İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Harun Ceyhan
Araba ısınınca çözülmedimi?

açıkcası arabayı dün akşam parkederken bir sıkayım dedim. o zaman bu sorunla karşılaştım. çok üzerinde durmadım. bugun de çalıştırmadım arabayı... dediğiniz gibi ise sorun kendiliğinden çözülür o zaman... teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Cihan Aktas

Benim araçta ilginç bi sorun var. ön cami temizlemek için kolun yanindaki düğmeye basiyorum silecek çalişyor fakat arka cama su fişkirtiyor, arka cama su fişkirtarak temizlemek istersem arkasilecek ve ön fiskiyeler çalişyor. Kolu söktüm sigortalari falan kontrul ettim fakat bi sonuca olaşamadim. İkisinide ayni anda kullanarak sorunu şimdilik çözüyorum. :good1:

Ayrica silecek kolunu aşaği ittiğinizde silecek çalişir ama benimki kolu aşağida tutuyğum sürece çalişyor itip bıraktiğimda silecekler ortada bir yerde kaliyor. Sorun çok anliyacağiniz. Komple kol nekadardir acaba bilen varmi..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Gümüş

Benim arka silecek birdenbire sapıttı. Sola doğru silme işlemine başlaması gerekirken, zorlanıyor ve sağa geçiyor.Yani sağda gidecek yer olmadığı için pat diye aşağı düşüyor. :)

Tekrar kaldırıp yerine koyuyorum yine aynısı.En sola koyuyorum bu defada soldan aşağı düşüyor. Ortaya koyup çalıştırıyorum,bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Çalıştığında da soldan aşağı düşüyor.Derdi nedir anlamadım??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Farklı yerlere su fışkırtıyorsa, bir şekilde su pompası çıkışları ters bağlanmıştır, hortumlar yer değişir işlem tamamlanır.

Arka silecekteki garip davranışlarda, öncelikle silecek kolunun somunu kontrol edilmeli, gevşemiş ise doğru pozisyonda sıkılmalı.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Arka silecekteki garip davranışlarda, öncelikle silecek kolunun somunu kontrol edilmeli, gevşemiş ise doğru pozisyonda sıkılmalı.

Bu somunu neyle sıkarız? İngiliz anahtarı olur mu?

Doğru pozisyon? :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Erdoğmuş

merhaba arkadaşlar. geçen ay arabanın silecekleri ses yapıyor diye değiştirmiştim. 20 tl'ye banana tip (muhtemelen çin malı) silecek aldım. eskisiyle aynı ölçü aldım. bir arkadaş silecekler büyük gibi demişti :) ancak bir kaç gün sonra yağmurda ses yaptıklarını görünce moralim bozuldu. gıcırdamasının nedeni kalitesiz olması mı yoksa büyük gelmesi olabilir mi? teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kalitesiz olması sese neden olur.Orijinalinden şaşmayın, Valeo veya Bosch marka tercih edin, memnun kalırsınız..

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

sağolun serkan bey. bahsettiğiniz markaların fiyatları ne civarda biliyor musunuz? teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Paket olarak satılanların ölçüleri tutmuyordu önceden ancak aksesuarcılar kutusunu açarak tek tek veriyorlar.20-25 lira en çok çifti, ancak sizin

bahsettiklerinizden değil.Arabanın orijinal silecekleri yani klasik silecek, banana tip değil.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

teşekkür ederim tekrar. dediğiniz sileceklerden en kısa sürede edineceğim.

tarihinde Emre Erdo?mu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Guest Fevzi G

arkadaşlar connectime silecek alacağım.hangi markayı önerirsiniz.kullanan bilen var mıdır?teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Geçen gün bosh aerotwin banana sileceklerden aldım 65 liraya mal oldu.

Fevzi bey piyasada bosch dan sonra genellikle vette çok öneriliyor. Bildiğim kadarıyla sadece biraz daha az ömürlüymüş.

