İçeriğe Yönlendir

Forumda Tek K3-VET Turbo :)

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

2017 model citroen c elysee'in ardından ikinci aracımı tanıtayım :) sokaklarda hemen hemen hiç görünmeyen Daihatsu YRV 1.3 Turbo. Geneli atmosferik oluyor turbo modeller ülkeye çok nadir girdi şuanda malum sitede tek bir tane ilan var.

Etrafımdaki herkes alma satamazsın dedi bu dünyaya bir daha mı geleceğiz :)

Arabanın dolu ağırlığı 900 kg :D

Turbolu 1.3 litre 16 valf twin cam çift egzantrikli toyota yaris motoruna sahip.

Stok 130 beygir 4 ileri F1 vites şanzımanı var.

Aşırı eğlenceli bir araç 4 bin devire doğru turbo dolduğu anda koltuğa yapıştırıyor bu güne kadar sürdüğüm en zevkli araba. Hafifliğinden dolayı stok haliyle bile muazzam ivmeleniyor.

Renginden ve tipinden dolayı trafikte çok dikkat çekiyor :) Küçücük olması park ederken çok işe yarıyor :)

Fotoğraflar gelsin :)

Abi kardeş yatıyorlar :)

a047d052a4f10f54d083967ad4578412.jpg

d4103e668ea6ccee48780d9addc24179.jpg

dccc43dae0af774521cf3f80f85861b9.jpg

6e6ebc586a81b0d325d0003c6aaf83a9.jpg

da5b386afcb72374f81b6e88c8891838.jpg

add30d9c5071f91a386b03446ba9808b.jpg

1095472bd53471804aa7a78fea0365d5.jpg

8f276a228486549fd72b187f4b4ee91a.jpg

aa2866f6dc050ce16822b7f7cdf9318b.jpg

Hazır konu açmışken buda diğer arabam

2017 1.6 hdi Citroen C-Elysee

7ee82ceca0e5afe66edbeb2ef152187e.jpg

cc1d850f286178a12fb719b94c38bf0f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

resmini bile ilk defa gördüm arabanın :D   hayırlı uğurlu olsun 2 sinide güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok niyet edip sağlamını bulamadığım şaka makinasıdır kendisi. Çıtır işlem ile 150 bg oluyor zalım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

resmini bile ilk defa gördüm arabanın :D   hayırlı uğurlu olsun 2 sinide güle güle kullanın

Bi kaç güne kadar bende bilmiyordum :D Daihatsu markasını hep küçümserdim ama cidden böyle güzel bir araç olacağını tahmin etmiyordum. Çay kaşığı kadar arabada Abs,Klima, 6 hava yastığı ve Bel destek ayarlı koltuklar var muadillerinin yarı fiyatı :D çok teşekkür ederim :)

9 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

:nazar: Virajlarda nasıl?

Arabaya daha tam alışamadım o yüzden virajlara çok sert girmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çok niyet edip sağlamını bulamadığım şaka makinasıdır kendisi. Çıtır işlem ile 150 bg oluyor zalım 

Arabayı aldığım adam ngk iridium buji takmış ben performansı iyileştirmek için bi kaç şey yapmak istiyorum

Açık filtre ve filtrenin borusuna ısı yalıtımı işlemi

Daha büyük bir yağ soğutucu alıp motorun üzerinden ön ızgaraya taşımak istiyorum ama bakalım inşallah yapabiliriz

Egzoz manifolduna port polish 

Katalizör varmı bakmadım eğer varsa kat iptali.

Susturucu iptali çok istiyorum aslında ama arabayı genelde şehir içinde kullanacağımdan dolayı insanları rahatsız etmek istemiyorum hastası olan var çocuğu olan var bu yüzden susturucu iptalini eledim

Birde Blow off

Servet abi  birkaç soru sormak istiyorum müsait olduğunda cevaplarsan çok sevinirim külbütör kapağından turbo girişine giden ince bir boru var büyük ihtimalle yağ buharını tekrar turboya yolluyor ama ben bunu istemiyorum krank filtresi denilen minik bir filtre var o boruyu çıkarıp külbütör kapağındaki deliğe o filtreyi taksak +performans olurmu ?

