İçeriğe Yönlendir

Fiesta VII - Sıfır Garantili Aracın Her Yerinde Boyası Attı

Emrah Köse

Recommended Posts

Emrah Köse

2 yıl önce sıfır aldığım Ford Fiesta aracımın 3 yıl boya garantisi bulunmaktadır. Şu an tavan, sağ kapı, kaput 16 yerinde boya atması oldu gün ve günde artmaktadır. Aracı garanti kapsamında servise götürdüm, servis boyaların kuruduğu ve attığının fotoğraflarını çekip Otosan'a gönderdiler ben araç değişim talep ettim. 444 3 673 no'lu Otosan tarafından arandım, araçtaki boya atmalarının dış etkenlerden kaynaklı olduğunu söylediler bu yüzden aracı garanti kapsamına sokamayacaklarını söyledir ve araç değişimi mi kabul etmediler. Bende tekrardan sordum geçen hafta 13 yerdi şu an nasıl 16 yerde atma oldu? kimsenin arabasında boya atma olmazken neden bu araçta oluyor? Cevaplarını yazılı olarak istedim iç yazışma olduğunu gönderemeyeceklerini söylediler. Aracın fabrikasyon hatası olarak boyandığı belli videoyuyu youtubea yükledim izlerseniz aracın ne hale geldiğini görecekseniz ne kadar çok kişi izlerse o kadar kişinin haberi olur video linki 
https://youtu.be/y8OonbsPcGY

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

tabi ki  gelin değiştirelim demezler. size bu hatanın kullanıcı kaynaklı olduğunu gösteren bir yazı vermelerini sağlayın. ve mahkemeye verin dava dilekçenize bilirkişi talebinizi iletin. ancak bu şekilde sonuca ulaşırsınız.yoksa otosandan bir beklenti içine girmeyin. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

çok geçmiş olsun. Böyle durumlarda gözlerini korkutmazsan yan çiziyorlar imkan varsa mahkeme yolu ile çözülmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Hepsi aynı; hondanın yeni kasalarında meydana gelen çökme sorunundan haberiniz var mı bilmiyorum. Tabiki de her türlü kıvırmaya çalışacaklar; biraz uzun bir süreç sizi bekliyor sanırım, kolay gelsin. Süreci buradan paylaşırsanız bilgilenmiş oluruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Otosanı aklamak için demiyorum, maalesef bu konuda tüm markalar aynı tutum içinde. Mahkemeye gitmeye mecbur bırakıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En iyi önerileri, aracı komple boyamak olacaktır.. 

Çok geçmiş olsun.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Köse

sağolun hocam en kötüsü de telefonda pişkin pişkin üst yönetim kurulunun nihai kararı dış etkenden kaynaklı olduğu demeleri, mesnetsiz asılsız açıklamalar sordum iki tane fotoya bakarak nasıl anlayabildi arkadaşlar dış etken kaynaklı olduğunu açın servise sorun bakalım ustaya dış etken diyor mu size dedim gelişmelerden haberdar ederim size çektiğim videoyu heryerde paylaşıp yaymaya çalışıyorum . dava da açıcam zaten en az 2 3 yıl sürer dava ama olsun

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kardeş geçmiş olsun, madem durum bu ver tüketici mahkemesine gitsin, aracıda kullanmaya devam et...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum. Hata kabul etmeyecekleri aşikar, mahkeme yolu ile çözüme kavuşturabilirsiniz, ancak en iyi ihtimal 3-4 yıl sürecektir. Dava açacağınız sırada birde manevi dava kitleyeceksiniz bunlara, aracın 4-5  katını ayrıca manevi tazminatta ödesinler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Çok geçmiş olsun. Otosan maalesef işleri zora sokmayı seviyor. Zor bir süreç sizi bekliyor. En iyi ihtimal arabayı boyamayı teklif edeceklerdir ki bence bu adil bir anlaşma gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Aracın üzerinde kuş pisliği çok uzun süremi kaldı ? 

Canınız epey sıkılmış sizi üzmek istemem ama aracın üzerinde gösterdiğiniz yerler bu duruma çok müsait... 

Benim size tavsiyem çektiğiniz video yu basın ile paylaşın... Haber kanallarına gönderin... Bölgenizde bulunan yerel basın ile irtibata geçin...

Bir tanıdığımın 2013 model Astra aldı araç 300 km de piston parçaladı... Değişim talep etti araç incelendi falan tabi ki değişimi kabul etmediler dava açıldı... 3 yıl sonra araç bedelini geri aldı üzerine birde manevi tazminat aldı... Aldığı paraylada Mercedes C 200D aldı sonra... 

