İçeriğe Yönlendir

Ürün Değişimi"

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Herkese merhabalar.
Arkadaşlar geçen sene 3215 tlye  ekran kartı aldım. Kart arızalandı. Servis onarılamaz değişim gerekli demiş. Bu kartın birebir aynı marka ve modeli piyasada yok. Ama aynı seriden tüm markalarda yeni jenerasyonları var. Fiyatları 4500-5000 bandında. Firma bunlarla değişimi reddediyor ( Aynı kart fakat yeni jenerasyon, fanları v.s. farklı ). Kısacası aynı kartın muadili için üste 1000 tl den fazla ödemem gerekiyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı ? Nette aradım ama net bir cevap yok. Başına benzer bir durum gelen var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Garanti hizmeti veren firmanın iki seçeneği var. 1- Ürünü veya muadilini vermek, 2- Fatura tutarını vermek. Bunlardan herhangi birini seçmek kendisinin inisyatifinde. Bu sebeple isteyebileceğiniz bir durum yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yenisi veya bir üst modelini servis vermek zorunda, ücret ödemenize gerek yok. Ha vermezse THH yoluyla para iadesi alabilirsiniz ama bu işinize yarar mı? Bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
15 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Garanti hizmeti veren firmanın iki seçeneği var. 1- Ürünü veya muadilini vermek, 2- Fatura tutarını vermek. Bunlardan herhangi birini seçmek kendisinin inisyatifinde. Bu sebeple isteyebileceğiniz bir durum yok maalesef.

Ürünün birebir aynısı piyasada yok hocam. Ama birebir aynı güçte muadili var. Benim kartım SAPPHIRE vega 64xxx idi. Piyasada yine SAPPHIRE vega 64 yyy serisi olanı var. . Ama 1500 tl fiyat farkı var. Firma bundan kaçıyor. Anlaşılan kartı temin etmek için cepten 1500 tl çıkacak.

13 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Yenisi veya bir üst modelini servis vermek zorunda, ücret ödemenize gerek yok. Ha vermezse THH yoluyla para iadesi alabilirsiniz ama bu işinize yarar mı? Bilemiyorum.

Temin edilemezse üst model olacak diye bende duymuştum. İhalelerde bunu yapıyoruz ama kaynak bulamadım hocam. Zira parayı alsam ciddi zararım olacak. Firmada bundan kaçıyor zaten

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Tüketici hakları ile iki kez görüştüm arkadaşlar. Ürünün birebir aynısı ile ile değişim olur. Bu temin edilemezse aradaki fark kişiden talep edilir diyor. Yani bulunamazsa ücretsiz olarak bir üst modeli yada muadili verecek diye birşey yok diyor. Bilgi amaçlı ekliyim dedim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
8 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Ürünün birebir aynısı piyasada yok hocam. Ama birebir aynı güçte muadili var. Benim kartım SAPPHIRE vega 64xxx idi. Piyasada yine SAPPHIRE vega 64 yyy serisi olanı var. . Ama 1500 tl fiyat farkı var. Firma bundan kaçıyor. Anlaşılan kartı temin etmek için cepten 1500 tl çıkacak.

Temin edilemezse üst model olacak diye bende duymuştum. İhalelerde bunu yapıyoruz ama kaynak bulamadım hocam. Zira parayı alsam ciddi zararım olacak. Firmada bundan kaçıyor zaten

9. Madde de ayrıntılı açıklama mevcut.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/06/20140613-2.htm

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Hocam okudum ama sanki yoruma açık gibi maddeler. Net bişe çıkaramadım

Servis yasaya bağlı kalarak işine hangisi gelirse onu yapabilir. Heyetin dediği gibi üst model ile değişmeme durumu aslında yok. Sizin kart fiyatı ile üst model arasındaki fiyat farkı fazla olduğu için ücret iadesi çıkması yüksek ihtimal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne ALa her sene XYZ diye model ismi değiş %50 zam yap, bozulursa farkını alarak zaten maliyetine olan malı sat, arızalı mal için de satıcıya hiç yük gelmesin.. tüketiciye yazık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
26 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ne ALa her sene XYZ diye model ismi değiş %50 zam yap, bozulursa farkını alarak zaten maliyetine olan malı sat, arızalı mal için de satıcıya hiç yük gelmesin.. tüketiciye yazık

Ülkemizdeki garanti şartları "kanunen" bir çok ülkeye nazaran en çok tüketiciyi koruyan şartlardır abi. Yurtdışı bu konuda çok fena...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yurtdışı

bozukları bize mi yolluyorlar yani :) ne alsak 2 günde patlıyor artık

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci
(düzenlendi)

Faturanızı inceleyin alış tarihindeki doviz kuru veya kartın döviz fiyatı yazıyorsa oradan yürüyün .zararınız daha az olur ithalatçı genelde fiyat yükseldi ise değişim yerine para iadesini tercih ediyor fakat satıcı iade işlemini almış olduğu faturadaki döviz kuru üzerinden USD olarak yapar.son kullanıcıya da hangisi daha çok işine geliyorsa onu yapıyor.Fark talebini de yeni kartın satış fiyatı üzerinden yapar.Direnen bilinçli tüketicide de döviz üzerindeki maliyetten çıkış yaptığımız çok olmuştur

tarihinde Özcan Cepheci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
39 dakika önce, Özcan Cepheci yazdı:

