İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Ali Türkmen

evet,öncama püskürtülen su bitti,ama nereden ilave edileceğini bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
Soner Kaleli

Arkadaşlar 2004 focusta cam suyu haznesini servise gitmeden çıkarma olanağı varmı.Su akıtıyor,delinmiş olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Sol ön çamurluğun altında olması gerek cam suyu haznesi.

Davlumbazı sökebilirseniz oraya ulaşırsınız ama o açıdan parça sökülüp değiştirilebilir mi bilmiyorum.

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

kolay delineceğini zannetmiyorum. hortumda veya hortum bağlantısında sorun vardır bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Amma yaptın şimdi mehmet abi,daha neler, bence üstüne denk gelen neyse onu söküp ulaşılabilir

başka bir araçta ulaşmak için farı sökmüştüm,ama focusta denemedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Niye Uğur zor bişey değil ki, sökülür takılır.. Kaynağı yok ya..

Yorum bağlantısı
Soner Kaleli

Teker ve davlumbaz söküldü.Su haznesinin çıkışındaki motor ( küçük) yerinden çıkmış,takıldı.Nasıl olabilir diye sorduğumda darbe alındığı söylendi.Darbe alınsa bir yerlerde izi olur diye düşündük.Sonuçta neden olduğu tesbit edilemedi ama benim sorun çözüldü...

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

geçmiş olsun, motor çalışırken titreme yapar az da olsa. belki o sebeple çıkmıştır. ama ne şekilde olursa olsun depodan ayrılması çok ilginç :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yaşar Demirci

tamiri mümkün ama yanlış takma ile ilgili bir problemde olabilir. incelemek lazım

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bende de aynı sizinki gibi yaklaşık 3 litreden sonra akmaya başlıyordu.Servise gittim, depo değil, hortum delik çıktı..garantiden değiştirdiler..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Çok su alıyor o depolar..Kaç litre tam bilmiyorum ama koy koy bitmiyor..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Özcan Kılıç

Arkadaşlar kış geliyor sileceklerimi değiştirmem gerekiyor. Yeni çıkan sileceklerden (banana dediklerinden) almayı düşünüyorum. incelediğim sitelerde cm üzerinde değişiyor ebatlar. 2005 model focus1 için kaç cm almak gerekiyor? yada aracın üzerindeki ölçsek gerekli cevabı alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aracın üzerindekiler kadar tabi.Ama ben tavsiye etmem.Bosch marka olursa iyi ama çoğu eskisinden kötü olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

normal silecekleri tercih etmenizi öneririm. geçen sene kasım ayında banana silecklerden taktırmıştım, Temmuz 2008'de sol ön silecek lastiğinin yarısı kopmuştu. pek kaliteli değiller.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim eski focusa sahibi Yaşar, Arabayı benden aldıktan sonra takmış bunlardan...

Geçen gördüm.. camın yarısına basıyor, yarısına basmıyordu...

Yorum bağlantısı
Ahmet Türkmen

Benim bildiğim Focus I de silecek kolları sürücü tarafın da 550mm, yolcu tarafın da 475mm. En azından benim 2000 model de öyle...

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Bosch'un da banana modeli var. Bosch Aero olması lazım modeli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...