İçeriğe Yönlendir

Klima Çarpması

Alpay Sumer

Recommended Posts

Serkan Toker
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Vay canına yandığım. Tam benlik sistem aslında. 

Araç D sınıfı, yakıt ve motor tork canavarı, sürücü bilinçli ve sonuç kaçınılmaz. Konfor odaklı bir araba.. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
13 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Benim arabada arka tarafa üfleyen menfezlerde varmış kapı direklerinde, geçen içini süpürürken farkettim.. :D

Bu tür özellikleri bilmeyerek aldım deme  abi teessüf ederim...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bu tür özellikleri bilmeyerek aldım deme  abi teessüf ederim...

Bluetooth özelliğini noterden sonra fark ettim. Gerisini sen düşün.. :D

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)
5 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Bluetooth özelliğini noterden sonra fark ettim. Gerisini sen düşün.. :D

Oluyo arada böyle bende fio nun depo kapağı açıkken kapının açılmadığını aldıktan 4 ay soran öğrendim di :)

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ön cama verilen soğuk havanın şehir içinde bana hiç faydası olmaz. Uzunyolu ayrı tutarım, şehir içinde ortadan vermezsem soğuk havayı bir faydası yok. Ama direk yüze veya vücuda değil,sağ ve sol kollarıma değecek şekilde.

Digital klimalı araçlarımda 22 derece ve orta menfezde tutarım, şimdiki manuel. Manuelin de ayrı bir avantajı var, üflenen havanın sıcaklığını ayarlayabiliyorsun. Dijitalde bu yok, içerinin sıcaklığının kaç olmasını istediğini ayarlıyorsun, üflenen hava hep aynı soğuklukta (ayarlanan ısıya gelene kadar). Sonra devreden çıkma ve yeniden devreye girip gene standart soğuk üfleme.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dijital klima havayı içeri mixleyerek verir. Daima tam soğuk havayı vermez. Eğer ayarlanan ısı ile ortam ısısında aşırı derecede fark var ise ona yaklaşana kadar sadece en soğuk ve en yüksek fan hızında çalışır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Adamın kaç tane dijital klimalı arabası oldu ki

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

18 derece oto konumunda kullanırım. Üstü beni kesmiyor. 

Sıcak sevmiyorum, o yüzden çok fazla klima kullanırım. Havalar biraz ılısın klima kullanmaya başlarım. Yazın hiç kapanmaz zaten. 15-20dk bile duraklasam içeri ısınmasın diye stop etmem :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
55 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dijital klima havayı içeri mixleyerek verir. Daima tam soğuk havayı vermez. Eğer ayarlanan ısı ile ortam ısısında aşırı derecede fark var ise ona yaklaşana kadar sadece en soğuk ve en yüksek fan hızında çalışır

Mikslemekten kasıt? Direk soğuk veriyor, diğeri mantığa aykırı zaten. Yaz mevsimi, araç illa ki çok sıcak. Klimayı açıyorsun veriyor odunu.

22 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Adamın kaç tane dijital klimalı arabası oldu ki

Beni kastettiysen yeteri kadar oldu. (3 tane). Sonuncusunu 3 yıla yakın kullanmıştım. Ayrıca benim araçlarımda klima kışın dahil kapanmaz. Havalandırma çalıştığı sürece klimam açıktır.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Beni kastettiysen yeteri kadar oldu. (3 tane). Sonuncusunu 3 yıla yakın kullanmıştım. Ayrıca benim araçlarımda klima kışın dahil kapanmaz. Havalandırma çalıştığı sürece klimam açıktır.
Böyle mi 365 gün açık
a4f496b93c0e4c1738dac7f5e5ec688f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
33 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Mikslemekten kasıt? Direk soğuk veriyor, diğeri mantığa aykırı zaten. Yaz mevsimi, araç illa ki çok sıcak. Klimayı açıyorsun veriyor odunu.

Yanlışın var. Dijital klima sabit 7 derece üfleme yapmaz içeri. Eğer 22 ayarlı ise 22 dereceyi stabil tutacak ısıyı gönderir. Hiçbir dijital klima senin dediğin şekilde çalışmıyor. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Bir saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Böyle mi 365 gün açık
a4f496b93c0e4c1738dac7f5e5ec688f.jpg

Klimayı bilmem de ,iç sirkülasyon sürekli açık sa, niye başım ağrıyor deme bir daha.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
28 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Klimayı bilmem de ,iç sirkülasyon sürekli açık sa, niye başım ağrıyor deme bir daha.

uçaktan inmeyen yolcuya üfletsek bu klimayı?

Yorum bağlantısı

Sadece klima için söylemiyorum, kışın dahil ayak yönlendirmesi vazgeçilmezim ama şunu farkettim ki araç içinde, koltuklarda ve tavanda biriken toz ayaklara yönlendirilen fanın paspastaki tozu arabanın içine yaymasından kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
6 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

uçaktan inmeyen yolcuya üfletsek bu klimayı?

Uçak denmiş. Sorun söyliyim 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 25.06.2018 at 23:53, Servet Aydın yazdı:

Uçak denmiş. Sorun söyliyim 

Çarpar mı... öyle söylüyorlar.. ?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Recep Demirci

Bayram seyahati sonrası eve gelmeden memleketten çıkarken 1 gün öncesinden çarpıldığımı hissettim. Yutkunamıyorum açlığım var ama iştahsızım ve zaten bitkinlik o biçim. En son acile gidip iğneyi yedikten sonra toparladım. 23-24 derece ve ara ara çalıştırıyordum iyiki eşim ve çocuklara birşey olmadı. Ön cam olayını burada okudum bundan sonra ön cam ayarlayacağım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Aferin bana. bir kisiye bile fayda eden konuysa ne mutlu.. Gecmis olsun valla perisan ediyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...