İçeriğe Yönlendir

Sequent (Sıralı) Gaz Fazı Enjeksiyon Sistemi

Erdem Delibaş

Recommended Posts

Erdem Delibaş

Cumartesi günü 2001 Model Hyundai Elantra 1.6i aracımıza bu yeni nesil LPG sistemini taktıracağız..

Bu sistemin fiyatı : 1000€ :D

Size oluru 1.550 YTL + Yemek ısmarlarım dedi ama biraz daha kavga edecez para konusunda.. :rolleyes:

Şimdi bu sistemin diğer sistemlerle farkı nedir?

Galiba motorun ilk çalışmasında 30 dereceye kadar benzinle çalışıyormuş ve otomatik olarak LPG' ye geçiyormuş..

Montaj sırasında birşeye dikkat etmemiz gerekir mi??

Yapılan sistemin ayrıntısını aşağıdaki linkte görebilirsiniz..

http://www.2a.com.tr/tr/product3/p31f.htm

Herkese teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Erdem Delibaş

Normalde en az %40 tasarruf sağlıyormuş..

Yani 10LT yakan araç 11LT yakacak ama LPG' nin litresi 1,30 YTL :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuyu kayseride bende araştırdım. parça tutarı 1,250,00 işçilik 250,00 diyorlar. Takılan sistemleri inceledim. Sıralı sistem takıyorlar..

İddiaları ise performansdan ödün vermeden % 40 minimum tasarruf.

Kullananlarla görüştüm, Şayet reklam yapmıyorlarsa çok memnunlar.

Focus'a takılırmı dedim. Takılır dediler. Motora zarar verirmiş diyorlar dedim. Öyle bir dedikodu var ama ben taktımda başıma şu geldi diyeni duymadım diyorlar..

Yorum bağlantısı
Erdem Delibaş

Performansını LPG sistemi takıldıktan sonra test edecez..

Normal testlerde kalkışta elantranın burnunu focusun sol camından görüyordum. 1. vitesin sonlarına doğru focus yürümeye başlıyordu.. :rolleyes:

Bakalım LPG sistemi takınca nasıl bir kalkış sergileyecek.. Belkide LPG de geçer beni :(

Not: Şu an Elantra' nın sahibi olan Dayımın oğlu bu konuyu misafir olarak izliyor.. :D Bu yazdıklarımı okuduktan sonra ne tepki verecek acaba..

Yorum bağlantısı
Erdem Delibaş

bunlar boş şeyler erdem , bırak burun farkıyla geçme işlerini ... sana tanıdık bir lpg'cinin telefonunu vereyimde bir ara konuş ... belki daha ucuza yapar...

Abi o adalarda 1000€ fiyat verdiler.. Pazarlık içinde Asım Bey' le görüşün dediler ama Asım Bey' e bi ulaşmak nasip olmadı.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 4 yıl sonra...
Hasan Basri Bayraktar

Bence lpg nin motora çok zararı var taktırmayın... :p

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Araba tırtsa 2 kere patlar...Koku yapar,çekişi düşürür, zaten çok da bayisi ve dolum yeri yok .Taktırmayın mundar... :p

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Sorma ... bi filitreye 25 lira ,polenede 15 lira verdim içim cız etti... Ama turbosu 3000 lira imiş içim rahatladı...

Hiç geyik yapmadığım halde 2200 lerdeki ileti sayım 1500 lere düştü ve dahada yukarı çıkmıyor...Hayret yaa... :D

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
3bin mi :D Ehe ehe :D Ellerinden öper :D

2000 lirasını finanse etmeye kaynak buldumda kalan 1000 lira için kredi falan mı çeksem...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Beni de americaya götürsene ... Benzikliklerde çalışırım...Hemide torbo parasını çıkarırım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...