İçeriğe Yönlendir

Avukat Arkadaşlar Bakabilirler mi? Teknik Servis Dolandırıcılığı.

Tahir Ak

Recommended Posts

Tahir Ak

Merhaba.Selamlar. Olayı kısaca özetlemek istiyorum.

Hakkımı nasıl arayacağım bunu bilmiyorum. Sizlerin yardımına ihtiyacım var.

xiaomi redmi note4 cihazım sıfır aldığım, 5. günüde şarj olmuyor diye servise gönderildi. servis evo.

20 gün sonra telefon geldi baktım şarj oluyor bu sefer usb pc bağlantısı olmuyor ve çift tıklama ile uyandırma çalışmıyor. Ayrıca ekrandaki tuşların ışığı eskisi gibi yanmıyor.

Sonra ekrana baktım şişkin duruyor galiba ekran koruyucu taktılar söküp bakayım dedim.

kenarından kaldırayım ekran çatladı meğer ekranda koruma yokmuş.

sonra Çin sitelerinden yan sanayi ekran araştırırken yapılan yorumlarda çift tıklama çalışmıyor, tuş ışıkları orijinal gibi yanmıyor yorumları yapılmış. O zaman anladım nasıl bir hainliğin içine düştüğümü!

5 günlük cihazın orijinal ekranı sökülmüş yerine yan sanayi ekran takılmış. Eski ekran muhtemelen yeni diye birinin telefonuna takılacak. Servis raporuna ise sadece kalibrasyon yapıldı yazılmış!

Ayrıca videolar izlediğim kadarı ile şarj girişi ayrı bir baskı devre ve kolaylıkla değişiyor. telefonun arkasını açmak yeterli oluyor yani ortada büyük bir kandırmaca var.

Servise göndermeden önce telefonun detaylı yakın çekim resimleri mevcut.

sorum şu bu firmaya ne yapabilirim.?hiç gerek yokken yan sanayi ekran takılmış. ben de yanlışlıkla ekranı kırdım!

Suç duyurusu mu thh mi kafam karıştı.

Teşekkürler

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tüketici hakem heyetine gideceksiniz elinizde telefonla. Onlar dava açacak ve iş tüketici mahkemesinde bilirkişi atandıktan sonra çözülecek.

Ancak, ekran kırılmış. Servisten çıktıktan sonra bu durum gerçekleştiği için ne kadar başarılı olursunuz, bilemedim.

Teknik servis kim? Konuşmayı denediniz mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gelen telefon sizin mi. IMEI numarasını kontrol ettiniz mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ekranı kırmasaydınız iş daha kolaydı ama ekran kırıldığı için sonuç almanız zor. 

Ayrıca o nasıl bir servismiş öyle. Allah korusun. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok anlamam bu işlerden ama ekran kırıldıysa pek şans görmüyorum ben 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Zor. Ben sırf firmanın kendi anlaşmalı kargosuyla gönderim yapmadığım içim için, ki tarafımdan kargo ödemesi yapıldıysa bile, iki defa hiçbir işlem yapılmadan haftalarca kargo peşine düşmüştüm. Onlar da haklarını çok iyi bildikleri için sonuna kadar kullanıyorlar.

Yalnız, ekran kırılma olayını da anlamış değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Tüketici hakem heyeti malesef bu konularda pek de işe yaramıyor. Ben samsung a7 telefona 2 yıl önce 600 lira parayla yeni kasa ve ekran taktırdım her seferinde ekran kenarından açıldı. 3 kere yaptılar yine açıldı dikiş tutmadı bir türlü. Son gittiğimde tekrar 600 lira istediler. Tüketici hakem heyetine gittim dava açtım 3 ay bekledim haksız çıktım. İtiraz yolu açık ama itirazı bu sefer mahkemeye yapıyorsunuz 1500 lira masraf çıkıyormuş. Hakkım haram olsun dedim bıraktım peşini. Telefonu bozulana kadar böyle ekranı ayrık kullanıp atacağım.

