İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Otomatik Kapı Kilitleme ve Emniyet Kemer İkazı

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Yunus Gülşen

noolur hankooklar için iyi lastik demeyin :D

gercekten rekor kötü herhalde

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

biz zaten takınca öttürmeye calışmıyoruz. takmadığımızda ötsün die uğraşıyoruz :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

bence biz yaklaştık. ufak bir ayrıntıyı kacırıyoruz o yüzden olmuyor.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Samet Özel

kapıların otomatik kilitlenmesini bende deneyeceğim daha önce forumda okumuştum ama focuslar için olduğunu görüp üzülmüştüm bakalım benim arabamda da işe yarayacakmı ama kemer ikazı çok sinir bozucu bence kuzenimce citroen c3 var ve bu arabada standart olarak geliyor bu özellik sanayiden eski bir arabanın kemer klidini aldı ve onu takdı bu sesden kurtulmak için.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Arkadaşlar kemer ikazı kemer takanlar için çok güzel bişey.Bazen insan dalgınlıktan takmayı unutuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Genelde şehir içinde takılmıyor ama her koltuğa oturduğumuzda takmamız gerektiğine inanıyorum.Park ederken tekerler kaldırıma dayandığında bile baya etki yapıyor.40-50 ile carpsanız bile arac icinde büyük ihtimal ön cama doğru savrulursunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aslında kendimde takmıyorum ama bundan sonra takcam.Hızlı yavaş farketmiyor,heran herşey cıkabilir.

Zaten bugün şanssız günümdeyim,acık ve net olarakta bunu anladım.

Sabah 7 de kalktım,mudanyaya gittim.Oltamı actım,at cek at cek hic birşey yok. 2 balık geldi onlarıda karaya alamadan kacırdım.Tamam kacan balık olsun neyse dönüyrum tam eve 4 km kala bir caddede sakin giderken bir fiesta aniden önüme cıktı, neyseki mesafe vardı ve 5 metre kala durdum,duramasamda boşa kacmıştım.Adamdaki ne cesaret ise hic görüntüsü olmamasına rağmen ana caddeye körlemesine dalıyor.Ya ben az daha ileride olsaydım? ben carpmasamda o bana göbekten girecek.Bunuda gectim 100 metre gittim aynı şekilde bir cocuk bisikletle yola fırladı ama arkasına bakarak geliyor.Ben durdum korna caldım,son anda uyandı kendini yolun dışına attı.Ben az ilerde olsam yine carpacaktı.Bunuda gectim, 1 km daha ilerledim düğün konvoyu oluşturuyolar,hadi konvoyu bozmayayım dedim son araca yol verdim.Önümde dönmeye calışıyordu,yolu tamamen kesti, bende duruyorum. Aracının arkası boşaldı yani önüm acıkdı,bana gec dedi,(ben gecince geri gelecek dönecek) tam gecerken adam arabanın viteste olduğunu unutmuş ve ayağını saldı araba kendini birden attı,son anda direksiyonu kırarak kurtardım. Ondan sonra 2. vitesi gecmeden 30 ile ağır ağır eve geldim,gelirkende etrafı kollluyorum her an bişey cıkacak die:) Arabayı koydum garaja rahatladım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Allah korumuş vallahi. En güzel yer garaj bence, benimkide garajda şuan (Pardon özel sahra çadırında, ısı yalıtımlı, su geçirmez, tabanda Plywood kalıp tahtası kaplı), dışarda yağmur var gayet kuru bir şekilde dinleniyor yaramaz. Bu gidişle korkumuzdan binemeyip garajda çürütücez arabaları Ayhan bey. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli
Aslında kendimde takmıyorum ama bundan sonra takcam.Hızlı yavaş farketmiyor,heran herşey cıkabilir.

Zaten bugün şanssız günümdeyim,acık ve net olarakta bunu anladım.