Şimdiden size Allah kolaylık versin...  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Köse
19 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Aracın üzerinde kuş pisliği çok uzun süremi kaldı ? 

Canınız epey sıkılmış sizi üzmek istemem ama aracın üzerinde gösterdiğiniz yerler bu duruma çok müsait... 

Benim size tavsiyem çektiğiniz video yu basın ile paylaşın... Haber kanallarına gönderin... Bölgenizde bulunan yerel basın ile irtibata geçin...

Bir tanıdığımın 2013 model Astra aldı araç 300 km de piston parçaladı... Değişim talep etti araç incelendi falan tabi ki değişimi kabul etmediler dava açıldı... 3 yıl sonra araç bedelini geri aldı üzerine birde manevi tazminat aldı... Aldığı paraylada Mercedes C 200D aldı sonra... 

Şimdiden size Allah kolaylık versin...  

yok hocam kuş pisliği yada reçine değil usta baktı ona ilk başta bende öyle sanmıştım, bu atmalar şuan aracın heryerinde var başlangıcı toplu iğne başı kadar sonra etrafını sararak büyüyor ve astara kadar bildiğiniz soyuluyor. burdaki olay imalat sırasındaki bir hatadan astarın boyayı tutmaması davadan  başka çözüm yok gibi arkadaşınız hangi ilde idi? araştırmalarıma devam ediyorum bu tarz araçlar gizli ayıplı mala giriyormuş bu durumda tüketici kanununa göre ayıplı malı değiştirmek zorunda üretici firma ama bizde mağlesef topu tüketiciye atıyorlar

Yorum bağlantısı
Emrah Köse
14 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

23. saniyedki yerin fotosunu çekip koyabilirmisiniz?

hocam foto nasıl atıyoruz

19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

23. saniyedki yerin fotosunu çekip koyabilirmisiniz?

emrahkose34@gmail.com adresime mail atın size atayım hocam fotoyu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hızlıresim sitesine girin, kutucuğa sizdeki dosyayı atıyorsunuz, forum linki çıkıyor, onu foruma kopyala yapıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Arabanın camlarına, '' FORD'UN BOYASI İKİ YILDA BU HALE GELDİ ''  diye kocaman yazdırın. Bu şekilde birde servise girin, size kimse çıkarın diyemez. Sonuçta oluşan hatayı gösteriyorsunuz.  Size mutlaka dönüş yapacaklardır.  Tüketici mahkemesinde de hakkınızı arayın. Size mutlaka mahkeme bilirkişi tayin edecektir. Ben olsam boyatmayı kabul etmem. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şu dış etkeni bi bulsam ibreti alem için kürdan ile delik deşik edeceğim. Kim ki dış etken ile bir cümle kuruyor ise lafını ağzına tıkıp, adaletin tecelli ettiği kurumda soluğu alın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Oğluma adidas ilk adım ayakkabısı almıştım. 2 haftada önü açıldı yolladım. Kullanıcı hatası dediler. 12 aylık çocuk nasıl kullanacağını bilemedi kusura bakmayın dedim. THH ile paramızı geri aldık.

Mahkeme ile çözülür ama biraz uğraştıracaktır sizi.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
25 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şu dış etkeni bi bulsam ibreti alem için kürdan ile delik deşik edeceğim. Kim ki dış etken ile bir cümle kuruyor ise lafını ağzına tıkıp, adaletin tecelli ettiği kurumda soluğu alın. 

Asit yağmuru yağmış olmalı :biggrin:

Ama sadece bu arabaya.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Geçmiş olsun. Maalesef güzel Ülkemde hiç bir kuruluş tüketicinin lehine bir durumu kabul etmiyor. Yani sattıkları malin arkasinda duran bir firma yok. Bu da maalesef bizim kanunlarımızın tüketiciden değil de satıcıdan yana olmasindan kaynaklanıyor. Taleplerinizi yazili olarak bildirin, iadeli taahütlü posta yolu ile yazışma yapın. Yazılı dilekçeye her kurumsal firma en geç 1 ay içerisinde cvp.vermek zorunda kanunen. Sonrasi da olumsuz olması halinde mahkeme gibi duruyor. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

geçmiş olsun verin mahkemeye gitsin sonra onlar uğraşsın,ayrıca benim bildiğim garanti 3 yıl mekanik için,boya için 12 yıl diye biliyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...