İçeriğe Yönlendir

Acemi Sürücü İçin Otomatik Araç Tavsiyesi

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhabalar,kız kardeşim az buçuk araç kullanmayı biliyor fakat trafik tecrübesi az ,birkaç ay birlikte kullanıcaz fakat kendi arabasına da bu süreçte alışmasını istiyorum..30 35 bin TL civarı  otomatiği sorunsuz olan küçük b sınıfı bir araç arıyoruz,sizlerin bu konuda yardımına ihtiyacım var..

benim aklımda fiat 500 ler var çok sevimli duruyorlar fakat otomatiği vs hiç fikrim yok 

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
46 dakika önce, Emre Demir yazdı:

jazz

35 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Jazz :good1:

sanırım onlar düz otomatik değil mi çift kavrama filan değil? sarsma yapıyor mu vites değiştirirken bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
29 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

30-35 temiz jazz varmı 

Az buçuk araba kullanmayı bilen birine hatasız boyasız araba ne gerek? Japonun sağlamlığına girmiyorum. Bakımları yapıldığı sürece jazz çok iyi bir tercih.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
45 dakika önce, Özgen Acar yazdı:

sanırım onlar düz otomatik değil mi çift kavrama filan değil? sarsma yapıyor mu vites değiştirirken bilginiz var mı?

Sarsıntıyı Corolla MMT 'de gördüm sadece. O nasıl bir otomatiktir...

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

jazzlara baktım da o bütçe aralığındaki modeller bayağı bir eski duruyor,2009 dan sonra biraz moder fakat fiyat 45 binlere çıkıyor,başka model alternatifimiz var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

acemiler için otomatik araç çok tehlikelidir. Biliyorum diye sokağa çıkar.

Katılıyorum mehmet abi sana bende çok otomatik araba aradım ama kafamdakını bulamadım kızıma şöfrlügü passatda ögrettım ehliyeti manuel aldık ardından otomatiga alıstırmadan manuel fiesta şimdi maşallahı var :)) 

2 saat önce, Özgen Acar yazdı:

jazzlara baktım da o bütçe aralığındaki modeller bayağı bir eski duruyor,2009 dan sonra biraz moder fakat fiyat 45 binlere çıkıyor,başka model alternatifimiz var mıdır ?

50 den aşagı modellı otomatik bulamassın toyota corolların otomatık lerı var 2006 falan onlarda ıyıdır

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cüsseli araba seçerdim acemi için. kavşağa gelince saygi duyulup önünden kaçılan mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

cüsseli araba seçerdim acemi için. kavşağa gelince saygi duyulup önünden kaçılan mesela

Karşıdaki de acemiyse sonuç ne olur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
26 dakika önce, Koray Demir yazdı:

cüssei iri olan kazanır

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
40 dakika önce, Koray Demir yazdı:

S Klasse her zaman döver.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Bana göre öncelikle manuelle başlayıp onu kavradıktan sonra rahatlık için otomatiğe geçmeli.

Acil durum olur araç bulunmaz bulunan araçta manuel olur bu sefer kullanamayabilir veya kaza yapabilir benim düşüncem bu yönde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende Jazz diyenlerdenim otomatiği sarsıntısız ve 7 ileri diye biliyorum arkadaşımda var kullandım vites geçişlerini falan beğendim.

O fiyatlara otomatiği düzgün bir araç biraz zor gibi artık.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

manuel olursa en kötü stop ettirir araba durur ama otomatikte fren yerine gaza basar kafası karışırsa geçmiş olsun kontak kapalı olsa bile gider otomatik. Honda jazz'ı civic'in küçüğü gibi düşünün şanzıman sağlamlık vs civicle aynı. Bu sebeple fiyatları tavan.

Kia picanto 1.1 65 hp otomatik öneririm fiyatları 30 bin değil daha az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Benzinli 207 tavsiye ederim. 4 ileri tam otomatiktir ki en sevdiğim şanzıman tipidir. Tasarım olarak çekicidir. Hor kullanılmamış bulursanız kesinlikle sorun yaşamazsınız. Denk gelir de cam tavanlısını bulabilirseniz en az 5 sene satmazsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

otomatik acemi sürücüye kesinlikle önermem bkz:  https://www.cnnturk.com/turkiye/ankarada-otomobil-yayalarin-arasina-daldi-olu-ve-yaralilar-var

On 5/14/2018 at 10:10, Erdem Çağla yazdı:

manuel olursa en kötü stop ettirir araba durur ama otomatikte fren yerine gaza basar kafası karışırsa geçmiş olsun kontak kapalı olsa bile gider otomatik. Honda jazz'ı civic'in küçüğü gibi düşünün şanzıman sağlamlık vs civicle aynı. Bu sebeple fiyatları tavan.

Kia picanto 1.1 65 hp otomatik öneririm fiyatları 30 bin değil daha az.

https://www.cnnturk.com/turkiye/ankarada-otomobil-yayalarin-arasina-daldi-olu-ve-yaralilar-var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...