Faturanızı inceleyin alış tarihindeki doviz kuru veya kartın döviz fiyatı yazıyorsa oradan yürüyün

Türkiye'de tüm faturalar TL kesildiği için iadede tek bakacakları şey TL tutarıdır. Faturada ne ödenmişse TL olarak, o tutardan iade edilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Tüketici hakları ile iki kez görüştüm arkadaşlar. Ürünün birebir aynısı ile ile değişim olur. Bu temin edilemezse aradaki fark kişiden talep edilir diyor. Yani bulunamazsa ücretsiz olarak bir üst modeli yada muadili verecek diye birşey yok diyor. Bilgi amaçlı ekliyim dedim [emoji4] 

Bu işin içinde olarak bilgi vereyim.

Değişimde aynı model yoksa üst model ücret farkı alınmadan değişim yapılır.

Yapmayacaklarsa üst model için ücret ödeyerek aldığınız ürün 6 ay garantili olacaktır servis değişiminden alındığı için.

Size önerim fatura tutarını iade alıp gidip üst modeli 2 yıl garantili olarak dışarıdan alın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Değişimde aynı model yoksa üst model ücret farkı alınmadan değişim yapılır.

Yapmayacaklarsa üst model için ücret ödeyerek aldığınız ürün 6 ay garantili olacaktır servis değişiminden alındığı için.

Üzgünüm ama bilgileriniz yanlış.

1- Hiç bir servis üst modeli vermek zorunda değildir. Kendi inisyatiflerindedir. Dilerlerse verirler, dilerlerse kanuni hakkınız olan fatura tutarını öderler.

2- Üst modeli fark ödeyerek de alsanız, aldığınız ürün değişim ürünü olacağından garantisi 6 ay değil, ilk üründen ne kadar kaldıysa o kadardır.

3- Bu sebepledir ki, tavsiyem mutlaka fatura tutarını almaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Üzgünüm ama bilgileriniz yanlış.
1- Hiç bir servis üst modeli vermek zorunda değildir. Kendi inisyatiflerindedir. Dilerlerse verirler, dilerlerse kanuni hakkınız olan fatura tutarını öderler.
2- Üst modeli fark ödeyerek de alsanız, aldığınız ürün değişim ürünü olacağından garantisi 6 ay değil, ilk üründen ne kadar kaldıysa o kadardır.
3- Bu sebepledir ki, tavsiyem mutlaka fatura tutarını almaktır.

1. prestij meselesi sizin dediklerinizi küçük firmalar yapar. Bizimki biraz deve kuşu gelecek yerden tavuğu esirgememek. :)

Apple bile zamanında bana iphone 3gs yi üretmediği için 4s modeli vermişti.

2. Aynı ürünle birbir değişim yaparlarsa garanti belgesindeki tarih geçerli. Farklı model için servis forumundada yazar minik harflerle 6 ay garantisi vardır diye.

3. Katılıyorum. Al paranı istediğin kartı al.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Sıfır bilgim var. 

3.bin küsür tl'lik ekran kartı ne ile yarıyor? 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hızlı, akıcı oyun için. Meraklısı verir. 600ps ile piste çıkmak gibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
56 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sıfır bilgim var. 

3.bin küsür tl'lik ekran kartı ne ile yarıyor? 

Oyun performansı abi. Şu an çıkan oyunlar 30-40GB. Deli gibi performans istiyorlar. Kart ne kadar iyiyse, o kadar performanslı ve kaliteli görüntü alabilirsin.

Mesela PS4'ün görüntü performansı kötüdür ziya donanım gayet orta seviyedir. Yüksek donanımlı bir pc ile görüntü farkı videodaki gibi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
30 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Desene kart böyle ise pc parası araba parası 

hiç sorma, kartı yenileyim dedim nedense vazcaydım :D

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-nvidia-geforce-gtx-1080-ti-11gb-oc-352bit-gddr5x-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-rog-strix-gtx1080ti-o11g-gaming-p-HBV000004H83S

30 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Oyun performansı abi. Şu an çıkan oyunlar 30-40GB. Deli gibi performans istiyorlar. Kart ne kadar iyiyse, o kadar performanslı ve kaliteli görüntü alabilirsin.

Mesela PS4'ün görüntü performansı kötüdür ziya donanım gayet orta seviyedir. Yüksek donanımlı bir pc ile görüntü farkı videodaki gibi:

ilk anda videonun resmini görünce aklıma gelen....

Andro (Pc)- ios (ps4) geldi :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu kadar büyük rakamlara gerek yok. 256bit'lik bir ekran kartı gayet yeterlidir bence. Ama tabii ki bu işin ucu yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu kadar büyük rakamlara gerek yok. 256bit'lik bir ekran kartı gayet yeterlidir bence. Ama tabii ki bu işin ucu yok :)

Keşke ps4 lü örnek vermeyeydin de beni gerçeklerle yüzyüze bırakmayaydın :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

F1 2011 de laptopla dönüyorum İstanbulpark ta fps bilmem de pist akıcı?

2011'de sen de akıcıydın. Ya şimdi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...