Sabah 7 de kalktım,mudanyaya gittim.Oltamı actım,at cek at cek hic birşey yok. 2 balık geldi onlarıda karaya alamadan kacırdım.Tamam kacan balık olsun neyse dönüyrum tam eve 4 km kala bir caddede sakin giderken bir fiesta aniden önüme cıktı, neyseki mesafe vardı ve 5 metre kala durdum,duramasamda boşa kacmıştım.Adamdaki ne cesaret ise hic görüntüsü olmamasına rağmen ana caddeye körlemesine dalıyor.Ya ben az daha ileride olsaydım? ben carpmasamda o bana göbekten girecek.Bunuda gectim 100 metre gittim aynı şekilde bir cocuk bisikletle yola fırladı ama arkasına bakarak geliyor.Ben durdum korna caldım,son anda uyandı kendini yolun dışına attı.Ben az ilerde olsam yine carpacaktı.Bunuda gectim, 1 km daha ilerledim düğün konvoyu oluşturuyolar,hadi konvoyu bozmayayım dedim son araca yol verdim.Önümde dönmeye calışıyordu,yolu tamamen kesti, bende duruyorum. Aracının arkası boşaldı yani önüm acıkdı,bana gec dedi,(ben gecince geri gelecek dönecek) tam gecerken adam arabanın viteste olduğunu unutmuş ve ayağını saldı araba kendini birden attı,son anda direksiyonu kırarak kurtardım. Ondan sonra 2. vitesi gecmeden 30 ile ağır ağır eve geldim,gelirkende etrafı kollluyorum her an bişey cıkacak die:) Arabayı koydum garaja rahatladım.

Bazen üst üste öyle şeyler oluyor ki gerçekten insan lanetlendiğini filan zannediyor. Benimde başımdan benzer bir gün geçmişti. Arabayı sağ salim eve getirdiğimde omuzumdan büyük bir yük kalkmıştı. Geçmiş olsun. İnşallah bir daha böyle bir gün geçirmezsiniz, geçirmeyiz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İnsallah tekrar böyle bir gün yaşamayız. 1 değil, 2 değil, 3 değil bir baktım herşey üzerime geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli
İnsallah tekrar böyle bir gün yaşamayız. 1 değil, 2 değil, 3 değil bir baktım herşey üzerime geliyor.

Sende yine en azından dikkatli gitmek gibi bir reaksiyon oluşturmuş. Bende sinir katsayısını tavana vurdurduğu için hata yapma olasılığımı artırıyor. Geçende adamın biri yan yoldan ana yola bağlanırken ve ben de sola doğru kayarken arkamdan bir den soluma daldı, neredeyse sıyırıp geçti, neyse dedim devam ediyorum bu sefer yan şeritteki adam telefonla konuşurken üzerine kaymaya başaldı, e hadi onu da kornayla uyandırdık ama sonra adamın biri resmen üzerime kırdı. Allahtan solumda araba yoktu da bende sola kırıp kurtardım(eski kaleci refleksleri işe yarıyor bazen..:D) ). Ancak kan beynime sıçradı tabi, bir an evvel kaçıp kurtulayım bu iğrenç trafikten derken minibüsün birine giriyordum neredeyse. O nedenle artık benzer şeyler olduğunda ben de senin yaptığın gibi yavaşlıyorum sakinleşmek için. Aksi türlüsü hem keseye hem bünyeye zarar..:D)))

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Refleks çok önemli,Hatta trafikte çok şey kurtarmamıza yarıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli

Yahu bu kapı kilitleme hala olmuyor bende. Belki 6 defa denedim ama nafile. Neyse kısmet değilmiş demek...:nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende emniyet kemeri işini ayarlayamadım.Bu kapı kitleme emniyet kemeri vs vs nin yazığı kitapcık yokmu acaba?

