İçeriğe Yönlendir

Yüksek Crp, Soğuk Terleme ve Ateş! Doktor Arkadaşlar Acil Yardım :(

Tahir Ak

Recommended Posts

Arkadaşlar dayım 55 yaşında kilolu sayılır sigara kullanıyor.

Hafif boğaz ağrısı sonrası antibiyotik tedavisi başlandı ama geçmedi.

Daha sonra kan alınınca Crp değeri (0-5) olması gerekirken 70 çıktı!

Vücutta enfeksiyon var diye penisilin iğne verildi ama bu gün 3. gün 6.iğne vuruldu. Hala soğuk terleme, ateş halsizlik devam ediyor. İyileşme olmadı.

Korkmaya başladık yataktan kalkmıyor günlerdir.

İğneleri bitmesini beklemeden tekrar mı doktora görünsek bilemiyoruz.

Yoksa bu değerin düşmesi böyle sancılı bir süreç midir bilemedik.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Kanda mikrop var. Bademcik iltihabından olabilir. Doktor değilim bu arada. Bence farklı bir doktora daha acilen danışın. Sonra neden geç geldin diyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Benzer bir durumu geçen yıl babamda yaşadık. İlk tedavi sizinki ile aynı idi şikayetler devam edince dahiliye ile görüştüm. Crp nın yüksek olması kandaki iltihaplanma olduğunun göstergesi dedi. İsterseniz evde tedavi vereyim isterseniz hastaneye yatırayım dedi. Biz hastaneye yatırmasını istedik sabah akşam serum bağladılar. Seruma bazi ilâç takviyesi yaptılar. bir hafta 10 gün yattı. 2_3gun gibi bir surede ateş  ve titreme azaldı. Eve çıkınca da yaklaşık 15 gün kadar bir sürede tamamen iyileşti çok şükür. 

Size tavsiyem uzman bir dahiliye doktoru ile tekrar görüşün.

Şimdiden geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Benzer bir durumu geçen yıl babamda yaşadık. İlk tedavi sizinki ile aynı idi şikayetler devam edince dahiliye ile görüştüm. Crp nın yüksek olması kandaki iltihaplanma olduğunun göstergesi dedi. İsterseniz evde tedavi vereyim isterseniz hastaneye yatırayım dedi. Biz hastaneye yatırmasını istedik sabah akşam serum bağladılar. Seruma bazi ilâç takviyesi yaptılar. bir hafta 10 gün yattı. 2_3gun gibi bir surede ateş  ve titreme azaldı. Eve çıkınca da yaklaşık 15 gün kadar bir sürede tamamen iyileşti çok şükür. 
 Size tavsiyem uzman bir dahiliye doktoru ile tekrar görüşün.
Şimdiden geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.
teşekkürler. dayım normalde bünyesi sağlam biri. hasta olsa 2 günde ayakta yine olur ama şimdi boyun ağrısı sürekli uyku hali yüksek ateş var. 5 günlük penisilin yazıldı 3.gün hiç bir iyileşme olmayınca korktuk.
Anlaşılan ikna edip tekrar doktora görünmesini sağlamak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Crp oyle pat diye dusmuyor ama yataktan kalkmasi bayagi zordur. Ben 90 lari gormustum, crp nin dusmesi 2 haftaya yayilmisti. 1 haftada anca yataktan kalkmistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Crp oyle pat diye dusmuyor ama yataktan kalkmasi bayagi zordur. Ben 90 lari gormustum, crp nin dusmesi 2 haftaya yayilmisti. 1 haftada anca yataktan kalkmistim.
teşekkür ederim cevap için.
Peki sizde de soğuk ter ve ateş oluyor muydu? ve ilaç kullandınız mı acaba?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Crp yukselmesinin bir cok sebebi olabilir. Dis cekiminde dahi yükselebilir. Ilac onerilmez ama ben hic sevmedigim halde antibiyotik almistim mecburen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

İhmal etmeden hemen İntaniye uzmanına görünmek gerekiyor. Evde iseniz Acil'e başvurun, Lab sonuçlarına göre hemen yatış verip hemen tedaviye bile başlayabilirler.

Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Bulunduğunuz bölge de bir eğitim araştırma hastanesine başvurmanız gerekiyor bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...

konuyu neticelendirelim. Bir insana faydası olur belki.
dayımı kaç hastaneye götürmüşler hiç şekerine bakılmamış. Adam şeker komasına girecekmiş +crp de yükselince baygın hale yakın şekilde adam kaç gün neler çekmiş.
şeker çok önemli özellikle daha önce hiç ölçüm yapılmadı ise ve şişmanlık varsa Allah korusun.
şeker düzenlenip crp düşürülünce normale döndü çok şükür.
Bu arada geçen yaklaşık 10 gün zor geçtiğini söylemişti yengem

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

dayımı kaç hastaneye götürmüşler hiç şekerine bakılmamış.

verilmiş sadakası varmış amanınnnnn

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ahanda şu yukarıda mesaj yazan sayesinde bendeki şeker çıktı ortaya. Bilmeden diyabete doğru koşar adım gidiyormuşum 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

şeker düzenlenip crp düşürülünce normale döndü çok şükür.

Geçmiş olsun

Ahanda şu yukarıda mesaj yazan sayesinde bendeki şeker çıktı ortaya. Bilmeden diyabete doğru koşar adım gidiyormuşum 

Erken teşhis candır...

Helva organizasyonu etkileyecek seviyede değildir umarım [emoji39]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
11 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Erken teşhis candır...
Helva organizasyonu etkileyecek seviyede değildir umarım emoji39.png

İki yılı geçti. Sağlam diyet ve ilaç ile stabil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok geçmiş olsun Tahir hocam

9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yazık bana. Her gelen helvanın yarısını iç etsem kafi 

Tv deki yiyici programlarına dönüşmese, gınam gınam :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçmiş olsun, şeker önemli derler. Dikkat etmek lazım. Sevgili babacığım da bu aralar ihmal etmiş, 270’lerdeydi geçen hafta şekeri. Şimdi 150 civarında..

Bu kontroller de olmasa adam “iyi hissediyorum ben” diyerek koşar adım ahirete intikal edecek, Allah hayırlı uzun ömürler versin.

Aklımızda bulunsun. Isırgan otu ve çayı enfeksiyon için çok iyi bir doğal tedavi sayılır. Tabi tek başına yeterli mi onu bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...