İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Guest Sinan Akg
ya arkadaşlar bende de 2000 ghia var açarken yanmıyor benimde lamba falan.gem dediğiniz şey nedir.onu yaparsak yanarmı acaba.birde ben şer sorcam ben arabaya bas yerleştirdim ama teyipi değiştirmedim.elektrikçi adam teyibi değiştirsen daha güzel ses alırsın dedim ama ben arabanın orijinalini bozmak istemedim.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

ya arkadaşlar bende de 2000 ghia var açarken yanmıyor benimde lamba falan.gem dediğiniz şey nedir.onu yaparsak yanarmı acaba.birde ben şer sorcam ben arabaya bas yerleştirdim ama teyipi değiştirmedim.elektrikçi adam teyibi değiştirsen daha güzel ses alırsın dedim ama ben arabanın orijinalini bozmak istemedim.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

abi açarkan yanmıyor zaten makyajsız focus I lerde kapatırken ikikez kilitleme tuşuna basınca çift kilitleme yapıyor ve yanıyor...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Arıcı
Servise bir sorun benim bildiğim makyajlı kasalarda oluyordu.Serviste gem modülü güncelleştirmesi yapın bakalım yanacak mı benımde kafam karıstı şimdi yanması lazım sizininde de :)

Evet servise gittim. Bir ilgi bir alaka...... Gitmez olaydım. Ne ilgilenen var, ne de işten anlayan. Aracıma GEM modül güncellemesi yaptıracağımı söyledim. O da neymiş? dediler. Beyine bilgisayara bağlanarak program güncellemesi yaptırılıyormuş, onu yaptıracağım dedim. Yok öyle bişey nereden buluyosunuz böyle şeyleri dediler. Arkadaşımda aynı model, aynı makyajlı kasa, aynı renk focus comfort var onun ikaz ışıkları hem kitlemede hem açmada yanıyor, benimki neden yanmıyor dedim. Sadece kitlemede yakar açarken yanmaz, yanlış görmüşünüz dediler. Bir de yalancı konumuna düştüm. Servis mi? birdaha yakınından geçmem. OTOKOÇ KONYA arkadaşlar burası. Konyada sanayide iş tutturamayan adamları usta diye almışlar, benim izlenimim bu....

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Evet servise gittim. Bir ilgi bir alaka...... Gitmez olaydım. Ne ilgilenen var, ne de işten anlayan. Aracıma GEM modül güncellemesi yaptıracağımı söyledim. O da neymiş? dediler. Beyine bilgisayara bağlanarak program güncellemesi yaptırılıyormuş, onu yaptıracağım dedim. Yok öyle bişey nereden buluyosunuz böyle şeyleri dediler. Arkadaşımda aynı model, aynı makyajlı kasa, aynı renk focus comfort var onun ikaz ışıkları hem kitlemede hem açmada yanıyor, benimki neden yanmıyor dedim. Sadece kitlemede yakar açarken yanmaz, yanlış görmüşünüz dediler. Bir de yalancı konumuna düştüm. Servis mi? birdaha yakınından geçmem. OTOKOÇ KONYA arkadaşlar burası. Konyada sanayide iş tutturamayan adamları usta diye almışlar, benim izlenimim bu....

Servise hoşgeldiniz... :) Sıkmayın canınızı ilk başta kızarsınız sonradan gülmeye başlarsınız...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Arkadaşlar focus 1 in bagaj açık ya da kapalı olduğunu belirten sensörü nerede,araç hatchback dir

Araçta bütün kapılar kapalı olmasına rağmen bagajın ışığı sürekli yanıyor bir türlü bulamadım bu sensörün yerini ,takılımı kaldı ne oldu anlayamadım,iç göstergede de bu yüzden kapı açık ikazı sürekli yanıyor,yerini bilen ve yorum yapabilecekler varsa sevinirim,saygılar

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

yaşar ustam kolay bulunur mu? dikkatimi hiç çekmedide,sana böyle bi hatayla geldimi hiç bi araç ustam sebebi ne olmuş olabilir bagaj kapalı ama ışık yanıyor ve uyarı veriyor