Yol bilgisayarından led testi actığımda ekranda emniyet kemerleriyle ilgili simgeler cıkıyor.

pict5075lz0.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Kotan

ya siz bu kapı kitlemeydi emniyet kemeriydi derken araba cidden kitlenip kalıcak elinizde ya :soshelp: şaka bir yana bunun kitapçıgı falan olmalı kodlar ile ilgili, yap özelligini sakla saçmalık tamamen . bu bilmecemi arabayı kurcalayarak kullanıcı bulsun varsa açıklasınlar

Yorum bağlantısı
Hakan Kotan

bu arada ayhan inanıyorumki bu emniyet kemeri olayını senden başkası çözemezzz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben vazcaydım, bu hareketleri yaparken sakatlanıcaz valla, 3 kez ac kapa, yok amuda kalk, bu arada kemer ikazını çözdüm, önce el frenini 3 kez kaldır indir sonra sağ camı 4 kez indir kaldır ve arka sağ tekeri 2 ileri bir geri tam tur attır zart diye bir korna sesi duyacaksın ECU yanmıştır hayırlı olsun. :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hakan bey cözülecek gibi değil valla.Fordun kapı kollarımanı kemer takacaklarına göremi neye göre kodladığını bilmiyorumki.+ uzun işlem bunlar.sallamaylada tutmaz,biryerde yanlış yaptınızmı komut direk iptal.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

O klavuzda otomatik kapı kilitleme modunda ne yazıyor?

Elindeki klavuz sanırım bizlerdede var,biz başka bir klavuzdan bahsediyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Haşmet Yenal Atila
Arkadaşlar 2006 fiesta aracımda araba hareket edince kapıları otomatik kilitlemeyi başardım kontagı acıp ısıklar sonmeden 3 kez kapıları kilitleyip acıyorsunuz kontagı kapatıp tekrar 3 kez ackapa yapıp kontağı tekrar acınca kısa bir biip sesi geliyor bu durumda 3 kez daha ackapa yapınca uzun bir biip sesi geliyor ve sistem calışıyor, arabayı her çalıştırıp yurutunce kapılar kilitleniyor artık, şimdi kemer ikazınıda yapayım dedim fakat olmadı, kontagı acıp ışıklar sonunce kemeri 3 kez takçıkar yapıp parkları acıp kaptıyorsunuz sonra tekrar 3 kez takcıkar yapınca uyarı ısıgının yanması gerekli fakat olmadı bir turlu bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

arkadaş kareteci falan heralde ışıklar sönmeden üç kez kapı aç kapa yapmak öle herkesin harcı değil.bunlar o zaman sadece genç yaştakilerin kullanacağı arabalar :) . adam gelmiş belli bir yaşa almış bir fiyesta... aç kapa aça kapa..... ömür billah kapıları açık gezerde yapamaz :) Tam bir komedi??? bu ford şaşıırmış valla ne zannetti bizi yaww....töbe estafurullah bazen fermuarı açamıyoruz telaştan ??? :):):)

(konu çok eski ama dayanamadım yanıt yazayım dedimAffedin beni ama çok çok güldüm....)

Yorum bağlantısı
Volkan Ertürk
Bende emniyet kemeri işini ayarlayamadım.Bu kapı kitleme emniyet kemeri vs vs nin yazığı kitapcık yokmu acaba?

Yol bilgisayarından led testi actığımda ekranda emniyet kemerleriyle ilgili simgeler cıkıyor.

pict5075lz0.jpg

led testini nasıl açıyoruz ???

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gauge menüye girdikten sonra 2 veya 3. adım..

Gauge menüye girmek için, km sayaç sıfırlama düğmesine basılı tutarken kontağı açın.. İbreler sona vurunca düğmeyi bıralın...

Sonra o düğmeye her basışta değişik testleri göreceksiniz..

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Arkadaşlar bende otomatik kapı kilidini yapmayı başardım ama kemer ikaz lambasını bi türlü aktifleştiremedim bilen varsa lütfen yardımcı olabilirmi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...