İçeriğe Yönlendir

26 ila 28 Bin Liraya Az Yakan Araç

Berkcan Ergen

Recommended Posts

Berkcan Ergen

Hayırlı akşamlar 26 bin ile 28 bin lira arası dizel yada lpgli az yakan bi araca ihtiyacım var arabayı sık değiştiriyorum piyasası iyi olan kolay da satabilceğim bi araç istiyorum manuel benim aklıma opel corsa fiat punto ford fiesta gibi araçlar geliyor sizlerin önerebilceği araçlar hangileridir ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ucuza dizel daha riskli olabilir, bence benzinli veya tüplü bakın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
26 dakika önce, Berkcan Ergen yazdı:

Hayırlı akşamlar 26 bin ile 28 bin lira arası dizel yada lpgli az yakan bi araca ihtiyacım var arabayı sık değiştiriyorum piyasası iyi olan kolay da satabilceğim bi araç istiyorum manuel benim aklıma opel corsa fiat punto ford fiesta gibi araçlar geliyor sizlerin önerebilceği araçlar hangileridir ?

kia rio 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
12 saat önce, Berkcan Ergen yazdı:

ford fiesta

LPG 'li de olsa Fiesta az yakmıyor şehir içinde. Uzun yolda gideri var yakıt tüketiminin... Şehir içi 10 litrenin altını görürsem hazine bulmuş gibi seviniyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
7 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Şehir içi 10 litrenin altını görürsem hazine bulmuş gibi seviniyorum.

Benzindemi 10 lt ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Albea, sembol, accent olabilir. Piyasası olan araba satılır her zaman tutmuyor, sembolü 1 ayda satamadı arkadaş, ben s max i 14 günde sattım(tersi de kolayca olabilir). Piyasası olan arabanın ilanı da bol oluyor. Şans işi galiba biraz da.

Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen
17 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

LPG 'li de olsa Fiesta az yakmıyor şehir içinde. Uzun yolda gideri var yakıt tüketiminin... Şehir içi 10 litrenin altını görürsem hazine bulmuş gibi seviniyorum.

Çok yakıyor mu o kadar yav bizdede vardı 5 6 sene önce 1.4 lpgli çok yakmıyordu ama lpg ucuzdu 

3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Albea, sembol, accent olabilir. Piyasası olan araba satılır her zaman tutmuyor, sembolü 1 ayda satamadı arkadaş, ben s max i 14 günde sattım(tersi de kolayca olabilir). Piyasası olan arabanın ilanı da bol oluyor. Şans işi galiba biraz da.

Şans işi olabilir evet birazda 

12 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Ucuza dizel daha riskli olabilir, bence benzinli veya tüplü bakın.

Benimde aklıma büyük masraf çıkarabilceği geliyor dizelin en az kmli 150000 km yapılmış çoğu araçta 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
18 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Benzindemi 10 lt ?

LPG...

Benzinde uzun yolda yeni rektefe olmuş motor ve tam dolu depo ile 750 km kadar yapabildim. Fabrika verisine göre 900 ü geçmem gerekiyordu.

30-32 litre LPG ile uzun yolda 450 yapabiliyorum. Şehir içi 300 km 'de bitiyor depo.

LPG 'de ölçüm aralığı, full depodan benzine geçinceye kadar. Tabi bu mesafeye, ısınıncaya kadar benzin ile gidilen mesafe de dahil.

İllaki alacağım diyene mani olmam ama çevremde vazgeçirdiklerim oldu. Bir daha almam ama arabamı da satmam :) 

7 dakika önce, Berkcan Ergen yazdı:

Çok yakıyor mu o kadar yav bizdede vardı 5 6 sene önce 1.4 lpgli çok yakmıyordu ama lpg ucuzdu 

10 litre normal sayılabilir belki ama, az yakıyor kriterlerine uygun değil bence. Litre cinsinden hesaplayınca daha tutarlı oluyor. Uzun yolda aldığım LPG 'nin litre fiyatı yerine göre 50 kuruş oynuyor. Bu da hesaplamayı şaşırtıyor. Zaten fabrika verisi şehir içi 8,1 di yanlış hatırlamıyorsam. %20 fazla yakar diye hesaplayınca LPG 'yi 9,75 litre yapar.

Düzeltme: Şehir içi tüketim değeri 8.6 imiş. %20 fazlası 10,32 yapıyor.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

c3, 206, 207 HDi motorlu B segmenti araçlar inanılmaz az yakıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Manuel Corsa, fiesta, jazz belli biraz daha isteyebilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
4 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

ben fluanceyi ilana koyduğumda aynı arabadan benzer km boya bakım vs olanlarından 30 sayfa ilan vardı nerdeyse. kim farkedecek beni ? 