Aracın üzerinde 42 amper küçücük bir akü var ben bunu büyütsem ateşleme konusunda motora bi faydası olurmu eğer faydası olmasa bile citroendeki ses sistemini yrv ye takmak istiyorum 2 amfi 1 sub 1 takım alpine oval amfilerden mono olanı 4500 watt. 42 amper akü bu sistemde çok zorlanır daha büyük bir akü takmanın zararı olurmu ? 

Son olarak yukarda yazdığım motor modifikasyonlarını yaptığımda arabam tahmini kaç beygir olur ? Saydıklarımdan farklı önerebileceğin başka şeyler varmı ? 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Karter havalandırma ince boru. Dokunma ona. Turbo için önemli. Buji ve filtre gibi malzeme güçte etki etmiyor. Egzos manifold hattını boşaltmak gerek. Katalitik vs sökülecek. Motorun hava emişi rahat. Çıkışı rahatlar ise soluksuz devir çeviriyor. İntercooler ne alemde, temiz mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Karter havalandırma ince boru. Dokunma ona. Turbo için önemli. Buji ve filtre gibi malzeme güçte etki etmiyor. Egzos manifold hattını boşaltmak gerek. Katalitik vs sökülecek. Motorun hava emişi rahat. Çıkışı rahatlar ise soluksuz devir çeviriyor. İntercooler ne alemde, temiz mi? 

Filtreyi asıl alma nedenim sesi için çok tok güzel bir ses çıkarıyor. Cooler'a hiç bakmadım. Kat iptali ve manifold taşlama şart oldu ozaman. Akü konusunda ne diyorsun ne yapmalıyım sence ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akü isterse 10 amper olsun. Alyernatör güçlü olmalı. Bloğa girme. Yazılım ile müdahale yaptır. Fazlası yer motoru 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Draglarda 106 gti, saxo vts lerle kapışıyordu vaktinde, türünün nadir örneklerinden.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

turboda hem yağ hem su soğutmalıymıs güzel araba iyi gider :)

verim istiyorsan turboyu hybridlettircen birde yazılımm cok güzel kacar.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Bu araclara cok baktim ben de, temizine cok istediler, orta hallilerinden korktum. 

Hayirli olsun cok keyiflidir eminim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şahane bir araba. İkinci araba olarak alınır, haftasonu çok keyif katar :D

:nazar: Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

turboda hem yağ hem su soğutmalıymıs güzel araba iyi gider :)

verim istiyorsan turboyu hybridlettircen birde yazılımm cok güzel kacar.

Bloğu alır aşaa 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bloğu alır aşaa 😀

Çift motor takozu  :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Şahane bir araba. İkinci araba olarak alınır, haftasonu çok keyif katar :D

:nazar: Güle güle kullanın.

Evet tam olarak ikinci araba olarak alınma arabası :D Türkçeyi katlettim galiba :D İşe okula fransızla iş bitince stres atmak için japona:D Çok teşekkür ederim sani abi :)

4 saat önce, Oğuz Yılmaz yazdı:

Bu araclara cok baktim ben de, temizine cok istediler, orta hallilerinden korktum. 

Hayirli olsun cok keyiflidir eminim.

Benimkininde öyle ufak tefek işleri var üniversite tatile girdi bu yaz Allah nasip ederse yavaş yavaş toplayıp uçan teneke moduna geçeceğim, sanayi esnafıysanız korkmuyorsunuz bütün japoncular tanıdık parça sıkıntısı usta sıkıntısı olmuyor :)

6 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Tokat plakaymış ama hiç görmemiştim, hayırlı olsun :)

Tokat Turhaldan aldık :) sağolun :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tırstım haa. Görüntüde kedi gibi, sokakta aslan, dragda şeytan. Maşallah kazasız belasız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben aracımın bakımlarını daihatsu yetkili servisinde yaptırıyorum maltepede, burda çok gördüm 1.3 turbo üstelik hepsi cam tavanlıydı. düşündüğünüzden daha çok var. güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...