İçeriğe Yönlendir

DOT 4 Fren Hidrolik de Markanın Önemi

Murat Öngür

Recommended Posts

Çağlar Bayur
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

En son benim tornavida çekmeceMde idi 

ağlıyorm

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
On 18.05.2018 at 17:36, Çağlar Bayur yazdı:

Ate bulsam tercih ederdim mesela

Ate Brakes markası Continental Automotive Gmbh firmasına ait. Malum krize müsteniden protesto ediyorsak diye dipnotu şey edelim 😊

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
İmlâ
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Conti'yi protesto etmek isteyen gitsin arabasını uçurumdan atsın. Adamların olmadığı branş yok otomotiv içinde. Lastik zurnanın sonunda 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Conti'yi protesto etmek isteyen gitsin arabasını uçurumdan atsın. Adamların olmadığı branş yok otomotiv içinde. Lastik zurnanın sonunda 

Aynı şekilde düşünüyorum da nerde yerlici millîci büyüklerimiz?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Lastiği protesto ettim Lassa aldım, geçen bakımda şarj kayışı değişmedi değişelim dedim gittim orijinal aldım conti çıktı
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Aga, eğer konti beni yerde tutuyor ise hiç düşünmem alır kullanırım. 

Lassa da tutuyor.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Esas mesele bu sektörde dünya kalitesi olabilecek emtiayı üretmiyoruz/üretemiyoruz. Almana çuvalla para bayılıp da üç kuruşa yerli lastik aldım diye sevinerek millilik peşinde koşanlar hiç koşmasın bir zahmet 😊

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tuttuğunu sanıyor 

Sandığını sanıyorsun. Gayet iyi tutuyor. Hayatında bir kere al tak ticari olmayan aracına
Almana çuvalla para bayılıp da üç kuruşa yerli lastik aldım diye sevinerek millilik peşinde koşanlar hiç koşmasın bir zahmet [emoji4]

Lafınız bana mı?
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Esas mesele bu sektörde dünya kalitesi olabilecek emtiayı üretmiyoruz/üretemiyoruz. Almana çuvalla para bayılıp da üç kuruşa yerli lastik aldım diye sevinerek millilik peşinde koşanlar hiç koşmasın bir zahmet 😊

Yerli araba var mı?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
17 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yerli araba var mı?

Var da biz mi almadık diyorsunuz şu an o da doğru 😊 Evinde/işyerinde hiçbir şekilde ithal ürün/eşya olmayan kaldı mı Allah aşkınıza? 

33 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Sandığını sanıyorsun. Gayet iyi tutuyor. Hayatında bir kere al tak ticari olmayan aracına

Lafınız bana mı?

Hayır değil genel. Özetle diyorum ki lastikte millilik bu yönde bir tutuculuk mutlak ölçüt olmamalı imkanlar el veriyorsa en iyisi neyse onu alıp takacaksın. Kimse adını sanını bile anmazken ben 10-11 yıl önce ilk aracımda kullandım yerli lastikleri. 

Neyse konu çok dağıldı bu arada.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Lafınız bana mı?

Nereden biliyorsun bayım kullanmadığımızı. Kış lastiği olarak neredeyse rakipsiz ama yaz lastiğinde biraz daha çalışması gerekli 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Nereden biliyorsun bayım kullanmadığımızı. Kış lastiği olarak neredeyse rakipsiz ama yaz lastiğinde biraz daha çalışması gerekli 

Binek diyorum abi binek al taksana bi driveways
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fren yağından lastiğe geldiyse konu oradan da tiridine mi banalım siridine mi banalım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
12 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Binek diyorum abi binek al taksana bi driveways

Ticari araçlar adam yerine konmuyor mu? İki markanın da ticari sınıfında zirveye koştukları var. Virajı 60'la dönen için lassa, 160 ile dönen için conti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ticari araçlar adam yerine konmuyor mu? İki markanın da ticari sınıfında zirveye koştukları var. Virajı 60'la dönen için lassa, 160 ile dönen için conti

Abi farazi konuşuyorsun 60,160 filan. Bi al dene tecrübe et ondan sonra fikrin değişecek eminim.

Ayrıca ben şunu iddia etmiyorum 400-500 liralık lastik gibi 170-180 gibi ve hatta üstü  hızlarda süper güvenli demiyorum.

