İçeriğe Yönlendir

Kaputa Araç Koruyucu Yapışkanın İşlenmesi

A. Kadir Yurddas

Recommended Posts

A. Kadir Yurddas
(düzenlendi)

Slm, arkadaşlar hayırlı kandiller bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa;

arabayı aldığımda kaputun yarısı korucu bandı 7 yıllık gibi sürede çatlaklar halinde neredeyse çürüyecek hale gelmişti görüntüde kötü olunca bandı kaldırdım ama bandın yapışkanı kaputun bazı kısımlarına işlenmiş belli bir süre sonra güneşte kalınca da yavaş yavaş yapışkanın bazı yerlerinde ince kabuk haline dönüşmüş ama görüntü çok çirkin. ne yapacağımı bilmiyorum bu sıkıntıdan nasıl kurtara bilirim yapişakanı nasıl çıkarabilirim.. lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim tşk...

tarihinde A. Kadir Yurddas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Geçmiş olsun zor durum işini bilen birine pasta attırmalısınız tabiki bu şekilde pasta atılmaz boya mahvolur ilk o üstündeki bantı kaliteli malzeme ile temizlenecek tavsiyem Decabitle ile temizleme daha sonra ince pasta geçicelecek piyasada dolasan gaz yağı tiner bulaşma Decabitle sorununu çözecek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benzer durum başıma geldi ve bu kaput folyolarına karşıyım.
Kaputa neden film yaptırıyorlar ? iğne ucu kadar 15-20 taş lekesi oluşmasın diye. Ama komple kaput mat duruyor bu daha mı güzel ? Bence daha kötü.
50bin km sonra uluşan ufak taş izleri rtuş ile  hallediliyor. Emin olun folyolar bir süre sonra kaputa çok daha fazla zarar veriyor. 50 tane taş lekesinin olmasına razı olursunuz.

Asıl ciddi probleme gelelim. ! Sıfır bir arabanın boyasıda bir süre daha kurumaya devam eder. Yeni veya 1-2 yıllık arabaya koruyucu film yaptığınızda o boya hava alamaz boya kuruyamadığı için bir süre sonra boyada kabarçıklar oluşmaya başlar. Bu kaparcıklar 4. yılın sonunda oluşmaya başlar ve 5. yıl netleşmeye başlar. Ufacık taş izinden koruyayım derken komple kaputa hasar verilmiş olur. Bu şekilde problem oluşmuş birçok araba gördüm, çoğu kişi farketmiyor ama bu gözle bakınca farkıına varılıyor. Böyle bir sorun yaşamamak için bende arabamdan kaput filmini söktüm. Sökerken komple yapışkan kaputta kaldı. Polisaj makinesi ile boyayı ısıtmadan sabırlı bir şekilde icinde aşındırıcı olmayan cilayı birkaç kat uyguladım. Cila yapışkanı çözdü ve kaput tertemiz oldu. Panik yapıp sakın kaputu ağır aşındırıcı pasta ile kazımayın. Boyayı inceltip boyatmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu dertlerle uğraşmamak için kaput filmi yaptırmayın. 5 sene sonra 5 liraya rutuş boyası alıp minik fırça ile 5-10 noktayı rtuşlayın, başınız ağrımasın..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kaputu komple boyatır geçersiniz en kötüsü, değer kaybı falanda olmaz :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Slm, arkadaşlar hayırlı kandiller bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa;
  arabayı aldığımda kaputun yarısı korucu bandı 7 yıllık gibi sürede çatlaklar halinde neredeyse çürüyecek hale gelmişti görüntüde kötü olunca bandı kaldırdım ama bandın yapışkanı kaputun bazı kısımlarına işlenmiş belli bir süre sonra güneşte kalınca da yavaş yavaş yapışkanın bazı yerlerinde ince kabuk haline dönüşmüş ama görüntü çok çirkin. ne yapacağımı bilmiyorum bu sıkıntıdan nasıl kurtara bilirim yapişakanı nasıl çıkarabilirim.. lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim tşk...

