İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo | 156 2.0 TS

Zafer Güneş

Recommended Posts

Zafer Güneş
(düzenlendi)

Herkese merhabalar, forumda uzunca süredir aktif olamayalı aracımı değiştirdim. Ford Ka'ma veda edip yerine haşin bir evlat edindim desem yeridir; Alfa Romeo 156 2.0 TS (blu cosmo met). Şimdilik aramız iyi sayılır, herkese tekrardan merhaba! :)

m2QRGR.jpg

EPX2VA.jpg

tarihinde Zafer Güneş tarafından düzenlendi
Fotoğraf ekleme
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle, sanayi yüzü görmeden kullanmak nasip etsin inşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
3 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Maşallah hayırlı olsun, kazasız cezasız kullanın . Alfisti adayı olarak bilmek istersiniz belki
https://onedio.com/haber/bir-alfisti-degilseniz-asla-bilemeyeceginiz-26-sey-654775

Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum; satın almadan önce de hayranlığım vardı alfalara halihazırda. Fakat aldıktan sonra gerçekten hakkında yazılanların boş olmadığını anlatıyor insana bu arabalar. Her ne kadar 20 yaşında olsa bile. :) Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Zafer hayırlı olsun. Bol beygirli galiba :)

Birazcık abi, 155 beygir kadar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güle güle kullan :)

Bugün aynısından bir üyemiz daha aldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güle güle kullan :)

Bugün aynısından bir üyemiz daha aldı.

Forumda çoğaldığımıza göre Alfa Romeo sekmesine Giulietta gibi bir 156 bölümü isteriz artık bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
6 dakika önce, Ahmet Çankaya yazdı:

:nazar: plakası da bizden miş...;)

Ee tabii, sahibi de sizden olunca aracın ilk plakasını değiştirip 10 yapmadan durur mu? :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Güle güle kullanın. Bende alacam alacam bı türlü nasip olmadı. Tarz sahibi araçlar. Ama belli başlı il dışında gerçek ustası yok.

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
2 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Güle güle kullanın. Bende alacam alacam bı türlü nasip olmadı. Tarz sahibi araçlar. Ama belli başlı il dışında gerçek ustası yok.

Ustaların "antin kuntin" olarak nitelendirdiği araçlara ilgisi olan biri olarak gözümü karartıp aldım; pişman da değilim, öneririm. Fiat grubundan olduğundan 2.0 16V tempra, marea, hgt bravo vb. araçlarla motor, yürüyen vs. anlamında benzerliği yüksek. :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

155 beygir, çift buji, insana az da olsa ferrari kullanıyor hissi veren bi alet. Güzel günlerde kullanın. Beyaz renk 1.6 olanı kullandım 3 sene kadar. Hala unutamadığım arabalarımdandır. Antin kıntin arızası olabiliyor. “İtalyan arabasının altından yağ damlamıyorsa motorda yağ kalmamıştır” deyimini hatırlayarak yağ kontrolü yapmalı sıkça:) ahşap direksiyon mu? İçini de görelim yahu

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
(düzenlendi)
13 dakika önce, Cem Işık yazdı:

155 beygir, çift buji, insana az da olsa ferrari kullanıyor hissi veren bi alet. Güzel günlerde kullanın. Beyaz renk 1.6 olanı kullandım 3 sene kadar. Hala unutamadığım arabalarımdandır. Antin kıntin arızası olabiliyor. “İtalyan arabasının altından yağ damlamıyorsa motorda yağ kalmamıştır” deyimini hatırlayarak yağ kontrolü yapmalı sıkça:) ahşap direksiyon mu? İçini de görelim yahu