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Arkadaşlar markalar iyi şeyler ama fiyatlar tuzlu oluyor ben 2 yıldır ucuz 5-10 liralık silecek alıyorum 1 yıl gayet iyi dayanıyorlar ,Ucuz sileceklerin fitillerini çıkarıp orjinallerin metal kısmına monte ediyorum gıcırtı yapmaya başlarlarsa Bildiğiniz kurşun kalemin ucundaki grafiti ince toz haline getirip silecek yüzeyine iyce yediriyorum elimle.Sonuç olarak grafit kaymayı artırdığından gıcırt yok oluyor.3 - 5 ay sonra gerekirse işlemi tekrar ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sedat Can
(düzenlendi)

Malum kış geldi, silecek kutusundaki suyu tamamen boşaltıp, içine tamamen antifrizli cam suyu koymak istiyorum. Silecek kutusundaki suyu tamamen nasıl boşaltabilirim?

tarihinde Sedat Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Malum kış geldi, silecek kutusundaki suyu tamamen boşaltıp, içine tamamen antifrizli cam suyu koymak istiyorum. Silecek kutusundaki suyu tamamen nasıl boşaltabilirim?

Cama sıkarak, veya hortum salıp çekerek..

Yorum bağlantısı
Sedat Can

Focus 1.lerde cam suyu kutusunun su doldurma yeri kıvrımlı, hortum girmiyor :)

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Focus 1.lerde cam suyu kutusunun su doldurma yeri kıvrımlı, hortum girmiyor :)

:flowers::fiuw: dogru nasıl olcak o zaman...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Silecekleri sanki yanlış yere parketmisiniz gibi kaldırın, basın fıskiyeye.. :)

Yorum bağlantısı
Bora Akı

Benim araç 2004 f1 collection. Buna uygun silecek ebatları sürücü:55cm, yolcu:47 cm olarak söyleniliyor.Bende araca gidip ölçmeye çalıştım.Evet sürücü kısmı 55 cm çıktı ama yolcu tarafını 41-42 cm ölçtüm.Hata mı yaptım diye bir daha ölçtüm ama sonuç yine aynı.Hepsiburada dan silecek siparişi vereceğim ama hangi boyutta alacağıma karar veremedim.

55 ile 47 cm alsam sorun olurmu?

Bir de aşağıdaki linkte olan sileceklerden almayı düşünüyorum.Sizce Uygun olur mu?Kullanan var mı?

Sürücü Tarafı

Yolcu Tarafı

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

ben bosch silecek aldım ön camlara.20 tl çifti.çok da memnunum.ancak arka silecek biraz pahalıymış.onunla şimdilik idare ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Benim araç 2004 f1 collection. Buna uygun silecek ebatları sürücü:55cm, yolcu:47 cm olarak söyleniliyor.Bende araca gidip ölçmeye çalıştım.Evet sürücü kısmı 55 cm çıktı ama yolcu tarafını 41-42 cm ölçtüm.Hata mı yaptım diye bir daha ölçtüm ama sonuç yine aynı.Hepsiburada dan silecek siparişi vereceğim ama hangi boyutta alacağıma karar veremedim.

55 ile 47 cm alsam sorun olurmu?

Bir de aşağıdaki linkte olan sileceklerden almayı düşünüyorum.Sizce Uygun olur mu?Kullanan var mı?

Sürücü Tarafı

Yolcu Tarafı

Yok olmaz..Benimde yolcu tarafı daha kısa.Bunda bi yanlışlık var diyordum ama orjinali böyleymiş..

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

Arkadaşlar connect silecek ölçekleri bir tarafı 50 cm-diğer tarafı 55cm.Acaba ikisi de 50 cm veya 55 cm olsa bir şey farkeder mi? Hepsiburada.com da güzel kampanyalar var, hem de kargo ödemiyorsunuz.Ama farklı boyutlarda yok. Bu konu hakkında ne önerirsiniz?Teşekkkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Fevzi G
(düzenlendi)

İkisinide 55 cm aldım.Kargo dahil 5 liraya aldım.Ancak takmayı denemedim daha.3 Parçalı.Connect aracıma nasıl takacağım hakkında bir fikir verebilir misiniz?hangi parçayı nereye takacağım?kutuda şekli var ama hiç anlaşılmıyor.

yardım? özür dilerim resim eklememişim.

işte resim

tarihinde Fevzi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Unsal

Cam suyu fışkırtan deliklerden biri tıkalı nasıl açılır acaba..?

Şırıngayla kireç çözücü sıkmamı sölediler ama, olur mu acaba...?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...