İçeriğe Yönlendir

2013 1.5 Fiesta TDCI Triger Setini Değiştir Dediler

Uğur Ateş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kardeş triger seti ve devirdaim ve hatta yağ değişirse 400 tl. gibi birşey tutar, sakın daha fazla verme,   hava ve polen hatta mazot filtreni kendin değiş,  yağ değişimini git bir yağcıda yaptır mesela, serviste değil...

ben triger hariç alayını kendim yapıyorum ki istesem trigeride değişirim, triger hariç aslında oda basitte, hepsi basit işler, 2 bin falan dalga geçiyorlar resmen, bunlar dışrda herhangi bir servis ise uçuk, yetkili servis bile 1500 falan der, uçmuşlar resmen...

dingiliz stayla, kendi işini kendin gör şart....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

youtubeda birkaç video izledim aslında. triger hariç hepsini değişebilirim gibi duruyor.  gerçi mazot filtresini de değiştiremem. hava yaptırırım sanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
8 dakika önce, Uğur Ateş yazdı:

youtubeda birkaç video izledim aslında. triger hariç hepsini değişebilirim gibi duruyor.  gerçi mazot filtresini de değiştiremem. hava yaptırırım sanıyorum. 

birşey olmaz, gayet basit, parçacıdan bizim eski fiestaların yada pejı citroen parçacısından bir tane vak vak el pompası al, ucuna hortum tak, filtreye bağla, bas pompaya filtre dolsun, hortumları geri tak olay bitti, gayet basit, bizimkilerde zaten el pompası olduğundan daha rahat, filtreyi değişip basıyoruz pompaya iş bitiyor :)

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

internetten güvenilir orjinal parça aldığınız bir site var mı ? 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
16 saat önce, Uğur Ateş yazdı:

iki yetkili servis ile konuştum bugün. 

Bir tanesi yağ değişimi ve hava filtresine 400.  mazot ve polen filtresine 250.  triger setine 750 alırım dedi. işçilikler dahil.

Bir başka servis yağ değişim ve hava filtresine 550 dedi. triger seti de işin içine girerse 2bine çıkarsın dedi. bunda mazot ve polen yok.   Yarın servise gideceğim.

Bir önceki bakımda polen ve mazot filtrelerini değiştirmiştim. bunda da değiştreyim mi ? triger setine henüz karar veremedim.  150binde falan satmayı düşünüyorum aracı. şu an 73 bin. 

ugur bey triger seti yag su hava polen mazot  filtresi alt davlunbaz motor koruyucu dahil 620 tl 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

iptal ettik bakalım.bu hafta siparişleri vereceğim.önümüzdeki hafta sonu bakımı kendim yapacağım :) inş motoru yakmayız :D

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
On 09.05.2018 at 22:13, Ali Cihangiroğlu yazdı:

https://www.sileceksepeti.com   ayrıntılı bir şekilde yazmış tüm filtreleri. hoşuma gitti. daha önceden buradna alışveriş yapan oldu mu ? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
28 dakika önce, Uğur Ateş yazdı:

https://www.sileceksepeti.com   ayrıntılı bir şekilde yazmış tüm filtreleri. hoşuma gitti. daha önceden buradna alışveriş yapan oldu mu ? 

Site sorunsuz bir çok kez silecek aldım hemen geldi.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Site sorunsuz bir çok kez silecek aldım hemen geldi.

ben filtre alacağım da. 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Çok demişler yav. Dört gün önce serviste bakım yaptırdım 450 tl tuttu. 

Yağ ve yağ filtresi, hava ve polen filtresi, yakıt filtresi değişti.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
(düzenlendi)
40 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Çok demişler yav. Dört gün önce serviste bakım yaptırdım 450 tl tuttu. 

Yağ ve yağ filtresi, hava ve polen filtresi, yakıt filtresi değişti.

yetkili servis mi peki ?  aynısına bana bir firma (yetkili) 650 diğeri 900 dedi. 

tarihinde Uğur Ateş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

https://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTYAGMBL0003
bir de bunun 1 litreliğini aldım. 

https://www.sileceksepeti.com/Ford-Fiesta-15-TDCI-Bosch-Filtre-Bakim-Seti-2013-2016-Hava-Yag-Polen-Karbonlu-Polen-Filtresi,PR-6733.html

buna karar verdim ancak henüz almadım.   karter tapa ve contasını bulamıyorum.  yardımcı olabilir misiniz ? 

bir de bu yağ filtresini sökmek için bir aparat lazım. 

Hava filtresini de sökmek için  yıldız tarzında bir alyan lazım sanırım. 

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
Fikret Özsoy
5 saat önce, Uğur Ateş yazdı:

yetkili servis mi peki ?  aynısına bana bir firma (yetkili) 650 diğeri 900 dedi. 

Evet yetkili servis.

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Bu yetkili servisler hep bana mı yüksek fiyat çıkarıyor ya. Volkan oto çorlu ekoservis 430 TL. Yağ-yağ filtresi ve hava filtresi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Mesut Nalbant yazdı:

Bu yetkili servisler hep bana mı yüksek fiyat çıkarıyor ya. Volkan oto çorlu ekoservis 430 TL. Yağ-yağ filtresi ve hava filtresi.

bana da yüksek söylerler hep yalnız değilsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

Aloparcasan siparis verdim. Ne mesajlara cevap veren var. Ne de telefonlar. Mesai saati disindayiz diyip kapaniyor telefon. Tuhaf. En buyuk parca sitesinde müşteri hizmetleri sifir.

Cevap vermezlerse iptal edip baska siteden alacağım mecburen.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aloparcasan siparis verdim. Ne mesajlara cevap veren var. Ne de telefonlar. Mesai saati disindayiz diyip kapaniyor telefon. Tuhaf. En buyuk parca sitesinde müşteri hizmetleri sifir.
Cevap vermezlerse iptal edip baska siteden alacağım mecburen.

Ben olsam çoktan etmiştim. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...