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

tavan lambası yanmıyor sadece panelde kapı açık uyarısı var birde bağajın ışığı yanıyor,uyarıda burdan geliyor,ama daha bakamadım sensöre şimdiik o düdük kadar olan ampülü söktüm,sensörün umarım kilit üzerinde görürüm,bakalım olay neymiş

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Aküyü söktüm,10dk sonra taktım düzeldi

ne garip bununla ilgili yorum varsa merakla okurum

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Anıl İmaca

Başlığı komple okudum. Focus I 2005 model ghia otm aracımda yaklaşık bir kaç gün öncesine kadar kapıları kumanda ile yaptığım çift kitlemede sinyaller 2 defa yanıp sönüyordu. Açtığımda da 2 saniye kadar yanık kalıp sönüyordu. Dün akşam fark ettim kapıları çift kitleme yaptığımda sinyaller 2 defa yanıp sönmedi. Ama kapıları açtığımda sinyaller 2 sn kadar yanık kalıyor normal olarak. 3-4 gün öncesine kadar çift kitleme yaparken sinyalleri yanıp sönen aracın şimdi sinyalleri yanıp sönmüyor. Bir tuhaflık olduğu belli. Şimdi bir de buyrun burdan yakın :):(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çift kilit yapmasa sürücüyü uyarması için sinyaller 2 defa yanmaz, yani bir terslik var mesela bu cam kaldırma modülü hafızasını da kaybetmiş olabilir demek veya bir kapıdaki kilitte sorun var demek,kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Anıl İmaca
Çift kilit yapmasa sürücüyü uyarması için sinyaller 2 defa yanmaz, yani bir terslik var mesela bu cam kaldırma modülü hafızasını da kaybetmiş olabilir demek veya bir kapıdaki kilitte sorun var demek,kontrol edilmeli.

Yani çift kilitlemeyi yapıyor. Kapılardan 2'nci defa ses geliyor. Basılı tuttuğumda camları da çekiyor. Ama sinyaller ikaz vermiyor yanmıyor :):blink:

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
Yani çift kilitlemeyi yapıyor. Kapılardan 2'nci defa ses geliyor. Basılı tuttuğumda camları da çekiyor. Ama sinyaller ikaz vermiyor yanmıyor :):blink:

2001 Model Ghia aracımda ; Sadece çift kilitleme yaptığımda sinyaller 2 kez yanıp sönüyor.

Yorum bağlantısı
Selahattin Koç
(düzenlendi)

benim 2004 focus comfortta kapıları açarken 1 kere uzun bir şekilde sinyal ikaz veriyor.kapıları kitlediğimde ise 2 kere kısa bir şekilde sinyal ikaz lambaları yanıyor.

tarihinde Selahattin Ko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

2005 focus comfort kapıları anahtarla uzaktan kumanda ile açarkende kapatırkenda sinyaller yanıp sönüyor

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

2005 focus collectionda kapıları açarken ve kilitlerken sinyaller yanıp sönüyor bende de.

Yorum bağlantısı
Anıl İmaca

Evet olması gerekeni biliyorum. Yani nasıl olması gerektiğini. Ama bende olmuyor. Sorun hakkında bir bilgiye sahip olan arkadaşlar var mı acaba? Ayrıca bugün kendi kendine düzeldi. Bir gariplik var. Virüs falan girmiş olmasın alarm modülüne :kutlama::)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cengiz Bayraktar

