İçeriğe Yönlendir

Kasko Maceram Basliyor

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Gökhan Tuna
(düzenlendi)

17 Subat'ta evime giren hirsiz ruhsat ve anahtari alarak arabami elini kolunu sallaya sallaya goturmustu.. Iste bu linkte bahsetmistim:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...pic=151471&st=0

Gecen zaman zarfinda bir haber cikmadi ki ben de bu sekilde olmasini umuyordum.. Dun Koc Allianz merkezden aradilar ve 1 ayin doldugunu belirttiler, halbuki 30 gun 18 mart cumartesi gunu doluyordu, belirtince ufacik bir firca da yedim :heat:

Neyse, netice itibariyle kasko maceram baslamis oldu; yetkili bayan -ki bundan sonra kendisi ile iletisime gecmem gerekiyor- kargo ile yolladigi belgeleri ayrica fax ile de yolladi. (kargoda kaybolma olaylari oluyormus) Ben de neler istediklerini detayli olarak buradan sizlerle paylasarak, icimizden birinin basina gelirse basvuru kaynagi olabilir ayrica deneyimlerinizden faydalanabilirim dusuncesiyle yazmaya karar verdim..

hirsizligin hemen sonrasindaki safhadan daha once bahsetmistim ancak derli toplu olmasi acisindan burada da ozet gecmekte fayda var:

1. hemen polisi aramalisiniz; sonrasinda karakolda musteki ifade tutanagi isimli bir belgenin 2 tane asli gibidir onayli kopyasini almaniz gerekiyor, ben cosup kac tane tutanak vs varsa 3er tane onayli kopyasini aldim..

2. sonra direkt sigorta sirketinizle iletisime geciyorsunuz ve ilk asamada policenizin kopyasi ile karakoldan aldiginiz tutanaklari kendilerine iletiyorsunuz ve onlar sureci baslatiyorlar. Bu asamadan sonra 30 gun beklemeniz gerekiyor, sigorta sirketi ile bu sure zarfinda tekrar iletisime gecmenizi gerektiren bir durum yok. Ancak benim gibi evhamli iseniz en azindan bir defa arayip belgelerimiz aldiniz mi, dosya actiniz mi diye sorabilirsiniz.. (ne olur ne olmaz) Bu 30 gunluk sure zarfinda, tanidiklariniz varsa devreye sokabilirsiniz, ozellikle olayin basinda; ancak bende cok faydali olmadi, calistigim sirketin genel muduru araciligiyla girisimlerde bulunuldu ancak bir sonuc elde edemedik. Ayrica http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp adresindeki Arac Sorgulama linkinden aracinizin plakasini girerek calinti olarak kaydedilip kaydedilmemis oldugunu kontrol edebilirsiniz.

3. 30 gunun sonunda, anladigim kadariyla sigorta sirketi sizinle temasa geciyor. Belirli belgeleri hazirlamanizi istiyorlar, bunlar (yolladiklari faksta "Arac Calinmasi Hasar Dosyasi Evraklari Formu" basligi altinda geciyor):

- Police Asli

- Aracin Trafik Belgeleri (Vergi Kagitlari, Tasit Pullari, Faturasi vs.)

- Karakol Muracat Tutanagi Tasdikli Asli

- Calinti Kaydi Yazilmis Ruhsat (30 gun dolunca) (Ruhsat uzerinde 3. kisiler lehinen tesis edilmis olan her turlu rehin vb haklarin kaldirildiktan sonra cikartilacak calinti kaydi yazilmis ruhsat olmalidir) Tabii ki benim ruhsat da calindigi icin Trafik Sube Mudurlugunden benzer bir belge almam gerekiyormus.

