İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Can Karacaer
(düzenlendi)
Benim bildiğim Focus I de silecek kolları sürücü tarafın da 550mm, yolcu tarafın da 475mm. En azından benim 2000 model de öyle...

aynen bu ölçü...

Ben 2.5 sene önce aldım hala ilk günküne yakın performansı alıyorum. Ki araba falan yıkatmayan, sabah ilk iş cama su basıp silecekleri çalıtıran biriyim :)

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Evet Bosh'un var 60 ytl civarında olması lazım..Kullananlar memnunlar..

Yorum bağlantısı
Özcan Kılıç
(düzenlendi)
Ben 2.5 sene önce aldım hala ilk günküne yakın performansı alıyorum. Ki araba falan yıkatmayan, sabah ilk iş cama su basıp silecekleri çalıtıran biriyim :)

Can bey sizin aldığınız silecek markası neydi?

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Al?nt? hatas?.
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bosch'un aerotwin olmayan ekonomik olan modelleri de var onlar da güzel seçenek....

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selahattin Koç
(düzenlendi)

bende bugün yimpaştan banana silecek aldım.görüntüsü falanda güzel.şimdilik bi sorun yok.gayet güzel siliyor.hiç iz falanda yapmıyor.inşallah ilerde bi sorun açmaz.ama ölçüyü biraz fazla kaçırmışım 55 cm almışım.sağdaki taraf 1-2 cm uzun ve camın sonuna kadar dayandı.solda bi sorun yok.çalışırken falan çakışma da yok.

tarihinde Selahattin Ko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Toprakeşen

şöför tarafı iyi silmiyor diye kalktım,banana tip sileceklerden aldım,açıkcası markalı bişey değil.fakat sorunum geçmedi izli silmeye devam etti.bende süpürgeden şüphelenerek aldığım yerden yine değiştirdim.taktım gene olmadı.bitaraf iz yapmadan siliyor öteki taraf izli siliyor.silecek kolunu ayarlamaya çalıştım olmadı ( kafama göre) olmadı.sorun nerede ikiside sıfır bitaraf sorunsuz bitaraf izli siliyor,silecek kolundan olabilir mi? :) kolun çok mu basması lazım anlamadım gitti.........

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Amaç Keskin

otobanda sileceklerden çok fazla sürtünme sesi geliyor, şehir içinde ses kesiliyor, yaylardan kaynaklandığını düşünüyorum, ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
şöför tarafı iyi silmiyor diye kalktım,banana tip sileceklerden aldım,açıkcası markalı bişey değil.fakat sorunum geçmedi izli silmeye devam etti.bende süpürgeden şüphelenerek aldığım yerden yine değiştirdim.taktım gene olmadı.bitaraf iz yapmadan siliyor öteki taraf izli siliyor.silecek kolunu ayarlamaya çalıştım olmadı ( kafama göre) olmadı.sorun nerede ikiside sıfır bitaraf sorunsuz bitaraf izli siliyor,silecek kolundan olabilir mi? :selo: kolun çok mu basması lazım anlamadım gitti.........
otobanda sileceklerden çok fazla sürtünme sesi geliyor, şehir içinde ses kesiliyor, yaylardan kaynaklandığını düşünüyorum, ne dersiniz?

Bosch yada Valeo diyorum başka bir şey demiyorum. :selo:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İzmir sıcak olduğu için kurumuş olabilirlermi?Ne kadar oldu takılalı?Rüzgar sesi mi sürtme sesi mi?

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

gıcır, gııırç, gıcıııııır, gaaaaaarrrrççç....

ama sadece otobanda oluyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bosch yada Valeo diyorum başka bir şey demiyorum. :selo:

Bosch'larda boş çıktı...

Haklısın Amaç gıcırdıyor... Benimkilerde gıcık gıcık gıcırdıyor bazen..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

1.Zaten aldığında tarih olarak eskiymiş silecekler.

2.Kollar ayarsız

3.Garçç sesi ile birlikte çizgi şeklinde atlamalar oluyorsa silecekler ölmüş.

Ya da duble yolları tercih etmek lazım. :selo:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
gıcır, gııırç, gıcıııııır, gaaaaaarrrrççç....

ama sadece otobanda oluyor

yönünü değiştirmeyi deneyin ,% 99 ses kesilecektir. ( klipsin çıkarıp ters çevirerek çevirdiğiniz yönde klipsini takın )

% 1 lastikleri bayatlamıştır .

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

süratli giderken ,zaten ters yönde olan silgi lastiklerine rüzgar basıncı bindikçe iyice sürtüyor.

ters çevirmenizi öneririm.

değişimde swr veya valeo iyi bir tercihdir

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
süratli giderken ,zaten ters yönde olan silgi lastiklerine rüzgar basıncı bindikçe iyice sürtüyor.

ters çevirmenizi öneririm.

değişimde swr veya valeo iyi bir tercihdir

anlamadım :selo:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

sileceğin dışa bakan tarafı içe bakacak şekilde monte edilmesi.

bazı araçlarda silecek kolu nedeniyle bu mümkün değil ,sizin aracınızda nasıl bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşlar tavsiye etti aldım: 99 Mondeoya Silbak 40 ytl, 96 Mondeo ya isimsiz 25 ytl, İkisi de süper çıktı, yani ustalarınıza sorun, bu konuda tavsiye işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Harun Ceyhan

antifirizli su kullanıyorum tabi ama arabanın üzerindeki karlar eriyince su püskürtme yerinden içeri girmiş ve içerde donmuş sanırım. biri hiç, diğeri çok az püskürtüyor suyu... çözümü var mı acaba...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...