İçeriğe Yönlendir

Passat - B5.5 Sağa Çekme ve Şase Çektirme İşlemi

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Genelde lastik değişiminde yaşanır bu sorun.. Bu sebeple ya çok sık rotasyon yapılmalı.. Yada sökülen lastik her zaman aynı yerine takılmalı.. 

Tabi Mustafa'nın araç için değil bu yorum.. Mustafa'nın araba her lastikle aynı şeyi yaptı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kötü bir espri yapabilir miyim ?

Ben çıktım sayfadan, yap.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
5 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kötü bir espri yapabilir miyim ?

Atış serbest hocam buyur :) 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ben çıktım sayfadan, yap.

Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Atış serbest hocam buyur :) 

Arabayı yıkamaktan çekmiş :yahoo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Benim F35 in direksiyonu hafif sola dönük duruyordu. Nam salmış bir rotçuya götürdüm, durumu izah ettim. Altına girip cihaz falan bağladılar test sürüşü yaptılar. Tamam dediler, borcumuz dedim ne borcu dediler. Yanaklarım al al mahcup bir şekilde çıktım. Yola çıkınca gaza yüklendim, sürpriz.. :D:D  Araba sağa çekiyor.. :D Sonra niye adam vuruyorlar diye millet merak ediyor. Rot ayarından yana hiç yüzüm gülmedi desem yalan olmaz, Çorumda iftar falan ayarlayın da komple rota gidelim.. ;)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Arabayı yıkamaktan çekmiş :yahoo:

:yildizlar::blink:

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Benim F35 in direksiyonu hafif sola dönük duruyordu. Nam salmış bir rotçuya götürdüm, durumu izah ettim. Altına girip cihaz falan bağladılar test sürüşü yaptılar. Tamam dediler, borcumuz dedim ne borcu dediler. Yanaklarım al al mahcup bir şekilde çıktım. Yola çıkınca gaza yüklendim, sürpriz.. :D:D  Araba sağa çekiyor.. :D Sonra niye adam vuruyorlar diye millet merak ediyorlar. Rot ayarından yana hiç yüzüm gülmedi desem yalan olmaz, Çorumda iftar falan ayarlayın da komple rota gidelim.. ;)

Bu güzel fikir ben varım 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Benim F35 in direksiyonu hafif sola dönük duruyordu. Nam salmış bir rotçuya götürdüm, durumu izah ettim. Altına girip cihaz falan bağladılar test sürüşü yaptılar. Tamam dediler, borcumuz dedim ne borcu dediler. Yanaklarım al al mahcup bir şekilde çıktım. Yola çıkınca gaza yüklendim, sürpriz.. :D:D  Araba sağa çekiyor.. :D Sonra niye adam vuruyorlar diye millet merak ediyorlar. Rot ayarından yana hiç yüzüm gülmedi desem yalan olmaz, Çorumda iftar falan ayarlayın da komple rota gidelim.. ;)

Direksiyon eğikliğini gidermenin yolu baştan rot ayarı yapmaktır. Maalesef alttan ayarlamaya çalışan rotçuya ben de denk geldim. Benim sorunum C5 in sağa çekmesiydi, rotçu alttan düzeltmeye çalışırken direksiyonu eğdi :D  Seninkinin tam tersi yani

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
11 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Direksiyon eğikliğini gidermenin yolu baştan rot ayarı yapmaktır. Maalesef alttan ayarlamaya çalışan rotçuya ben de denk geldim. Benim sorunum C5 in sağa çekmesiydi, rotçu alttan düzeltmeye çalışırken direksiyonu eğdi :D  Seninkinin tam tersi yani

C5 illa bir terslik yapacak, rotcuyla alakası yok.. :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Saatleri ayarlayalım 

Türkiye' nin en kral pidesini Çorum' lular yaparlar. Ben diyeceğimi dedim, gerisi pideseverlere kalmış..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
10 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Senin yanında yavan ekmek, kaz etinden bile tatlıdır şekerim 

Yavan ekmek kaz tiridinden bile güzel olur, yeter ki adam gibi adamlarla yensin.. Her gün bir yeri oynayan adamlarla kavurma yemekten iyidir.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kavurma yimek nasip olmadı la bana. Hep salladın beni. Pis Zfr geldi yedi 

İlk ziyaretinde kavurmanın kralını ikram etmezsem bana da Serkan Toker demesinler.. Kaburga kavurma diyorum gerisini boş bırakıyorum, rot ayarında kalmıştık... :D

Zafer'in önüne bir tepsi kavurma koydum, garibim kaşığın ucuyla yedi.. Diyet mi ne yapıyormuş neyse artık o diyet dedikleri.. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
On 12.05.2018 at 13:44, Mustafa Arıkan yazdı:

Parça kodu olarak "8E0 407 693 AG" bu olması lazım. 

Biraz önce servisten fiyat aldım adedi 430TL. 

Ivız zıvır disk balata amortisörde eklettim 6000’i geçti. Yan sanayiye devam :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Biraz önce servisten fiyat aldım adedi 430TL. 
Ivız zıvır disk balata amortisörde eklettim 6000’i geçti. Yan sanayiye devam [emoji4] 

Unuttum valla ben..
İdare edebilecek parçaları değişmeyip kalanı orijinal olsa
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu iki parça 860TL tutuyor. Optimal alman malı yan sanayi komple alt takım alsam 1000TL. Öyle olunca komple alt takım almak daha mantıklı geldi. Çünkü diğer parçaları da değişeli 3.5 yıl oldu. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sonuçta bu malzemeler metal demir şeyler değilmi. yan sanayi olması ne dezavantaj getirecekki ?

bence bir sorun çıkmaz 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Is ciddiye bindi ya. Mekan arastirayim bari. Iskilip dolmasi olma mi?

Hey tanrı aşkına ne duruyorsun sen dostum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
3 saat önce, Ali Gök yazdı:

sonuçta bu malzemeler metal demir şeyler değilmi. yan sanayi olması ne dezavantaj getirecekki ?

bence bir sorun çıkmaz 

Aslında öyle olması gerekiyor ama benim problemimin yan sanayi salıncağın ölçülerinin orjinal ile birebir tutmamasından kaynaklandığını düşünüyoruz. 

Birde tabi kollar üzerindeki burçlar ve hareketli esnek kısımların ömürleri farklı oluyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
8 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Yıllar önce şahin varken babamda, bir rot ayarı yapmışlar, direksiyon doksan derece yamuk , babama kızdım niye böyle yaptırdın falan diye. Gittim ,adam direksiyonu söktü düzeltti yeniden taktı. :) Öyle kasap rotçular var. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...