İçeriğe Yönlendir

Jant Genişlik Uyumu

Ziya Kokarağaç

Recommended Posts

Ziya Kokarağaç

Kuga siparişi verdim ay sonu teslim alacağım.  Araç 7.5Jx18 ET52.5 jantlar ile geliyor. İnternetten jant boyutlarını aratınca 2018 model için 17 inç boyutunda uyumlu jant olarak
7.5Jx17 ET52x5 görünüyor. 

İnternette arayıp 7Jx17 ET52.5 oem jant buldum. Bijon ölçüsü vs sıkıntısı yok. Bunları alıp kış lastiklerini 17 inç ayrı takıma takmak istiyorum. 

Şimdi sorunum ben bu 7Jx17 jantları kuga'da (7.5J önerilen) sorun yaşamadan kullanabilir miyim?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Bir saat önce, Ziya Kokarağaç yazdı:

Kuga siparişi verdim ay sonu teslim alacağım.  Araç 7.5Jx18 ET52.5 jantlar ile geliyor. İnternetten jant boyutlarını aratınca 2018 model için 17 inç boyutunda uyumlu jant olarak
7.5Jx17 ET52x5 görünüyor. 

İnternette arayıp 7Jx17 ET52.5 oem jant buldum. Bijon ölçüsü vs sıkıntısı yok. Bunları alıp kış lastiklerini 17 inç ayrı takıma takmak istiyorum. 

Şimdi sorunum ben bu 7Jx17 jantları kuga'da (7.5J önerilen) sorun yaşamadan kullanabilir miyim?

Teşekkürler.

7.5 J nin anlamı  takılabilecek  lastik genişlik bilgisi içindir.

Ki aracınızda hangi lastiklerin takılabildiğine dair bir liste vardır . oraya bakarsınız 7J bu ebatı karşılıyor ise sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Tablo:

k63Mzr.jpg

daha önceden Konuşulan konu:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Lastik tabanını 215 e düşürünce sıkıntı kalmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Ziya Kokarağaç

tamamdır teşekkür ederim.Ben direksiyonu tam çevirince balatalara çarpar mı acaba diye endişe ediyordum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çarpmaz. 7.5J den 7J ye düşüyor genişlik. Çarpması için ET değerinin sayısal olarakta yükselmesi gerekiyor ki jant göbeğe yaklaşsın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...