İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Otomatik Kapı Kilitleme ve Emniyet Kemer İkazı

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2006 fiesta aracımda araba hareket edince kapıları otomatik kilitlemeyi başardım kontagı acıp ısıklar sonmeden 3 kez kapıları kilitleyip acıyorsunuz kontagı kapatıp tekrar 3 kez ackapa yapıp kontağı tekrar acınca kısa bir biip sesi geliyor bu durumda 3 kez daha ackapa yapınca uzun bir biip sesi geliyor ve sistem calışıyor, arabayı her çalıştırıp yurutunce kapılar kilitleniyor artık, şimdi kemer ikazınıda yapayım dedim fakat olmadı, kontagı acıp ışıklar sonunce kemeri 3 kez takçıkar yapıp parkları acıp kaptıyorsunuz sonra tekrar 3 kez takcıkar yapınca uyarı ısıgının yanması gerekli fakat olmadı bir turlu bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aykut Tunguç

Arabanın özelliklerini bilmeden kullanıyomuşum daha başka özellikler varmı ?

Saygılar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

tüm bu özellikler wds ile ecuya bağlanıldığında da aktifleştirilebilir. yetkili servisten istemeniz yeterli.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Bu kadar açıp kapatırsak araba emre itaat etmekten başka bir yol bulamıyor ve yılıyor herhalde :) bir yaşıma daha girdim :clapping: .Bu aracın kısa yol tuşu ya da kullanma kılavuzu yok mudur. :huh: :blink:

Başka püf noktaları varsa söyleyin lütfen...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi araştırıyorum habire bişey çıkıyor bunları kitabına neden yazmazlar anlamıyorum gerçi benim arabadaki kitapta eski kasa fiestanındı herhalde fordun parası bitmiş yenisini basamamış, şu kemer ikazınıda yapabilsem tamam olucak yada servise yaptırayım ama beyni bozmalarından korkuyorum vallahi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Adı nedir bu programın cekelim netten, TIS ve Microcat yazılımları tamam (Emule) Microcat' in 06/2006 tarihli yeni guncelleme yapamadım cunku nette bayi kodu ve sifre istiyor bunları bulmadım. Bilen varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Yunus Gülşen

başka bole easter egg'i warmıdır 2006 fiestanın bendede war ve neden bunlar en bastan kurulu gelmez anlamıorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel türkçemizi bozmamayı tavsiye ediyorum arkadaşlar.. En azından forumda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok anlatamadım sifre falan olusturdum program calışıyor fakat yeni fiestanın gosterge tablosu dısında hepsi var guncelleme için microcat europa sitesine giriyosunuz ordan ay ortası guncelleme yapmak için bayii kodu sifre istiyor bu lazım banada.

Yorum bağlantısı
Yunus Gülşen

Güzel türkçemizi bozmamayı tavsiye ediyorum arkadaşlar.. En azından forumda..

bu bana geldi sanırım haklı olarak

hoş nasıl bugün karındaşa kardeş diyorsak , konuşma ve yazı dili sürekli gelişmekte vesaire ıvır zıvır :D

aslında bunun sebebi hiçbiyerde f klavye kalmaması q klavye kullanırkende daha hızlı yazmak adına benim geliştirdiğim ufak bir teknik

peki sonuç?

Evet güzel türkçemizi bozmayalım, özür diliyorum :dance3:

Ayrıca ben bu özelliği halen aktif edemedim, yakında kapının kolunu bozduktan sonra serviste açtırıcam herhalde

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Anahtarı 2 ye getir ısıklar sonmeden sakince 3 kez kap ac sonuncuda acık kalsın kontak kapa tekrar 3 kez sakince yap kontağı 2 ye getir biip sesi gelince tekrar 3 kez ac kapa yap uzun biip duymalısın, ama acele etme sakice yapmalısın bunu...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2004 lerde olmuyor galiba yazılım farklı ayrıca bir kac aylık yeni fiestalardada olmuyor avrupada kaza olunca kapıları acamamıslar galiba bu yuzden yazılım değiştirilmiş diye duydum

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Kul

Benim arabam 2006 model Fiesta TDCİ ASM. Denedim Ama bir türlü beceremedim.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

2003 tdci de 10 gün önce denedim olmadı. yada ben yapamadım yanlız bu araanın hareket anında kapıların klitlenmesi bence iyi birşey değil. Daha sonra araştırdığımda kaza anında bu kapıların dışardan yardım almayı engellediği yönündeydi. bazı özellikleri yapmadan düşünmek gerek bence.... :seytan:

Yorum bağlantısı
Yunus Gülşen

ışıklar sönmeden denilen ışıklar ne ışıkları

abs, ısıtma vs göstergelerimi ki onlar hemen sönüyor zati

kapama açmaya mı ışık sonmeden başlamak gerekio

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

ışıklar sönmeden denilen ışıklar ne ışıkları

abs, ısıtma vs göstergelerimi ki onlar hemen sönüyor zati

kapama açmaya mı ışık sonmeden başlamak gerekio

merhabalar. .foruma yeni üye oldum ve yabancıyım.

1 ay önce 2007 full ford fiesta tdci aldım. bu özelliğin olduğunu bilmiyordum.

burda okyunca hemen uyguladım ve ilk seferde oldu.

teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

o zaman sizi tanışma bölümüne alalım Ayhan Bey :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

bir akrabamızın 2004 focusunda camlar acık kaldığında uzaktan kumandalı anahtarla camlarıda kapatabiliyoru.anahtardaki kitleme düğmesine basılı tuttuğund camlar kapanıyor.veya kapalıyken karşıdan acabiliyor..

fiestada böyle birşey varmı acaba..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

bir akrabamızın 2004 focusunda camlar acık kaldığında uzaktan kumandalı anahtarla camlarıda kapatabiliyoru.anahtardaki kitleme düğmesine basılı tuttuğund camlar kapanıyor.veya kapalıyken karşıdan acabiliyor..

fiestada böyle birşey varmı acaba..

yokmu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

bekliyorumm.

bende yeni aldım yeni heyecan.daha önce fiesta kullanmadım..

mesela klimayı acınca cıt die bi ses geliyor fan devreye giriyor. normalmidir hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bekliyorumm.

bende yeni aldım yeni heyecan.daha önce fiesta kullanmadım..

mesela klimayı acınca cıt die bi ses geliyor fan devreye giriyor. normalmidir hocam?

Cıt sesi; klima kasnağının kompresörü döndürmeye başladığı anki ses.. Bir yapışma sesi gibidir.. Normaldir..

Fan çalışmaya başlar, normaldir..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

saol mehmet abi..

kafamdaki soru işaretleri bir bir gidiyor..ben biraz araba konusunda titizim.beni böyle tanırlar.arabamı kuş kirletse tşörtümü cıkartıp silerim:) o yüzden bu kadar üstüne düşüyorum. gece uyuyamam yoksa..

birde servis bölümünde önemli bir konu actım resimli.bir sorunum var. yardımcı olursanız cok sevinirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ayhan ufak bir sıyrık yap bir tarafından bu problemlerin geçer. :seytan:

Bu arada bu kapı kilit olayı fusion da çalışır mı dersiniz (yeni trim) ? yapan var mı? Ben hafta sonu deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

:seytan::)

fusiondada vardır büyük ihtimal.dene sadece

tamam ben arac hareket edince otomatik kapı kilidini yaptım.

devre dışı bırakmam gerektiğinde yine aynı şekilde yapıyorum demi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...