Kesinlikle bir Maserati yavrusu gibi hissettiriyor. :) Ahşap konsol, ahşap vites topuzu, krem deri döşeme fakat deri direksiyon; yaramı deştiniz Cem bey. Hatta satılık ahşap direksiyon aranıyor buradan da belirteyim yeri gelmişken. Direksiyon derisinde bir yırtık var, iyi bir deri kaplamacısı önerisi de kabul edebilirim halihazırda. :D İçinin fotoğraflarını da yüklerim o vakit gün içinde. :)

tarihinde Zafer Güneş tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben 120 beygir olanla x5 3.0 d ve audi a6 2.0 d ‘den kopmadan ankaraya girmiştim:) 3 araba gittik, biz basacaz orda buluşuruz dediler çıkarken yola. Peşpeşe girdik ankaraya. Mahçup etmez asla. Ama dediğim gibi bakımı için bilen usta şart. Enjektör benzeri kırmızı bir uyarı işareti çıktı bir gün göstergede. Bi kaç usta dolaştım beyin dediler,motor dediler. Bilen usta direksiyon kolonunun ordan mavi kibrit kutusu gibi sigorta benzeri parça değişti örneğin ve düzeldi.

bir de meşhur varyatör var ki dikkat etmek gerek.. 

Ahşap konsol olduğuna göre 98-99 model gibi olmalı

https://app.letgo.com/q8SwjUlYLM (ahşap direksiyon)

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
9 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Ben 120 beygir olanla x5 3.0 d ve audi a6 2.0 d ‘den kopmadan ankaraya girmiştim:) 3 araba gittik, biz basacaz orda buluşuruz dediler çıkarken yola. Peşpeşe girdik ankaraya. Mahçup etmez asla. Ama dediğim gibi bakımı için bilen usta şart. Enjektör benzeri kırmızı bir uyarı işareti çıktı bir gün göstergede. Bi kaç usta dolaştım beyin dediler,motor dediler. Bilen usta direksiyon kolonunun ordan mavi kibrit kutusu gibi sigorta benzeri parça değişti örneğin ve düzeldi.

bir de meşhur varyatör var ki dikkat etmek gerek.. 

Ahşap konsol olduğuna göre 98-99 model gibi olmalı

98 model.Kesinlikle, uğraşmayı seven adam arabası biraz... Enjektörlerin sigortasını yerinden oynatınca da yanıp sönüyor enjektör ışığı ben de tecrübe ettim. Yakın zamanda da bütün kayış, gergi, varyatör vs değişimini yaptım şimdilik kafam rahat maaşallah diyeyim. :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bizim Zafer'de aldı aynısından diyordum. Konuyu açan senmişsin :D:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
Şimdi, Tahir İlter yazdı:

Bizim Zafer'de aldı aynısından diyordum. Konuyu açan senmişsin :D:D

Evet Tahir abi geri geldim :kutlama:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Hayirli olsun. Cok tarz. Uretildigi yildan cok daha ileride bir araba tasarim cizgisi olarak. 

Gule gule kullanin. Selespeed mi manuel mi?

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
Şimdi, Oğuz Yılmaz yazdı:

Hayirli olsun. Cok tarz. Uretildigi yildan cok daha ileride bir araba tasarim cizgisi olarak. 

Gule gule kullanin. Selespeed mi manuel mi?

Çok teşekkür ederim, manuel vites :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Beyaz sinyal bulunursa süper olur. Ben değişmiştim sinyallerini. Stop lambası bulsanızda değiştirmeyin orjinalleri çok daha güzel. Bagajı dar biraz ama gaza basınca insanın aklına bile gelmiyor bagaj🤩

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
1 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Beyaz sinyal bulunursa süper olur. Ben değişmiştim sinyallerini. Stop lambası bulsanızda değiştirmeyin orjinalleri çok daha güzel. Bagajı dar biraz ama gaza basınca insanın aklına bile gelmiyor bagaj🤩

Orjinalliği bozulmasın diye tavandaki güneş yanığını bile boyatmamış eski sahipleri, kitapçıklarına kadar duruyor. Şimdilik direksiyon haricinde hoşuma gitmeyen bir kısmı yok açıkçası :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...