Fayda da fiyat farkı kadar fark yok diyorum. Bunu da atmosferik motorludan turbo benzinliye turbo dizeline gücümün yettiği her motor tipinde; Polo'da Bridgestone Er300, Yeti de Pirelli  Cinturato p7 İlk Golfte Continental CPC 5 ve Bridgeston T001, Jetta'da Michelin Primacy HP3, Altea'da GoodYear EGP kullanmış biri olarak bunu gözlemliyorum.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Türkçe yazmadım galiba, 

Hiçbir zaman denemeden bir şeyi yazmam. İşimi gücümü bırakıp her sene lastikmi yarıştırayım. Lassa yaz lastiğinde continental yanında ciklet olur sadece. Denedim ölçüm biçtim bitti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Türkçe yazmadım galiba, 

Hiçbir zaman denemeden bir şeyi yazmam. İşimi gücümü bırakıp her sene lastikmi yarıştırayım. Lassa yaz lastiğinde continental yanında ciklet olur sadece. Denedim ölçüm biçtim bitti. 

Türkçe yazdın Türkçe cevap verdim,  veriyorum.

Hangi modeli denedin?

Ticari denedin 1.

Bu modeli denemedin 2.

Her sene deneme ihtiyacın olduğunda bu modeli dene bir de. Marka fanatizmine giriyor seninki :D 

Hatırlar mısın, Kandıra yolunda kahvaltıya gitmiştik. Sende Jeep vardı bende golf. CPC5 ile seke seke geldiydim peşine yetişecem diye. Ciklet olmuş cidden. 

Ayrıca ben seni bildim bileli yıllardır Energy Saver kullanıyorsun, ne ara Conti taktın. Kışlıkta gördüm de yazlığı görmedim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Conti premium contact'ları daha yeni değiştirdim ve Energy Saver aldım. 

Ferrari altındaki lastik beni bağlamaz. Kullandığım araç için en iyi lastik conti, ona yakını mişi. Yerlileri şehir içi araçlar kullanıyor. Bende 7 araba var. Bol bol lastik denedik. Çetele tutmayız. Yağmurda tutmayan virajda arkası öne gelen aracın lastiği değişir. Mişlen fp olarak conti ayarında. 

Ha klaber dynaxer olsa can feda ama o da yok 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Lastikleri aynı araçta test etmek lazım. Fusion aracımda 195/60 R15 ölçülerinde Bridgestone, Lassa ve Nokian lastiklerini deneme fırsatım oldu. En uzun dayanan Bridgestone oldu. En sert Lastik lassa oldu hatta ABS sürekli devreye girerdi, en yumuşak ve sessiz olan nokian oldu. Bridgestone lastiklerim b250 model idi. lastikler fabrika çıkışı 3 bridgestone 1 continental olarak takılmıştı. itiraz edince continentali Türk malı bridgestone ile değiştiler. 3 yıl sonunda polonya yada slovenya malı bridgestone lastikler taş gibi dıururken Türk malı lastiğin yanaklarında çatlamalar meydana gelmişti. Ogün anladım ki marka yetmiyor. Lassa kullanırken ABS sürekli devreye giriyordu. arıza olabilir düşüncesi ile servise gittim lastikleriniz sertleşmiş (ikinci yılında iken) değiştirin, frenleriniz de sorun yok dediler. Nokian lastik kullanmaya başlayınca ha lastik bu dedim. Kasisleri daha az hisseder oldum ABS neredeyse hiç devreye girmedi.aracımı satıncaya kadar (kışlıklar hariç) 4 yıl bridgestone, 3 yıl lassa, 4 yıl nokian kullandım. O gün den beri yaz kış Nokian kullanıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Metin, bir çok kere yazdım. Mükemmel bir lastik x araçta işe yaramayabilir diye. 

Hiçbiriniz de olamayan şans bende var. 5 araç birebir aynı ve farklı lastikler ile geziyordu doğru seçimi yapana kadar. Daha objektif test olamaz ticari araç sınıfında 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Conti premium contact'ları daha yeni değiştirdim ve Energy Saver aldım. 
Ferrari altındaki lastik beni bağlamaz. Kullandığım araç için en iyi lastik conti, ona yakını mişi. Yerlileri şehir içi araçlar kullanıyor. Bende 7 araba var. Bol bol lastik denedik. Çetele tutmayız. Yağmurda tutmayan virajda arkası öne gelen aracın lastiği değişir. Mişlen fp olarak conti ayarında. 

Ha klaber dynaxer olsa can feda ama o da yok 

Kullandığın araçlar dandik ne diyeyim :D Çetele tut ve açıkla şunda şu oldu bunda bu oldu haricini kabul etmem. Hatice değil netice lazım var mı elinde netice? Yok. Bak ben kullandıklarımı yazıyorum. Marka değil model olarak söylüyorum. Michelin f/p diyorsun CrossClimate i lastik diye takmam, tavuk koyar kümes yaparım.
Metin, bir çok kere yazdım. Mükemmel bir lastik x araçta işe yaramayabilir diye. 
Hiçbiriniz de olamayan şans bende var. 5 araç birebir aynı ve farklı lastikler ile geziyordu doğru seçimi yapana kadar. Daha objektif test olamaz ticari araç sınıfında 

Bekleme yapma ticari devam et.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...