İçeriğe Yönlendir

Egzoz Sistemi Ile Ilgili Her şey

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Semih Kocagöz

arkadaşalr aracımın ikaz lambası yanınca aarıza için gittiğimde katalitik konvertör arızası dediler

katalitik konvertörde çok pahalı birşeymiş

bu konuda yardımınıza ihtiyacım var

oraya bi boru takalım diyolar ama bu ikaz lamabasının yanmasına sebep oluoyrmuş

yan sanayi knvertörler var acaba onlardan taksam ikazlambası yine yanarmı (kullanan varsa bilgilendirsin)

ya da başka çözüm öneriniz varmı

lütfen yardım kafama çok takıldı bu konu

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

oraya bi parça yapılıyor ve o parça ikaz lambasını söndürüyor.6 aydır aracımda takılı bi sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bende yan sanayi konvertör takılı , 2 yılda garantili (belgesi mevcut) arıza lambasıda yanmıyor.Fiyatı 300 TL.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Makyajlı focuslarda arıza lambası yanması olayı daha sık görülüyor çünkü 2 tane hego sensörü var ve bunları kandırmak daha zor.Makyajsız focuslarda ise 1 tane hego sensörü var ve katalitik konvertörden önce yer alıyor.Yani Kat sökülüp atıldığından arıza lambası yanmıyor.Benim size tavsiyem yan sanayi bir kat almanız olur eğer dediğim gibi makyajsız focus olsaydı oraya iyi bir susturucu iş görür derdim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Pehlivan

Bizimki 2001 model makyajsız kasa arıza lambası yanmıştı yalnız!

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

2001 focuslar çift sensörlü, 98 - 99 - 00 ler tek sensörlüdür. Çift sensörlü olanlarda katalitik iptal edilemez. Ya çıkma yada yan sanayi alıp taktırmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Semih Kocagöz
arkadaşalr aracımın ikaz lambası yanınca aarıza için gittiğimde katalitik konvertör arızası dediler

katalitik konvertörde çok pahalı birşeymiş

bu konuda yardımınıza ihtiyacım var

oraya bi boru takalım diyolar ama bu ikaz lamabasının yanmasına sebep oluoyrmuş

yan sanayi knvertörler var acaba onlardan taksam ikazlambası yine yanarmı (kullanan varsa bilgilendirsin)

ya da başka çözüm öneriniz varmı

lütfen yardım kafama çok takıldı bu konu

arkadaşlar sağolun anladığım kadarıyla yan sanayi takarsak sorunu çözecem ışığı da söndüreceğim

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

benim makyajlı focus şuan kanıyor yaşar usta kandırdı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

cheater mı ne bir şey vardı çift sensörlü foculrda onu uygulayınca sorun gideriliyordu.

zetec-s ler tek zetec-se ler çift sensörlü sanırım

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Guest Serta

Benimde 2001 model focusum var.bende bugun ankaradaki tan otoya gittim.Sadece yağ değişimi için gittim bu arada araç çalışırken çıkan sesi sordum.

Banada egzoz manifoltunun değişmesi gerekir dediler ve 1000 tl yi geçebileceğini söylediler.Ne yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar

Ama öyle rahatsızlık verici bir seste yok.

Yorum bağlantısı
Cemal Koçyiğit

spirali bende değiştirdim.özellikle setlerden geçerken aracın esnemesiyle ses geliyordu.ama orjinal spirali esnek ve yumuşak,takılan gürpaydı sanırım,ses azalmadı aynı devam ediyor.egzoscunun söylediği komple manifolt ile değiştirmek.yanlız arabadaki ses motor ısınınca gelmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansel Yavuz

Düşük devirlerde çekiş düşer,bulabildiğiniz en ucuz egzosu takın,hemen hepsi aynıdır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Peki çatlak egsoz manifoltu ne yapar :) direk değişim mi gerekir yoksa kaynakla çatlak giderilse olur mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sprali değişirken manifolltta sorun yok dedi egsozcu ama geçen yağlı kompresyon testinde manifoltun oradan duman çıktı :)

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Bu katalitik konvertör ün tam anlamıyla işlevi nedir ki ?

Teknik öğretmen olan bir arkadaşım geçenlerde aracıma baktığında, katalitik konvertörün dolu olduğunu söyledi.

Sensörleri iptal edip sökmek sorun değil anladığım kadarıyla ...

İlla ki yenisimi takılacak ?

Yorum bağlantısı
Semih Saner

bende 2003 makyajli focusum var , sürekli lpg den dolayi motor arıza lamba ışığı yanıyor; yani katalik konvektör arızasi;

makyajli focusun kadari bu, lovato marka kitim var, eğer ankarada iyi bir usta varsa söylesin...

focus ve lpg galiba uyum sağlayamıyor anlamadim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

..

Internete bakınız....

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Benim araçta da egsoz manifoltunda çatlak vardı, kaynakla halledildi. Orta ve son susturucuyu da değiştirdim. Aracın çekişi ve ara hızlanmalar belirgin şekilde iyileşti.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mustafa K?l?
(düzenlendi)

Teknik öğretmen olan bir arkadaşım geçenlerde aracıma baktığında, katalitik konvertörün dolu olduğunu söyledi.

Sensörleri iptal edip sökmek sorun değil anladığım kadarıyla ...

İlla ki yenisimi takılacak ?

kardeş http://www.kat-fabrik.com sitesine gir arda bütün detaylı bilgiler var katalitikler çok süper fiyat sitede ev yada iş telefonunu meil olarak yolla onlar sana dönüyolar çokda ilgililer bakmanda fayda var garantili ve çok ucuz teşekürler

tarihinde Mustafa K?l? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu gün baktım. 100 tl ye elyaflı kat iptali ( ses yapmıyor) 250 tl ye yan sanayi 2 yıl garantisi var (ama lpgli araçlara 1 yıl dedi) orjinali 1050 tl dedi (doğrudur :crazy: ) Benimkine sağlam dedi 130 binde. İstersen söker yenisini takarız fark görürsen sende kalır yoksa esksini geri takarız dedi.

Manifoltta da kaçak var demiştiler görünürde bir şey yok ama çatlak olabilir dedi. 2 yıl garantili yan sanayi manifolt 250 tl. Spiral manifolta dahil miydi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...