- Bulunamadi Yazisi (Oto Hirsizlik Masasi) (30 gun dolunca)

- Oto Anahtarlari (Asil ve Yedek)

- Vekaletname (Odeme yapildiktan sonra arac bulunursa, araci kosulsuz devrettiginize dair)

- Maliyeden (Tasitlar Vergi Dairesi) kaydi silindigine dair yazi (30 gun dolunca)

- Vergi Dairesinden ilisik kesme yazisi (30 gun dolunca)

- Sirket ise vergi levhasi / Sahis ise vergi kimlik karti

- Imza Sirkuleri (Sirket ise)

- Banka adi-Sube ve Hesap Numarasi

- Arac uzerinde OGS varsa iptal edildigine dair belge yoksa OGS olmadigina dair beyan.

4. Yukaridaki belgeleri temin ettikten sonra kendilerine kargo ile ya da elden ulastiriyorum ve bir hafta icin aracin rayic bedelini oduyorlarmis.

Henuz rayic bedeli konusunda pazarligin nerede yapilacagi konusunda bir fikrim yok ancak bundan sonraki ilk konusmamizda nasil bir bedel bicerseniz bicin itiraz edecegim demeyi dusunuyorum :-)

Aracimi Eskisehir'den almis oldugum icin bazi islemleri (calinti kaydi yazilmis ruhsat, vergi dairesi islemlei vs) orada daha hizli yapabilecegimi dusunuyorum, bu konuda bir fikri olan var mi? Ayrica bu surec ile ilgili olarak herhangi bir tavsiyesi olan?

Bir de kasko islemini yapan acente Eskisehir'de, bu isleri merkez yerine onlarin ustunden halletmek daha iyi olabilir mi, ya da boyle bir sey mumkun mudur? (Babamin son derece ikna edici pazarlik yontemleri vardir da :-) )

acemi muhabiriniz Gokhan Tuna Ikitelli'den bildirdi :D

sevgi, saygi..

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Gökhan bilgiler çok yararlı teşekkür ederiz. Bir sorum olcak bu "asıl ve yedek anahtar" mevzunu pek anlayamadım. Senin anahtar(lar) çalınmamış mıydı? Çalınmadı ise çalınmış olduğunda ne yapmak gerekiyormuş? Hırsız eve girdiğinde iki anahtarı birden bulup götürebilir çünkü.

Turgay Bey,

Benim asil anahtar, yedek anahtar ve ruhsat ve teyp kafasi evde yanyanaydi :D Ancak hirsiz efendi zahmet edip yedek anahtar ile teyp kafasini almamis. Eger yedek anahtar olmasaydi nasil bir yontem izlemek gerekirdi onu tam olarak bilemiyorum. Ancak mantigim bana her iki anahtar calinsa da sigorta sirketinin sorun cikarmayacagini soyluyor, tabii ki bu konuda son soz Mehmet Bey'in (Ozyurek) olsa gerek :heat:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gökhan Bey, Sen kafana takma, en azından senin eve girip evden çaldılar ve bunu da ispat edebildin.

Benim sigortaladığım bi transiti kapının önünden götürmüşlerdi ve ruhsatta içindeydi.

Her ne kadar poliçe genel şartları, 2 anahtar ve ruhsat aslını istiyor olsada, bu güne kadar bu konuda bir sorun yaşanmadı.

Gidip trafikten sigortanın istediği gibi yeniden ruhsat çıkartıyorsunuz.

Henuz rayic bedeli konusunda pazarligin nerede yapilacagi konusunda bir fikrim yok

Muhtemelen seni arayan kişiyle pazarlık yapacaksın.

ancak bundan sonraki ilk konusmamizda nasil bir bedel bicerseniz bicin itiraz edecegim demeyi dusunuyorum :-)

Yok canım bukadar katı olma, En azından rakamı bi duy. :D
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracimi Eskisehir'den almis oldugum icin bazi islemleri (calinti kaydi yazilmis ruhsat, vergi dairesi islemlei vs) orada daha hizli yapabilecegimi dusunuyorum, bu konuda bir fikri olan var mi?

Zaten Eskişehir'de yapman gerekecek.

Ayrica bu surec ile ilgili olarak herhangi bir tavsiyesi olan?