Ama şansınızı deneyin bir şey kaybetmezsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Teşekkürler cevaplar için herkese
.telefon IMEI tutuyor.servisi aradım olmaz öyle şey ama gönderin bakalım dediler.servis insafına kaldık gibi.muhtemelen Bir şey çıkmayacak.ekrani kırdım hataliyim çok küçük bir alanı catladi ama dokunmatik çalışıyor.yani ekranın hatalı olduğu yer halükarda anlaşılıyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Yan sanayi ekran taktılarsa belki daha kolay kırılıyordur.
Ya kesinlikle yan sanayi ekran ama işte biz ekranı kırınca suçlu çıkaracaklar gibime geliyor telefonu servise gönderdim bakalım ne çıkacak
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
20 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

Ya kesinlikle yan sanayi ekran ama işte biz ekranı kırınca suçlu çıkaracaklar gibime geliyor telefonu servise gönderdim bakalım ne çıkacak

Hiç ses çıkarmayın film mi var diye kontrol ettim falan diye. Yetkili servis yan sanayi takıyorsa kendisi düzeltecek zaten..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İşin garibi. Ekran hatasıyla gitmemiş bu telefon.
Bence ciddi bir hata yapıp sizin telefonun içini tamire gelmiş başka bir kasaya taktılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
İşin garibi. Ekran hatasıyla gitmemiş bu telefon.
Bence ciddi bir hata yapıp sizin telefonun içini tamire gelmiş başka bir kasaya taktılar.
hah işte benim de aklımı o kurcalıyordu benim de aklıma yattı siz de aynı fikirde olunca.
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Ekranin kirilmasi bence ve mantiken sonucu degistirmez. Degistirmemeli. Nasil ki onlar sadece anlasmali kargoyla gonderilmedi diye "hakkimiz bu" diye isi yokusa surebiliyorlarsa, yan sanayi ekran takip bunun sonuclarina katla makta bizim cezamiz degil. Hakkimiz bu! Yan sanayi parca takmissin deyip urunleri garanti disi birakabiliyorlar. Garantiden sebep haklarimizi elimizden alabiliyorlarsa, servise gonderdigimiz urune yan sanayi parca takip gonderdiklerinde yan sanayinin gerekli testleri ve kalite standartlarini karsilayip karsilamadigina dair bir kalite standardi belgesi bulunmadigindan parca veya bu parcadan sebep urune gelebilecek herhangi hasardan da bizim sorumlu tutulmamiz mantiken mumkun degil. Isi bilen biri elinden cikmis duzgunce durumu ve sebep sonuc iliskisini ele alarak yazilmis bir dilekceyle sonuc alinir dusuncesindeyim. Hakrm heyetinde alinmasa dahi mahkemede itiraz yoluyla hakime durumu izah etmek daha kolay. Zira hakem heyetinde dilekceniz disinda karar veren veya verenler sizinle sozlu iletisime gecmiyor. Donanimhaberde konumda vardi. Benzer olmasa da, bir bilgisayarin uzerinde gelen windows isletim sistemini iade edip parasini almistim. Bunu yapabildiysem sizinde sonuc almamaniz icin sebep yok diye dusunuyorum. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

evo servis ekranı siz kırmışsınız parası mukabilinde değiştiririz dedi. geri gönderin dedim yasal süreci başlatacağım. siz siz olun evo servis garantili telefon alırken çok dikkatli olun 900 liralık telefonun orjinal ekranını çalmaya tenezzül eden firmayı kınıyorum.
100 liraya çinden ekran+kasa alıp takmayı düşünüyorum.

1 haftalık telefonun servisten geldikten sonraki durumu. tuş ışıkları yarım yamalak yanıyor. yan sanayi ekran yorumlarını okuyunca aynı şeylere rastladım. çift tıklama da aynen çalışmıyor yan sanayi ekranlarda.
55f092ab9136a5733a7d9b1fce7e7bf2.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...