3 hafta ilanda kaldıda satıldı.

mesela hyundai satarken güvenlik pakaetli 5 tane ilan yoktu benimki gibi.  ilanda 3. gün satıldı 

arabanın farklı bir özelliği donanımı vs yoksa standart piyasa arabalarını satmak çok kolay değil aslı işin

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende lpg yok. Şehir içinde daha doğrusu benim güzergahımda bu aralar 3-4 depodur 7.2 lt yakıyor. Bugüne kadar aynı güzergayta en çok 8.5 gördüm. ortalama hızım 22 falan oluyor. 8.5 lt olduğu dönemlerde ortalama hız 15 falandı. 

7 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Fabrika verisine göre 900 ü geçmem gerekiyordu.

Mümkün değil. 5 lt nin altında yakması lazım. O da çok zor. Depo zaten 45 lt. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1,25 fiesta 6.8 litre ortalama, hafif şehir içi şehir dışı karışık.Bence iyi.

Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen
8 saat önce, Tufan Caliskan yazdı:

c3, 206, 207 HDi motorlu B segmenti araçlar inanılmaz az yakıyor. 

Üç aracında kilometreleri fazla 200 bin altı bulmak çok zor sıkıntı çıkarır mı ki

6 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

Honda

Honda jazz mı?

3 saat önce, Ali Gök yazdı:

ben fluanceyi ilana koyduğumda aynı arabadan benzer km boya bakım vs olanlarından 30 sayfa ilan vardı nerdeyse. kim farkedecek beni ? 

3 hafta ilanda kaldıda satıldı.

mesela hyundai satarken güvenlik pakaetli 5 tane ilan yoktu benimki gibi.  ilanda 3. gün satıldı 

arabanın farklı bir özelliği donanımı vs yoksa standart piyasa arabalarını satmak çok kolay değil aslı işin

Evet evet çok ilan olmasıda pek iyi olmuyor bazen 

4 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Manuel Corsa, fiesta, jazz belli biraz daha isteyebilir. 

Düşünülebilir teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Bakımsızsa dizel çok masraf açar.

110 binde corsa buldum solda sürtmeden lokal boya var 33 bin diyor illa 2005 model alınır mı hocam eder mi bu paraları

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Boyaya falan baklayın.  Triger falan değişmiş mi, nasıl yağ kullanmışlar , yetkili servise girmiş mi veya servis faturaları falan var mı vs

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 14.05.2018 at 09:45, Recep Selim Kaya yazdı:

Valla aynı benimde öyle Recep abi hele ki şu zamlardan sonra 😊 şehirlerarasında sıfır sıkıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen

Dizel 1.5 getz kullanan var mı acaba yakınlarınızda memnun kalır mıyım önerirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
7 saat önce, Berkcan Ergen yazdı:

Dizel 1.5 getz kullanan var mı acaba yakınlarınızda memnun kalır mıyım önerirmisiniz ?

ben kullandım 2 sene, beni en mutlu eden araçlarımdan bir tanesi idi. alacaksanız 2006 model altı almayın. Onlar 3 silindirli olanı. En çok tutulanı 2006 modelden başlayan vgt turbo motorlu olanları. triger yoktur bunlarda, zincirlidir. Benim kullandığım zamanlarda marş motoru hariç sanayiye götürmedi. Çoğunda abs yoktur. donanım çok fazla yoktur. Yol tutuş yine çok yoktur, ama ben bunları biliyorum arabamı sakin sakin kullanırım diyorsanız sizi üzmeyecek bir araçtır. Yağı 5 litre alır, yakıtı biraz fazladır. yanlış hatırlamıyorsam 1200 küsür kg idi. bundan kaynaklı yakıtı bir miktar şehir içinde fazladır. Ama pire gibidir, motoru çok kuvvetli gelir kasaya. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Babamda var güzel araba. Bakımlı olduğu zaman üzmez. İç mekan ferah, geniş. Fren güzel. Bizdeki 3 silindirli, az yakiyor. 4 silindirliler daha sessiz yumuşak. Farlar zayıf, direksiyon hassasiyeti zayıf. Donanım fena değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Getz yerine size 1.5dci veya benzin+tüp lü 2010-11 clio öneririm. O fiyata alınacak en ekonomik araç bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Honda city ilk kasa benzinde bile acayip az yakıyor lpg ile taksiye çıkılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen

Getzi de şuanlık kaldırdık listemizden o zaman tam 2006 modeldi baktığım araba şuan c3 buldum bi tane 2007 77.000 kmde  sadece ön tampon değişik 32 bin tl diyor fiyatı fazla sanki ama ne diyorsunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...