Burayı anlayamadım. Kastın işlemlere başlama süresi ise, 30 gün dolmadan zaten emniyet istediğin belgeleri vermez gibi geliyor bana.

Bir de kasko islemini yapan acente Eskisehir'de, bu isleri merkez yerine onlarin ustunden halletmek daha iyi olabilir mi, ya da boyle bir sey mumkun mudur? (Babamin son derece ikna edici pazarlik yontemleri vardir da :-) )

Acenteyin becerisine bağlı. Acente oto servisi falansa onlara emanet etme bu işi.

Gerekirse Şirketle babanı görüştür. Ama babana gerekli doneleri vermiş ol.

Bence bu rakamlara hazırlıklı ol..

www.ford.com.tr/ikinciel

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)

Burayı anlayamadım. Kastın işlemlere başlama süresi ise, 30 gün dolmadan zaten emniyet istediğin belgeleri vermez gibi geliyor bana.

Acenteyin becerisine bağlı. Acente oto servisi falansa onlara emanet etme bu işi.

Gerekirse Şirketle babanı görüştür. Ama babana gerekli doneleri vermiş ol.

Ben tam anlatamadim kendimi :D sadece butun bu islemler esnasinda genel olarak baska tavsiyeleriniz var mi diye sormak istemistim..

acentem otokoc'un icinde direkt, yani tavsiye etmiyor musunuz? :mellow:

Bu arada ikinci el yeni focuslar 25 - 26 bin liraya falan gidiyor... Benim bir arkadaşım 24900 e aldı...

:agla: yeni focuslar o fiyata gidiyorsa yandik o zaman.. turkiye sigorta ve reasurans sirketleri birliginin asagidaki web sitesinde arabam icin 23.750 deger biciliyor; onu bile alamayacak miyim acaba? km olarak da daha 7000 km bile olmamisti.. en iyisi ben Mehmet Bey'in ekledigi fiyatlara kendimi hazirlayayim.. arabayi alirken 25.5 vermistim, o rakama ne kadar yakin olursa o kadar iyi olacak, gerci paranin degeri vs cok degisken ama..

http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

acentem otokoc'un icinde direkt, yani tavsiye etmiyor musunuz? :mellow:

Evrak getir götür işlerini veya iş takip işlerini onlara bırakabilirsin ama, pazarlık işini onlara bırakma.

Hatta evrak işinide bırakma, atarlar bir tarafa unuturlar.

:agla: yeni focuslar o fiyata gidiyorsa yandik o zaman..

Yeni Focus derken F1 Makyajlı değilmi senin ki.?

turkiye sigorta ve reasurans sirketleri birliginin asagidaki web sitesinde arabam icin 23.750 deger biciliyor; onu bile alamayacak miyim acaba?

http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi

Burda gördüğün değer malesef kasko değer listesinin güncel hali.. Yani esas tartışmaları başlatan yer..
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Evrak getir götür işlerini veya iş takip işlerini onlara bırakabilirsin ama, pazarlık işini onlara bırakma.

Hatta evrak işinide bırakma, atarlar bir tarafa unuturlar.

Yeni Focus derken F1 Makyajlı değilmi senin ki.?

Burda gördüğün değer malesef kasko değer listesinin güncel hali.. Yani esas tartışmaları başlatan yer..

evet makyajli focus'tu, yani collection'di..

:agla:

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Kardeş sen 25.5 vermişsin ben 27.5 vermiştim desene küllü zarardayız.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Herkese tekrar merhaba!

Simdi isin ikinci asamasina geldik, sigorta firmasinin istedigi gerekli belgeleri toplamak icin Eskisehir'e geldim.. Nedir bu belgeler diyenler icin bu konudaki ilk mesaji okumalarini oneririm..

