İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yağ Değişimi Tavsiye (Motul)

Yigit Özdal

Recommended Posts

Yigit Özdal

Tavsiye üzerine 5w30 8100 eco energy motul yağ aldım orjinalik hakkında internetten araştırma yaptım sorun cıkmadı aldığım yerde zaten bayiisi 2011 model LPG 100.000km aracım bu yağı önerirmisiniz uyumluluğu nedir.a220753b6ea002de24059f74eb7a1b86.jpg

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Motul eco serisi bildiğim kadarıyla cst si düşük yani daha akışkan yakıt ekonomisi sağlıyor. LPG li yüksek devir kullanıyorsanız cst si yüksek olan bir Motul serisi bakabilirsiniz. Bu benim fikrim

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Motul kendi sitesinde bu yağı öneriyor.

2 farklı aracımda 3 adet 5L lik olanından kullandım.

Açık olarak söylemem gerekirse eski kullandığım yağdan çok bir fark hissetmedim.

Kalite, işlev konusunda başarılı ürünler. Yağ değişimi tekrar gündeme geldiğinde düşüneceğim markalar arasında.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben iki gün önce 10k bakımında servise kendim alıp gittim motul 0w20 yağ. Daha 150 km yaptım bakalım nasıl olacak. Ama ben memnun kalacağımı düşünüyorum okuduğum yorumlardan.

Yorum bağlantısı
Eren Bayralı

Bende şimdiye kadar hep mobil kullanıyordum. Geçen ay bakımda motul kullandım sanki titreşim birazcık azaldı. Bir sonraki bakımda motul motor içi temizleyicide kullanmayı düşünüyorum bakalım nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

2 hafta önce niyetlendim motul aldım hb dan koli geldi baktım karton ıslak alttan kargocu elemana açalım koliyi dedim meğer patlamış iade ettim tabi hemen kızdığım için gittim mobil aldım daha önceleri liqui moly kullandım 2 bakım ancak bir fark hissetmedim önemli olan tam sentetik olması diye düşünüyorum hepsinin işlevi aynı.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bir sorum var. KM'den değil yıldan dolayı bakıma giriyorum. Mobil1 tercihim normalde ancak motul için 2 yıl ömrü var diye duydum doğru mu ? 2 Yılda bozulmuyorsa benim için mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

molly falan fazla takılmayın arkadaşlar, aldığımız sınıftaki yağların hepsi aynı ayarda, hangi marka kullanıyorsanız ondan devam edin, değişmeyin durup duruken, ben Mobil 1 ESP kullanıyorum, canavar gibi yağ, buna rağmen 10 bin km oldumu değişiyorum, 1 sene olmuyor bile, olsada 1-2 sene bu yağlar zaten dayanır bence, o yüzden mobilden molly ye geçeyimmi diye çokta düşünmeyin, bunlar iyi yağlar ve aynılar, çokta düşünmeye gerek yok......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Değişim yapıldı ses yine aynı ses zaten sessiz çalışıyordu araç bi farkı yok üzerinde araç sesinden bahsetmişlerdi sadece yüksek devirlerde biraz rahatlama oldu gibi onuda hava filtresini k&n kutu içi taktırdım ona bağlıyorum şuanda aracın keyfi yerinde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kn ye bende geçtim, memnunum devirlenme güzel, özellikle yüklendimmi eskiden birşey tutuyormuş meğerse bu aracı demeye başladım, net bir rahatlama var....

1200 km. yapıp filtreye baktım, toz kaçağı sıfır, güzel sevdim, bu kadar yolda zaten filtre kirlenmezdi, o konuyu es geçtim...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
kn ye bende geçtim, memnunum devirlenme güzel, özellikle yüklendimmi eskiden birşey tutuyormuş meğerse bu aracı demeye başladım, net bir rahatlama var....
1200 km. yapıp filtreye baktım, toz kaçağı sıfır, güzel sevdim, bu kadar yolda zaten filtre kirlenmezdi, o konuyu es geçtim...

Birde yüksek devirlerde çok tatlı bi sesi var. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
54 dakika önce, Yigit Özdal yazdı:

Birde yüksek devirlerde çok tatlı bi sesi var. [emoji4]

bende duyulmuyor dizel ya ama güzel gidiyor....

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
On 21.05.2018 at 10:30, Ahmet Taşkın yazdı:

Bir sorum var. KM'den değil yıldan dolayı bakıma giriyorum. Mobil1 tercihim normalde ancak motul için 2 yıl ömrü var diye duydum doğru mu ? 2 Yılda bozulmuyorsa benim için mantıklı olur.

Bozulmayabilir... Ben de 2.0 hdi 3008 var. Bakim araligi 2yil 30000. Agir sartlar 1 yil 20000 (Turkiyede agir sartlar gecerli neye dayanarak o ap ayri bir konu... )

Sadede gelirsek ben 2yil veya 30000 km de mobil esp kullaniyorum. Bozulma falan olmadi... motul da rahat dayanir bence. Bu arada arabayi cogu zaman sakin kullanirim. Arada otobanda devir ceviririm. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...