık bir olay. Bir saniyede oluveriyor. O yüzden kurallara uymak ve tedbiri elden bırakmamak çok önemli.

Bakın bu da videonun ağır çekimi. Videoda 18.saniyede benim yaptığım çok sert fren sonucu aracımın sallanması da belli oluyor.

Eğer o hızla çarpışsaydık diğer araçtakilerde çok büyük hasar olacaktı. Bu durumda kendimi ancak bu kamera kaydı ile savunabilecektim.

Değerli forumdaşımız Olgu Erhan sayesinde araçta kamera işini benimsemiştim. Çok da iyi yapmışım açıkçası.

Karşı yandaki aracın ekran görüntüsünü aldım. Plakası da okunuyor. Bir firmaya ait. Yarın sürücülerini uyarmaları konusunda firmaya bildirimde bulunacağım.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

Abi çok geçmiş olsun. Felakatin ucundan dönülmüş. Onun önündeki ters şeritten geliyormuş son anda çıkmış ama arkada ki geç farketmiş.

Karşı arabanın plakası okunuyor mu? 

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Şimdi, Erdoğan Temur yazdı:

Abi çok geçmiş olsun. Felakatin ucundan dönülmüş.

Karşı arabanın plakası okunuyor mu? 

Çok teşekkür ederim. 

Karşı aracın plakası ve ait olduğu firma çok net okunuyor. Ekran görüntüsünü aldım.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Abi, büyük geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cok buyuk gecmis olsun. Bu yeni araclarin on direkler o kadar sikintili ki virajlarda kavsaklarda tehlike yaratiyor surucu icin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun. Şimdi kamera kayıtsız söylesen ben şeridimde normal bir şekilde gidiyordum diye savunmaya geçer. Her araçta zorunlu donanım olmalı.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
59 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Geçmiş olsun. Şimdi kamera kayıtsız söylesen ben şeridimde normal bir şekilde gidiyordum diye savunmaya geçer. Her araçta zorunlu donanım olmalı.

O hızla kafa kafaya çarpışsak, şeridimden gidiyordum diye zor savunurdu kendini.

Benim aracımın karşıdakinden yaklaşık 700 kg daha ağır oluşunu ve yukarıdan aşağıya iniyor olduğumdan üstte bulunduğumu da hesaba katınca, (Allah korusun) ölüme sebebiyet vermekten dolayı ben kendimi savunuyor olurdum ve bu görüntü kurtarırdı beni.

O nedenle kamera şart.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, çok büyük tehlike atlatmışsınız videodan belli oluyor. Şirket araçları , telefonla mı oynuyordu kim bilir ne yapıyordu 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok geçmiş olsun.
İnsan bazen “Ne oluyor be” diyor.
Bu da öyle bir an olmuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun. Videonun sonundaki tabelaya bakılırsa bu sürücü bölünmemiş yola çıktığının farkında değil ve önündeki aracı sollamaya çalışıyormuş gibi geldi bana..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tipik bir öndeki aracı takip ederken sağ sola yol durmuna bakmadan bölünmüş yoldan gidiş-gelişe geçtiğini anlamayan vakası.

uzun yolda öndeki araç uçurumdan düşse arkasından atlayanlar gibi

Geçmiş olsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun abi. 

Clio sürücüsü aklınca bozuk satıhta gitmeyip arabasının alt yapısını koruma derdine girmiş. Çokça yapılan hata 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, Allah tan yavaşmışsın, aynı tip yolun yeni yapılmış kaymak asfalt versiyonlarından birkaç tane biliyorum, ve hızımızda 100 gibi, hem ben hem karşıdan gelen,  bölünmeyi anlayamıyorsun bile, sağolsunlar tabelaları çok yakından dizmeye başlamış firma, birde uzun yolun verdiği rehavetle gidiyorsun, çok fena, gide gele alıştığımdan nerede ne var biliyorum, o na göre gidiyorum, özellikle bilmediğin yolda çok temkinli olmak lazım yavaş ve kaçmaya hazır modda, birde ortam sakatsa gündüz farında yoksa böyle yerlere girince farları açıp gidin, enazından görsün seni....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Geçmiş olsun. Karşıdaki arabada sanirim reklam var. Aslında şikâyet bile edilebilir..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Allah korumuş başka hiçbirsey değil.

dengesiz herif telefonla mı uğraşıyordu bakalım.....

sinir oldum valla neyse geçmiş olsun.

ben geri döner kovalar epey....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Burası Kastamonu'dan Ilgaz Dağı'na gidiş yolu.  Ben dağın inişini bitiriyorum, ilk düzlüğe çıkacağım. Karşıdaki vatandaş ise bölünmüş yoldan çıkıp o virajdan itibaren dağ yoluna saracak. 

Ben de ilk önce bölünmüş yoldan çıkma alışkanlığıyla gelmiş olabileceğini düşündüm ama o yolu bilenler anlayacaktır, yolda tek yön hissi yok. Mutlaka ek bir dalgınlık sebebi olması lazım. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Çok geçmiş olsun Rıdvan abi. Ağır çekimde arabanın sarsıntısı açıkça görülüyor. Abs etkisi sanırım. Allah korumuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok geçmiş olsun, Karel firmasının arabası sanırım sık gidip geliyorum logoları onları anımsattı.

Allah korumuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cok gecmis olsun. Bence tamamen dalginlik. Olmamasi gerekirdi, Allah korumus.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Çok geçmiş olsun Rıdvan abi. Ağır çekimde arabanın sarsıntısı açıkça görülüyor. Abs etkisi sanırım. Allah korumuş.

Biraz da kameranın kendi sallantısı. Çok iyi sabitlenmediği için sert frenden sonra oynamış :D

Bir saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Çok geçmiş olsun, Karel firmasının arabası sanırım sık gidip geliyorum logoları onları anımsattı.

Allah korumuş.

Orijinal çekimde firma ismi ve plaka net olarak görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

kamera kesinlikle şart geçmiş olsun.
zamanında bende Kötü olması muhtemel şöyle bir olay yaşamıştım

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
1 saat önce, Tahir Ak yazdı:

kamera kesinlikle şart geçmiş olsun.
zamanında bende Kötü olması muhtemel şöyle bir olay yaşamıştım

Hatırlıyorum bunu.

Size de tekrar tekrar geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...