Oncelikle Eskisehir'deki Iki Eylul Vergi Dairesi'ne gittim, defterdarligin icindeydi.. Acikcasi bu tur seylerden hic anlamadigim icin hic aklima gelmezdi dogrusu :-) Bu arada babama en kocamanindan tesekkurler, o olmasa herhalde hic bir belgeyi tamamlayamazdim..

Burada iki hedefim vardi:

- Maliyeden (Tasitlar Vergi Dairesi) kaydi silindigine dair yazi (30 gun dolunca)

- Vergi Dairesinden ilisik kesme yazisi (30 gun dolunca)

Burada bana kayit silinme gibi bir durumun soz konusu olmadigi, sadece ve sadece ilisik kesme belgesi verebilecekleri soylendi.. Bunun sonucunda "Motorlu Tasitlarin Satis veya Devrine Ait Ilisik Kesme Belgesi" sahibi oldum.. Belgenin sonunda "Yukarida ozellikleri belirtilen tasitin 30/06/2006 ayi sonuna kadar Motorlu Tasitlar vergisi odenmis olup devir veya satis yapilabilir" yaziyor. Acikcasi icime cok sinmedi, babamla beraber mudur yardimcisi ile bir kac defa konustuk; ancak baska bir belge verilmedi..

Sonrasinda "Calinti Kaydi Yazilmis Ruhsat" pesine dustuk.. Trafik Tescil Sube Mudurlugune gittim... Burada bir yanlis anlasilma oldu, birazdan deginecegim.. 24 ytl vererek yeni bir ruhsat aldim ve hemen yan binadaki soforler cemiyetinden aldigim bir form ile ruhsat hazirlandi. -cemiyetin icindeki gunes sigorta acentesi tarafindan 8 ytl karsiliginda. (Bu noktada sigorta sirketinin bu is icin yazdigi bir dilekce yoksa, gunes sigorta bu dilekceyi de yaziyor sizin icin.. ) Sonrasinda tescil subeye geri dondum ve aracima ait dosya cikartilarak calinti oldugu islendi ve yeni ruhsat yazilarak uzerine kocaman kirmizi harflerle CALINTIDIR islendi.. (Bu islemlerde bir yerlerde nufus cuzdani fotokopisi de lazim oluyor, mutlaka bulundurun, ayrica ne olur ne olmaz, vergi kimlik numaranizi da bilirseniz rahat edersiniz - buna ihtiyac olmadi, her yerde gelirler.gov.trr'ye baglanip ogreniveriyorlar..) Bu arada orada gorevli bas komiserden ogrendim ki ruhsatin da calindigi durumlarda tekrar ruhsat cikartmaya gerek yokmus, biz bir yazi veriyoruz, yeterli oluyor, neden tekrar ruhsat cikarttirdin ki dedi, ben de haliyle gorevli memurlariniz soylemiyor ki, ben detayli olarak anlattigim halde dedim.. Bu arada aklim vergi dairesinde kalmisti, oraya "....Mudurlugunuzdeki kayitlarin kapatilmasini arzederim" yazili bir dilekce oturdum tescil subede yazdirip en yetkilisinden imzalatarak :-) Daha sonra bunu vergi dairesinde evrak kayit kisminda kaydettirerek daha once ilisik kesme belgesi aldigim tasitlar vergi dairesindeki gorevli memura verdim.. Tabii ki bu arada bir kopyasini aldim ve tekrar tekrar kayit silinme hususunda baslarini agrittim..

Sonrasinda Eskisehir 4. noterine giderek gerekli vekaletnameyi hazirlattim. Bunun icin de 28.60 ytl harcadim..

