İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - İlk çalıştırma (marş) Sorunları

Ali Yaşar

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Anladığım kadarı ile senin de söylediğin gibi 1 ve 3 düşük. Ancak 2 ve 4'e göre çokta uçuk bir farkı yok.

2 ve 4 10 ise 1 ve 3, 9 falan çıkmış.

Ben olsam bu motoru açtırmazdım, Madem 600-1000 lira harcamak gibi bir tablo var önünde, harcamandan önce diğer alternatifleri dene. Carbon clear yaptırdın mı hiç.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kompresyonun düşükse bunun sebebi enjektörler değilki, subaplardır. Subaplardaki kurumdur veya yanıktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hal böyle ise; Döndük başaa....

Aracın yazılımını güncellettir ve dene bakalım. Düzelme olacakmı.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg'li araçlarda kapalı alan fobisi var. :) Bu sebeple servislere giremiyorlar.. http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Şaka bir yana LPG'li araçlar kapalı alanlara giremediğinden, kabul etmeyen servisler var ama bence saçmalık.. Ben karşılaşmadım..

Sanki LPG'li araç sürekli gaz sızdırıp geziyor, Tamam tesisatı sökeceksen, dışarda sök, bide şunu gördüm lpg'ciler lpg deposu dolu iken şamandıra değiştirebiliyor ve deponun tabanında LPG görünüyor.. Böyle de bir durum dikkatimi çekti.. Depoda gaz varmı yok mu diye içine çubuk sokup bakıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

B- Aracın servisine gidilerek benzin ECU’ sundaki yakıt parametreleri silinip ECU güncellenecek ve soğuk motorda ilk çalıştırmanın düzeldiği görülünce LPG servisine gidilip LPG programı sıfırdan yapılacaktır.

Burda yazılanlar doğru o zaman.. Sevindim keyfini çıkarın..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Aynı sorun bende de vardı kesinlikle lpg ince yol ayarından boşa masraf yapmayın.Emin olmak için aracı benzine alıp kutup başlarını sökün birbirine değdirip bir iki dakika sonra takın.soğuktaki çalışmanın nasıl düzeldiğine inanamayacaksınız.2a-lpg.com da detayları mevcut

Şunuda söyleyeyim ince yol ayarı yapılmazsa bir süre sonra yine soğuk çalışma bozuluyor. kutup başı sökmek geçici çözüm

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Mesut Bey, Bana gönderdiğiniz mailin biri, önemsiz postalara düşmüş.. İkinci mailiniz ise tek başına çok anlamsız göründü..

Bu sebeple konuyu anlayamamıştım.

Emme manifoldunu ve pypass'ı temizlediler mi.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ama sonraki benzin kokusuda motor boguluyor olmasın

İşi karıştıran bura zaten Erdem..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Viteste yürürken bile motor duruyor.

Haydaa.. :kafa:

Ve tüm bunlara rağmen motor ısındığı zaman hiç bir promlem kalmıyor le mi.?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

motor soguk iken stop ediyor ısınınca problem gidiyorsa. test cihazında bir arıza gözükmüyorsa ya subaplarda problem vardır. yada karter havalandırma subabında problem vardır.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benim araçta da aynı sorun var. Usta fazla kurcalama,ısıttıktan sonra bin arabana dedi, yahu halledelim dedim,sen böyle bin daha iyi dedi. :huh:

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

arkadaşlar problemimle ilgilenen herkese çok teşekkürler, özellikle yaşar ustaya beni çok büyük bir masraftan kurtardı. subaplar değişiyor kapak taşlanacak böylece ucuz kurtulacağız herhalde. :nazar:

önemli degil görevimiz. onunla geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Levent Kuzu

Selam arkadaşlar. Benim araba motor soğuk iken (sabah ilk öalıştırışta mesela) kontağı çevirir çevirmez çalışıyor. Fakat motor ısındıktan sonra, örneğin 5-10 km gidip bir benzinliğe girdim. Yakıt aldıktan sonra çalıştırmaya çalıştığımda araba geç çalışıyor. Nedir bu?????

Kabaca bir kaç kişiye sordum. Dedikleri

1) Marşdinamosu burçları, kömürleri ( yada öyle bişeyler)

2) Marş Dinamosu otomatiği ( eğer sorunlu ise motor sıcakken özellikle elektriği dağıtıyormuymuş neymiş)

3) Benzin pompası ( en korktuğum :tap: :tap: )

Şimdi buna benzer sorun yaşamış arkadaşlar varsa veya fikirleri olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Teşekkürler........

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kötü bişey, bunu söyleyebilirim.. Ama o saydığın şıklar değil bence..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

bencede sayılan şıklar değil. kömürler bitse marşa bastığımızda düzenli marş basmaz.tekleme yapar veya hic basmaz.marş motoru üzerine cekicle birkac darbe vurduğumuda basar:)

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Aynı problem bende de vardı. Sebebi gaz kelebek potansiyometresi imiş.

Değiştirince herşey normale döndü. Bence siz de deneyin.

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

Aynı problem bende de vardı. Sebebi gaz kelebek potansiyometresi imiş.

Değiştirince herşey normale döndü. Bence siz de deneyin.

Maliyeti ne kadar olur.....

Kötü bişey, bunu söyleyebilirim.. Ama o saydığın şıklar değil bence..

Başka bir fikriniz varmı Mehmet bey.

Rıdvan beyin söyledikleri hakkında ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Yakup Hızlı

2001 DWF focusum var .Ghia ama ruhsatta öyle yazıyor.soğukken çalıştıktan sonra 1-2 sn cızzzt diye bir ses geliyor.neden acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

cızzzt sesi, far yükseklik ayar motorundan, benzin pompasından, xenon farın balastından gelebilir.. Başka cızzt ses yapacak parça bilmiyorum ben..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...