İçeriğe Yönlendir

Focus II - Dizel Otomatik Bir Sürü Arıza

Zafer Çetinkaya

Recommended Posts

Zafer Çetinkaya

Selamlar,

Aracım 2006 focus II Ghia dizel otomatik. Bir haftadır ara sıra arıza uyarısı almaya başladım. Anahtarı takıp ilk çevirmemde tüm arıza lambaları yanıyor, ekran pırpır ediyor ve arızalar sıralanıyor. Mesela Elk. Hidrolik Direks hatası diyor, 1-2 saniye sonra yakıtta su var diyor, sonra da motor sistem arızası diyor. Birkaç sefer vites kutusu arızası da yazdı. Arıza lambaları bir süre bekleyince sönüyor ama marş basmıyor. Kapatıp az bekliyorum, sorunsuz çalışıyor. Bazen 2. 3. sefer de veriyor arızayı bazen hiç vermiyor. Bir sefer arızayı videoya kaydettim ustama gönderdim. Akü bitmiş dedi. Akücü ölçtü sorun yok dedi. Uyarının geldiği zamana dair bir standart yok. Bazen sabah bazen öğlen ya da akşam. Hiç uyarı vermediği gün de oldu. Bugün artık arıza lambası sabit yanar hale geldi. Bilgisayara mı sokmak lazım kesin sebebi bulmak için? Başına gelen var mı?

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Akünü ölçtür ,akün bitmiş büyük ihtimalle,,sorunların aküyü gösteriyor gibi..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gösterge tablosu da olabilir, akü de. akü kolay iş keşke akü olsa. Kaç yıllık akünüz? kaç A?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Çağlar beyin dediği gibi akü ( İnşallah ) yada Gösterge paneli lehim arızası. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun.
Akü zamanı geldiyse iyi, gider türlü serviste 3000, elektronikçide 300 liralık bı gösterge arızası sizi bekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Çetinkaya
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

gösterge tablosu da olabilir, akü de. akü kolay iş keşke akü olsa. Kaç yıllık akünüz? kaç A?

Akü minimum 3 yıllık. Arabayı alalı 2,5 yıl oldu. Aldığımda üzerinde idi. İşim ilginç yanı aküyü gösterdim akücüye, ölçtü ve aküye suç bulamam dedi. Şimdi başka bir oto elektrikçiye gideceğim. 

8 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun.
Akü zamanı geldiyse iyi, gider türlü serviste 3000, elektronikçide 300 liralık bı gösterge arızası sizi bekliyor.

Video yüklemeyi beceremedim buraya. Bendeki de aynı böyle. Gösterge arızası mı çıktı sizinkisi?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Video yüklemeyi beceremedim buraya. Bendeki de aynı böyle. Gösterge arızası mı çıktı sizinkisi?
Evet, kendim lehimledim sıkıntı gitti şükür.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...