İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Otomatik Kapı Kilitleme ve Emniyet Kemer İkazı

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Guest fatih ?s?k

bizim arablarda ne kemer ne kapı kilidi özelliği yok galiba lüx model olduğu için sanırsam... :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bence göstergedeki emniyet kemeri simgesi sistemdeki arızayı gösteren bir simge ( aktif gergi sistemi için falan düşünülmüş sanırım )

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İnsan var olan özelliği duyunca heycanlanıyor, illa yapmak istiyor ama hic gerek yok. Ben yaptım, gece yatınca kaffama takılan şeyler oldu, ertesi gün iptal ettim. Bu özellik küçük çocuğu olanlar için gerekli olabilir ama bizim evde en küçük çoçuk benim :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Heheh bende 1 saat kadar yaptım sonra iptal ettim, her dur kalkta tüm kapılar şak şuk açılıyordu sinir etti beni ;)

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

Arkadaşlar kemer ikaz işini çözdüm ben.

Onur Sinir Procesi No:45378 ;)

Bir adet şu evlerde kullanılan dandik kapı alarmlarından alıyoruz kapıya ve kapı kasasına yapışan açıldımı çiyik çiyik öten :). Bir tanesini kemer yuvasına bir tanesinide emniyet kemerinin ucuna takıyoruz ve alarmı aktifleştiriyoruz. olay tamamdır :)

Nasıl çözüm ama :)

Yorum bağlantısı
Guest fatih ?s?k

o zaman öten trafa çakmaklıktan kablo çekmek lazım (burası kilit mekanizmasının olduğu kısımda olursa fazla kablo görüntüsü olmaz) yoksa şarzı biter. Dimi

Yorum bağlantısı
Bilgehan Yıldız

Abiler kapıdan kemerden bahsedilmiş de farları unutmuşuz.Aynen kapılar gibi farlarda otomatikleştirilebiliyor(tabi değilse).yani siz aracınızı kilitleyip giderken belirli bir süre yanıyor ve size eşlik ediyor.Ben tesadüfen lamba ayarıyla oynarken yaptım

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bu araba bir cevher yahu :) Az daha kurcalarsanız inanıyorum ki elektrikli koltuk ayarı fln gibi şeyleri de bulursunuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Bu araba bir cevher yahu :) Az daha kurcalarsanız inanıyorum ki elektrikli koltuk ayarı fln gibi şeyleri de bulursunuz :)

otomatik pilotu bulmaya az kaldı :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özkan Yenigün

arkadaşlar 2004 fiesta ya uygulanıyor mu bu kapı kilitleme işi???

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Ali Azizler

Arkadaşlar bu otomatik kapanan far olayı nasıl oluyor, bilen varsa anlatabilirmi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali bey bu özelliği nasıl kullanıcas peki?

Far anahtarını kısa huzmeye getir, ardından hemen kapat 0 a getir, kısaların açık kaldığını göreceksin, bundan sonra kapı kilitleme tuşuna basınca parklar yerine kısalar yanacaktır, işlemi tekrarlarsan eski haline döner.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
Far anahtarını kısa huzmeye getir, ardından hemen kapat 0 a getir, kısaların açık kaldığını göreceksin, bundan sonra kapı kilitleme tuşuna basınca parklar yerine kısalar yanacaktır, işlemi tekrarlarsan eski haline döner.

Abi ben anlamadım ya bunu detaylı anlatsana birazdaha . 2004 fiestada da olurmu

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Abi ben anlamadım ya bunu detaylı anlatsana birazdaha . 2004 fiestada da olurmu

Bende anlamadım. Fistada oluyosa Fusiondada oludur herhalde. Tabi nasıl oluyor Ali Bey ayrıntılı anlatırmısınız?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bende anlamadım. Fistada oluyosa Fusiondada oludur herhalde. Tabi nasıl oluyor Ali Bey ayrıntılı anlatırmısınız?

Gayet basit, far anahtarından farları açın parkları değil kısa farları açın, sonrada 0 a getirin kapatın, bu durumda kısa farların bir süre yanık kaldığını göreceksiniz, kilitleri kumandadan açınca normalde parklar yanmıyormuydu, şimdi kısa farlar yanıyor sonra kendiliğinden sönüyor, işlemi tekrar yaparsanız eski haline döner.

Kısaca: far anahtarını kısa huzmeye getirin sonra beklemeden tamamen kapatın, bu kadar. Bunu yaptığınızda kısaların açık kaldığını göreceksiniz. 2004 modellerde olurmu bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Kısa hüzmeye alınca olmadı en sonra auto var bende ona gelince oldu.Auto da oldu.Ama bu seferde otomatık kapı kılıtmeyi yaptım.Bip sesi geldi,fakat kapılar otomatik kitlenmedi o nasıl olucak peki bilen varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Koray Sezginer

Kapı kilitlemeyi yaptım oldu lakin gaza gelip 5 kerede kontak aç kapat yaptım onda da biiip sesi geldi bu ne demek ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Anahtar kod lamaya girmişsin, kitapçığa bakmadan bu işlere girme, anahtarın kapıları açmaz sonra :)

Yorum bağlantısı
Koray Sezginer

Anahtar kod lamaya girmişsin, kitapçığa bakmadan bu işlere girme, anahtarın kapıları açmaz sonra :)

Aydınlatma için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...