En sona Bulunamadi Yazisi kaldi, onu da tescil subede sordugumda gorevli memur hirsizlik masasindan alabilirsiniz dedi; ancak msn'den -evet msn kullaniyorlar!- hirsizlik masasindaki yetkili ile konustuktan sonra, bunu ancak istanbuldaki 2. sube oto hirsizlik masasindan alabilecegimi soylediler.. Ista bu bana garip geldi, hirsizlik Istanbul'da oldu diye belgeyi oradan almak ile buradan almak arasinda bir fark yok gibi geliyor bana, cunku islemler merkezi ve online bir sekilde gerceklesiyor.. O da simdilik kaldi, onumuzdeki hafta Istanbul'a dondugumde onu da halledecegim, bu arada 2. Sube Oto Hirsizlik Masasi nerededir, bilen var mi? :-)

Yasadigim bugunden cikarttigim sonuclar soyle: vergi dairesinde isler nispeten daha hizli ilerliyor, tescil subede mutlaka hersey once evraklara, eski pusku defterlere sonra da bilgisayara isleniyor ve bu isleri uzatiyor... Ayrica trafik takip isleri yapan cesitli firmalarin calisanlari da trafigi biraz karistiriyorlar.. Sanirim en dogrusu, Eskisehir'deki sigorta acentem araciligiyla bu isleri hallettirmekti - eger mumkunse- ki herkese de sanirim bunu tavsiye ederim.. kesinlikle kosturdugunuza degmiyor...

Gelecek Bolum: 2. Sube Oto Hirsizlik Masasindan "Bulunamadi" kaydi alinmasi, nerede oldugunu bilen var mi diye sormus muydum? ve Koc Allianz Merkez Sube'ye Belgelerin Elden Teslim Edilmesi..

NOT: Police kitapciginda su maddeye dikkat, en baslarda geciyor:

A. Kasko Teminati: ......... ziyan ve hasar bedelini sigortaliya tazmin eder. Sigortacinin sorumlulugu:

a. Sigortali arac ve standart aksesuari bakimindan policede belirtilen sigorta bedeli veya hasar tarihindeki piyasa degerinden hangisi dusukse onunla,

b. .... ,

c. ..... belirtilen bedellerle sinirlidir..

Ayrica hasar tarihindeki diyor, buradan ben hasar tarihi olarak hirsizligin yapildigi tarihi, yani aracimin degerinin birazcik daha fazla oldugu zamani anliyorum, aksine de bir madde goremedim acikcasi :-)

sevgi, saygi..

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Selahattin Bey,

cok tesekkur ederim, bu haberiniz Mecidiyekoy'de oturan bendenizi cok mutlu etti :-)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Selahattin Bey,

Sasirmaniz normal, ben 2002 'den beri Mecidiyekoy'de oturuyorum ancak hic o taraflara yolum dusmemisti (profilo tarafinda oturuyorum).. arabami istanbula getirdikten sonra uzunca bir sure Maslak Opet'e gidip benzin aldigimi soylesem daha da sasirabilirsiniz :-)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Tekrar merhaba arkadaslar,

ufak bir ekleme daha:

Dun (28 Mart Sali) gunu 2. Sube Hirsizlik Masasina gittim, Gayrettepe'de emniyet mudurlugu icinde.. aracimin calinmasinin uzerinden 30 gun gectigi halde bulunamadigina dair bir kayit almak icin.. acikcasi Eskisehir'deki tecrubelerimden sonra isim uzun surer zannediyordum; ancak sabah 08.45te girip bilgi islem'den gerekli belgeyi alip cikmam 10 dk surdu sadece.. Bu arada, sigorta sirketinin kendileri icin yazmis oldugu dilekceyi de istediler benden, anladigim kadariyla alip sadece kaydettiler; cunku geri verdiler bana..

Hemen sonrasinda Baglarbasindaki (Altunizade de denebilir) Koc Allianz merkezine giderek daha once gorusmus oldugum yetkiliye butun evraklarimi teslim ettim.. Artik heyecan icinde eksperin yapacagi degerlendirmeyi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Arkadaslar,

Kaskodan teklifi aldim, rayic bedel olarak 23.500 YTL oneriyorlar.. (22.500-23.500 civarinda gidiyor, biz ust limiti oduyoruz dediler) Ancak bu bedel aracimi 29.500 YTL ye kaskolattigimi bilen babamin hic hosuna gitmedi.. ford'un 2. el satislarina bakinca da Kayseri'de 14000 km de bir 2005 focus collection icin 26.000 YTL istemisler, ayrica Elazig'daki baska bir 2005 Focus Collection icin de 25.000 YTL istemisler(6200 km de).. Bu arada benim aracim da Ekim 2005'te servise girdiginde 4500 km deydi, servis faturalariyla bunu belgeledim eksper icin, yani calindiginda 6500 km falandi..

