İçeriğe Yönlendir

İki Ekspertiz, İki Farklı Sonuç

A. Yıldırım Yıldız

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız

Dun bir araci ekspertize goturduk. Bildigimiz kadariyla aracta degisen yok. Kaput ve bagaj kapaginda boya var. Eksper raporunu aldigimizda baktik ki bu parcalar ayni zamanda degismis. Dendigi gibi cikmamasindan alici tarafin, dedigi gibi rapir cikmadigindan satici tarafin mahcubiyetimi ne ararsaniz var durumu. Allah'dan iki taraf birbirini iyi taniyor da bu hisler pek goze gorunur gelismedi. Tanidigim bir ekspertiz vardi bana bir borcu mevcut. Nakdi degil ama isim dustugunde bir rapor benden olsun demisti. Gelin dedim goturdum buraya. Kendisi ve yaninda calisan usta kararsiz kaldilar. Degismiste olabilir ama oyleyse cok profesyonel yapmislar. Kesin konusamayiz dediler.

Aracin saticisi ilk sahibi ve tumuyle kayitli. Sahibinin bu tip bir alisveris icin yalana basvuracak ne mizaci nede ihtiyaci soz konusu. Merak ettigim konuysa; bu degismis denmesi icin misal kaputta nereye bakmamiz ve ne gorupte bu teshisi koymamiz lazim? Olur ya insaniz aluyoruz da, satiyoruz da. Hem benim hemde bu tip durumda basina gelmesi muhtemel herkes icin bir bilene sormak istedim. Ey bilen buyuklerim veya kucuklerim. Bu is nedir ne degildir ne menem meymenettir. Bilenler aydinlatirsa memnun ve bahtiyar olurum.

Vesiyeyle cumle islam aleminin ramazan ayi mubarek olsun, hayirla gecsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4 cıvata sök taka da değişim diyen var. Parçanın üzerinde üretim tarihi oluyor bazen ordan çıkma mı değişim mi vs anlıyorlar mış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sahibi tanıdık ve güvenilir biri ise, niye bu tereddüt ki :)  Ha, bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin derler, o da ayrı tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaput arkasının boya kalınlığına bakılır. kaput civatalarına bakılırdı röno 12 zamanı, belki hala oraya bakan da vardır.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Orijinal ile değişmiş ise sakıncası ne ? tamirli parça, daha mı iyi.

Benim fluence de kapıyı sürttük, ben direkt kapı değişimi istedim yaptılar, kötümü yaptım.(kaskonun faydası tabi de) çekiçle düzeltilmiş boyanmış bir kapımı yenisi mi ?

(la şimdi benim araba değişenli mi oldu:unsure2:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Sahibi tanıdık ve güvenilir biri ise, niye bu tereddüt ki [emoji4]  Ha, bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin derler, o da ayrı tabi [emoji4]

Satan benim acimdan oyle ama alici taraf gozunde vaziyet tamda boyle degil. Bu sebepten akilda suphe kalmasin diye bu cozum bana makul gibi gorundu. Olayin icindeki tum maceramin sebebi budur :-)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Benim fluence de kapıyı sürttük, ben direkt kapı değişimi istedim yaptılar, kötümü yaptım.(kaskonun faydası tabi de) çekiçle düzeltilmiş boyanmış bir kapımı yenisi mi ?

(la şimdi benim araba değişenli mi oldu:unsure2:)

Aaaaa çöp yahu, at onu at

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Aaaaa çöp yahu, at onu at

Kafana mı ? sattığım da değişeni var diyeni, servet'e havale edecem

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
(la şimdi benim araba değişenli mi oldudefault_unsure2.gif)

Hasmet abi mevzu benim gozumde farkli ama, olaya gozlemci ve bir sekilde iki tarafi da taniyor olmaktan sebep dahil olunca bu gelismeler olustu. Satanla aram cok guzel. Sattigina ben kefil olurum! Lakin alici tarafla o derece bir yakinligim yok ve kendisi piyasanin genelinde olan takintilara sahip oldugu icin gonlunu nasil rahatlatirim dusuncesiyle hareket etmek mantikli geldi. Bana kalsa olmasi gerektigi sekliyle tamir edildikten sonra kaza gecmisi olan arac alirim. Hatta direk kazali alip kendim yaptirmayi daha cok tercih ederim. Tabii zaman meselesi burda on plana cikiyor. Ama ulkemiz ikinci el piyasasinda durum hepimizin malumu. Istesekte istemesekte piyasada gecer akceye gore hareket etmek durumunda kaliyoruz cogumuz.
kaput arkasının boya kalınlığına bakılır. kaput civatalarına bakılırdı röno 12 zamanı, belki hala oraya bakan da vardır.

Abi alt boyaya bakipmadigini iyi biliyorum. Civatalara hepimiz baktik ama oradan birsey anlamadik. En azindan ben degistigini gozume sokacak birsey farkedemedim. Hazirda boyle bir durumla karsilasinca aha dedim bir puf daha ogreniriz herhal. Vardir ama biz nasil pufleriz derdim o. :-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

biraz işten anlamak lazım. mesela ben boyatırken kaputu söktürmüştüm. valfleri değiştirirken de söktürdüm.  anlamayan adam ona değişim der.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...