Merhaba oracal firmasının kimyasalları mevcut ucuz koruma filmleri malesef bu şekilde tahribata yol açabiliyor. Bu koruma işlemi yapılırken yaptıran kişiler genelde ucuza kaçıyor söz meclisten dışarı atalarımızın söylediği ucuz etin yahnisi sözü hep geliyor aklıma sadece durum bundan ibaret değil araç boya koruma işlemlerindede aynısı pasta cila 150 mantığı insanların beynine kazınmış kaput koruma işleminde de belli bi fiyat var insanların aklında fazlasını söyleyen pahalı oluyor. Konuya dönecek olursam kimi zaman zımlara ile kimi zaman kimyasal ile kimi zamanda boya ile ancak kurtulabilir durumda oluyor görmeden yorum yapamam ancak anlattığınız kadarıyla boya kurtuluş gibi fotoğraf atarsanız yardımcı olmaya çalışayım
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
A. Kadir Yurddas
(düzenlendi)

eyvallah sağolun buğra bey,maalesef benden önceki aracın sahibi yaptırmıştı bende pasif davrandım,başa gelmeyene kadar bunların araçlara zarar verdiğini bilemiyorsun. otocudan bandı söktürdüğümde o işlenmiş yapışkanlar ilkin gözükmüyordu ama 5-6 aya kadar zamanla kabak gibi ortaya çıktılar en kısa zamanda size fotolarını gönderiyim nasıl halledelibelir diye tşk..

tarihinde A. Kadir Yurddas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
A. Kadir Yurddas
On ‎12‎.‎06‎.‎2018 at 00:54, Buğra Höngül yazdı:
On ‎11‎.‎06‎.‎2018 at 00:43, A. Kadir Yurddas yazdı:

Merhaba oracal firmasının kimyasalları mevcut ucuz koruma filmleri malesef bu şekilde tahribata yol açabiliyor. Bu koruma işlemi yapılırken yaptıran kişiler genelde ucuza kaçıyor söz meclisten dışarı atalarımızın söylediği ucuz etin yahnisi sözü hep geliyor aklıma sadece durum bundan ibaret değil araç boya koruma işlemlerindede aynısı pasta cila 150 mantığı insanların beynine kazınmış kaput koruma işleminde de belli bi fiyat var insanların aklında fazlasını söyleyen pahalı oluyor. Konuya dönecek olursam kimi zaman zımlara ile kimi zaman kimyasal ile kimi zamanda boya ile ancak kurtulabilir durumda oluyor görmeden yorum yapamam ancak anlattığınız kadarıyla boya kurtuluş gibi fotoğraf atarsanız yardımcı olmaya çalışayım

Yorum bağlantısı
A. Kadir Yurddas
On ‎12‎.‎06‎.‎2018 at 00:54, Buğra Höngül yazdı:
On ‎11‎.‎06‎.‎2018 at 00:43, A. Kadir Yurddas yazdı:

eyvallah sağolun buğra bey,maalesef benden önceki aracın sahibi yaptırmıştı bende pasif davrandım,başa gelmeyene kadar bunların araçlara zarar verdiğini bilemiyorsun. otocudan bandı söktürdüğümde o işlenmiş yapışkanlar ilkin çok yakından bakmadan gözükmüyordu ama 5-6 aya kadar zamanla kabak gibi ortaya çıktılar en kısa zamanda size fotolarını gönderiyim nasıl halledelibelir diye tşk..

Yorum bağlantısı
A. Kadir Yurddas
On ‎11‎.‎06‎.‎2018 at 09:30, Ersen Tapan yazdı:

İnce zımpara pasta cila ile hallediyorlar. Bu işin ustası @Buğra Höngül.

Aracın fotoğraflarını paylaşırsanız daha iyi yardımcı oluruz. 

@Köksal Yılmaz 

hocam ince zımpara ile nasıl yapıyorlar boyaya zarar verip kaldırmıyormu 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
10 saat önce, A. Kadir Yurddas yazdı:

hocam ince zımpara ile nasıl yapıyorlar boyaya zarar verip kaldırmıyormu 

O iş uzmanlık ister. Boyanın durumuna göre karar verilip uygulanıyor. Vernik tabakası çok bozulmadıysa kurtuluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...