Sonucta 29.500 gibi bir hayalim yok, babama kalsa aracimin fatura bedelini (25.500) bile kabul etmeyecek.. :-(

Ne yapmaliyim?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bildiğim kadarıyla 29.500 den ödediğiniz primin fazlasını iade alacaksınız... Gerçi bu ne kadar rahatlatır sizi, bilemem...

Açık konuşmak gerekirse 23.500 iyi fiyat...

Yorum bağlantısı
İbrahim Sarp Doğan

Ne yapmaliyim?

inatçı ve kararlı bir pazarlıkla rakamı yükseltebilirsiniz..sigortanın pazarlık paylı rakam önerdiğini düşünüyorum.arttıracaklardır eminim.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Tuna
(düzenlendi)

Herkese tekrar merhaba arkadaslar,

Kasko maceram birkac gun icinde sona erecek.. En son yaptiklarimi anlatayim.. Vergi dairesiden ilisigi kesen bir yazi almak mutlaka gerekiyormus, dolayisiyla Umraniyedeki vergi dairesinin yolunu tuttum, orada giris katindaki sicil islerindeki gorevli memura sigorta sirketinin verdigi dilekce ve calinti kaydi yazilmis ruhsatin fotokopisi ile muracaat ettim; ancak plakam 26 oldugu icin islemi Eskisehir'den yaptirmam gerekiyormus. (Her ne kadar bilgilerime onundeki bilgisayardan rahatlikla ulasiyor olsa dahi bu sekilde olmaliymis), biraz tartistim; ancak sonuc alamayinca elimdeki belgeleri Eskisehir'e faksladim ve daha once bana boyle bir belge olmadigini belirten Eskisehir'deki vergi dairesi, gorevli bir memurun isleri yokusa surup, ustu kapali bir sekilde kendisinin gorulmesini(!!!) istemesine ragmen babamin yogun fircalari sonucunda bu belgeyi de aldim.. Sonrasinda daha once belirttigim ford ikinci elde satilan araclarin bedellerine istinaden tazminatin arttirilmasi icin bir dilekce yazarak faksladim. Bu dilekcede ayrica firmaya odeyecek oldugum kalan taksitlerin ve trafik sigortasinin gerekli oraninin hesaplanarak tarafima geri odenmesi icin de bir seyler yazdim, Koc Allianz'da benimle ilgili isleri merkezde yuruten calisanin yardimiyla. (Bu islemleri sigorta acenteniz araciligyla devam ettiriyorsunuz.) Gerci bu dilekceden verimli bir sonuc cikmadi, 23.500 YTL 24.000 YTL oldu, daha da ugrasmak istedigim halde, babamin da istegiyle kabul ettim. Bunun nihayetinde merkezden bana Kaza Tazminat Makbuzu fakslandi ve bu makbuzu imzalayarak geri faksladim.. Tazminat bedeli 2 gun icinde hesabima yatacak umarim...

Bu arada yollanan makbuzdaki bir ifadeyi de buraya yazmak istiyorum:

"..... hasarlari tazminen Koc Allianz Sigorta AS tarafindan odenenen 24.000,00 YTL nakden ve memnuniyetle almakta..." Cok memnun olmadim ama acikcasi ciddi sorunlar da cikartmadi sirket karsima, anladigim kadariyla benim gibi isi yokusa surmezseniz, 30 gun sonunda, max. 2 gun icinde belgelerinizi toplayabilir ve en gec 15 gun icinde de paranizi alabilirsiniz..

