İçeriğe Yönlendir

Clio 4 Bilgileriniz Önemli

Uğur Naldemir

Recommended Posts

Uğur Naldemir

2015 clio 4 1.5 dci edc otm araç aldım yakıtla gidilecek mesafe 120 kmydi dik yokuşta 3 kere dur kalk yaptım birden 60 km ye düştü ve yakıt lambası yandı bilgisi olan varsa teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dik yokuş işte, depo şamandırası konumundan ötürü oluyor. Problem yok yani. Yokuş aşağı durup deneyin, bu kez de çeyrek deponuz yarım gösterebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Naldemir

Yani abi bi sıkıntı yok beyinde falan değil mi bir anda şaşırdım morelimde bozuldu o an ki şartlara göre mi değer veriyor 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

3 kez dur kalk yapıldığı için ortalama tüketim artmış ve tahmini kalan yakıt ile gidilecek mesafe güncellenmiş.Uzun yola çıkarsanız daha net anlarsınız.Bol yokuş çıkışı olan yerlerde gidilebilecek mesafe baya azalırken, yokuş inişlerinde tekrar bu mesafe ve eğer göstergeniz dijital ise depo doluluğu göstergede  artacaktır.Durum tamamen normal yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

2014 clio dci edc kullanıyorum deponun şeklinde de kaynaklı yarım depodan sonra yakıt ibresi hızlı düşüyor baya. her şey normal sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Clio'da yol bilgisayarını sıfırladığınız zaman anlık tüketime göre menzil tahmini yapıyor. Muhtemelen yeni sıfırlamıştınız verileri. Mesela düz yolda sabit hızla sıfırlayın menzili 1500 km bile görürsünüz :)

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Şirket aracı olarak bir çok clio3 ve 4 kullandım. Tam depo ile şehir içi 700 şehir dışı 800 km gidiyor. Menzilimi yakıt göstergesine göre değil kilometre sayacına göre ayarlarım.

Not: Yakıt lambası yandığında şehir dışı +75km yol yapmışlığım var benzinliğe kadar.  

Yorum bağlantısı
Osman Uslu
14 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Araçtan memnun musunuz? Biz de bu aralar clio 4 bakıyoruz

Yasin, araçtan beklentini bilmiyorum ama az yaksın diyorsan kesinlikle al derim. Yakıtı gerçekte çokc az. (dizel olanlar için konuşuyorum.)

touch ve Icon paketler malzeme kalitesi olarak biraz daha iyi gibi. en azından ön tarafta ve göğüslük kısmında. Şirket araçlarımız clio 4 1.5 dci manuel 75 beygir.

1 adette 1.5 dci edc var dı 90 beygirlik. EDC olan çok daha iyiydi. Alabilirsen dizel+EDC olanlarında al derim. Multimedya ekranı da yeterince iyi. Ekranlı da bulursan çok güzel olur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Yasin, araçtan beklentini bilmiyorum ama az yaksın diyorsan kesinlikle al derim. Yakıtı gerçekte çokc az. (dizel olanlar için konuşuyorum.)
touch ve Icon paketler malzeme kalitesi olarak biraz daha iyi gibi. en azından ön tarafta ve göğüslük kısmında. Şirket araçlarımız clio 4 1.5 dci manuel 75 beygir.
1 adette 1.5 dci edc var dı 90 beygirlik. EDC olan çok daha iyiydi. Alabilirsen dizel+EDC olanlarında al derim. Multimedya ekranı da yeterince iyi. Ekranlı da bulursan çok güzel olur [emoji4]
Otomatik düşünmüyoruz edc yi herkes tavsiye ediyor o ayrı.
Az yaksın biraz özellik biraz da konfor olsun istiyoruz.
Sandero 1.5 dci de bakıyoruz onlar 90 lık oluyor ama ön camın düğmesinin teyp altından olması bile insanı soğutuyor sanki. Golf 5 ten sonra tatmin etmez diye düşünüyoruz. Kafalar karışık
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
36 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Otomatik düşünmüyoruz edc yi herkes tavsiye ediyor o ayrı.
Az yaksın biraz özellik biraz da konfor olsun istiyoruz.
Sandero 1.5 dci de bakıyoruz onlar 90 lık oluyor ama ön camın düğmesinin teyp altından olması bile insanı soğutuyor sanki. Golf 5 ten sonra tatmin etmez diye düşünüyoruz. Kafalar karışık

Golften sonra clionun ve dacia nın malzeme kalitesi tatmin etmez kesinlikle. 

clioda özellik ve konforda biraz biraz zaten. ama yakıt ekonomisi her şeyin önüne geçiyor. hayırlısı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...