Neyse, sira geldi ne alacagima? :-) Bu konuda dusuncelerim cok bolunmus durumda, 2. el araba almak konusunda yetkili mercileri ikna edemedigim icin uzerine para koyarak tekrar 0 bir araba alacagim sanirim.. Her nedense aklim toyota corolla'ya (sol) gidiyor, cunku fiyatina gore verdikleri nedende ford focus trend'e gore daha cok.. tabii ki gonul mazda 3 de istiyor aslinda, nissan note incelemesi de kafami karistirdi, citroen c4'te kampanya varmis, honda civic ve honda jazz da hosuma gidiyor, bir taraftan da astra'ya goz kirpiyorum.. Simdilik forumdaki tartismalari takip etmekle yetineyim en iyisi..

Evet, bu arabamin calinmasi meselesini bayagi bir uzattim, kusurlarim olduysa affola.. :-) En basindan beri goruslerini paylasan, yardim eden herkese cok ama cok tesekkur ederim..

saygilarimla

Gokhan Tuna

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Geçmiş olsun Gökhan Bey, bu bilgi ileride de işimize yarayacak gerçekten.

Almak istediğiniz araçların da hepsi güzel ama Toyota ve Honda artık biraz eskidi bence, eli kulağındadır, yakında yenilenirler herhalde...Ben olsam Astra ya da Focus'a yönelirdim...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Az evvel tüm firmaların sitelerine baktım. Mazda ve toyota fiyat olarak fazla geldi bana. Diğerleri daha makul. Tabii seçim Gökhan'ın.

Yorum bağlantısı
Murat Cerit

Çok geçmiş olsun arkadaşım. İnşallah kimsenin başına gelmez..

Benim tahmin ettiğimden az uğraştırmışlar.. Ben kasko iptali için bile daha çok uğraşmıştım. Ne alırsan al, Ncap'ten 5 yıldız alan bi arabayı tercih etmeni öneririm...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gökhan Tuna

Merhaba Arkadaslar,

Cok eskilerde kalmis bir konu; ancak bir gelisme oldugu icin uzerindeki tozlari silkeliyorum.. Az once Koc Allianz dan aradilar, arabam bulunmus.. Ancak motor blogu yokmus ve seri numarasi silinmis.. Sanirim bir baskinda ele gecirilmis, Gayrettepe Emniyet tarafindan.. Su anda benden tam olarak anlayamadigim bir sebepten dolayi tekrar vekaletname istiyorlar (daha once zaten arabayi onlara devrettigime dair bir vekaletname vermistim) Sanirim arabayi duzeltip satacaklar ancak bazi sorunlar yasiyorlar; arabam 26 plakali ancak Istanbulda yasayip burada caldirdigim icin sanirim..

Gelismeleri sizlerle burada paylasacagim; beni izlemeye devam edin :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koç Allianz'ın bu tür işleri bir iş takip firmasına verildi..

Senin arabanın çalındığı zaman kendileri hallediyordu...

Bu firma için vekalet istiyorlardır senden...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Koç Allianz'ın bu tür işleri bir iş takip firmasına verildi..

Senin arabanın çalındığı zaman kendileri hallediyordu...

Bu firma için vekalet istiyorlardır senden...

Olayi sanirim anladim, tesekkur ederim Mehmet Bey...

Ancak mantigim bana sunu soyluyor: Ben arabami Koc Allianz a verdim vekaletname ile, hasarimi karsiladiklarinda ve neredeyse kosulsuz sartsiz olarak.. Bu durumda araci firmanin Koc Allianz ile muhattap olmasi gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu araç hala senin..

Ama hak iddia etmeye kalkarsan inzaladığın muvafakatnameyi önüne sürerler...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Bu araç hala senin..

Ama hak iddia etmeye kalkarsan inzaladığın muvafakatnameyi önüne sürerler...

Aracimi tekrar gormeye bile dayanamam :-) , nerede kaldi hak iddia etmek..

Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...