Herkese merhabalar.belki bu sorun başka arkadaşlar tarafından dile getirilmiştir ama forumdaki aramalarım sonucunda benzer bir sıkıntıya rastlayamadım.bende 2001 focus ghia sedan var.allaha şükür aracımda hiçbir problem yok tabiri caizse heryönüyle saat gibi..ancak yaklaşık 4 yıldır bu aracı kullanıyorum.şu anda kapı kilitleri ile başım dertte.anahtarın üstündeki tuşlar zaten çalışmıyor ve aracı şoför mahalinden açıp kapatıyorum...geçenlede servise gittim ve bana yaklaşık 1200 ytl lik hesap çıkardılar.yok efendim kapı kilitlerine bakılıp bozuk olan varsa o değişecek vs..vs..birde işin ilginç yanı yağmurlu havalarda kapının biri açılıyor diğerleri açılmıyor,fakat kuru havalarda hepsini şoför mahalinden kapatıp açtığım zaman hiç bir sorun yok..bu esrarengiz olayı.. ) çözmemde bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim..herkese kolay gelsin..selamlar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focuslar soğuk ve nemi hemen anlar.. İlk belirti de bu tip sorunlardır..

Daha dün konuştuk forumda..

Aynı durum..

Kilitler sökülecek temizlenecek, switchler temizlenecek. .Bir müddet idare eder.. Sonra bahar gelir havalar ısınır, kışa kadar yapmaz bunu.. Kışın yine başlar..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kumandanın pillerini değiştirip , tekrar kodlatın (makinesiz manuel kodlanır).

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar
Kumandanın pillerini değiştirip , tekrar kodlatın (makinesiz manuel kodlanır).

selam çağlar bey....pil dahil..kumandada yapılması gereken herşeyi denemiştik..yani sonuç olarak anahtardaki kumandadan pek ümidim yok artık...mehmet dediği gibi,kronik bir hastalık sanırım,kışın soğuk havalarda hastalanıp,güzel havalarda düzelmesi normalmiş..:))) ben bir ara 100 ytl lik alarm bile taktırmayı düşündüm ama getirdiğim usta bana..eğer kiltlerde böyle sorun varsa alarm taktırmanın bi faydasının olamayacağını söylemişti...dolayısıyla şimdi aracı her kapatmamda..özellikle yağmurlu havalarda,aracın bütün kapılarını tek tek kontrol ediyorum..kapandımı kapanmadımı diye...ilginiz için tekrar teşekkürler..selamlar..

Focuslar soğuk ve nemi hemen anlar.. İlk belirti de bu tip sorunlardır..

Daha dün konuştuk forumda..

Aynı durum..

Kilitler sökülecek temizlenecek, switchler temizlenecek. .Bir müddet idare eder.. Sonra bahar gelir havalar ısınır, kışa kadar yapmaz bunu.. Kışın yine başlar..

selamlar mehmet bey..umarım iyisiniz ve hayatta herşey yolundadır..dediğniz gibi kronik bir hastalık sanırım bu olay,onun için satana kadar bu şekilde idare edicem artık..bu arada artık kaset olayına katlanamıyorum..:)) cd changer hala duruyosa bana göndermenizi rica edicem mehmet bey..kendinize iyi bakın..selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
selamlar mehmet bey..umarım iyisiniz ve hayatta herşey yolundadır..dediğniz gibi kronik bir hastalık sanırım bu olay,onun için satana kadar bu şekilde idare edicem artık..bu arada artık kaset olayına katlanamıyorum..:)) cd changer hala duruyosa bana göndermenizi rica edicem mehmet bey..kendinize iyi bakın..selamlar.

Selamlar Cengiz Bey..

Kasetmiş, Transmittermiş bunlar sıkıntılı işler Cengiz Bey..

Changer duruyor..

Hallederiz..

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar

Selamlar mehmet bey..geçenlerde telefonda konuştuğumuz konuyla ilgili cevabınızı bekliyorum.bu arada aracın kronik merkezi kilit problemini halletmek için geçen c.tesi günü kocaeli esotoya gittim.anahtarımın sadece kumanda kısmını değiştirdiler,fakat sorun sol ön kapıda olan ve bütün kapıları yöneten kilitteymiş,onun günahı ne kadar olur dedim bana 620 ytl +kdv dediler...bunu değiştirmeyincede anahtarı değişmenin bir anlamı yok dediler...ama ben anahtarı değişin ben kapıyı hallederim dedim.. sonuç olarak 47 ytl anahtar değişimi için verdim..arızalı olan ve kesinlikle değişmesi gerek dedikleri sol ön kapı kilidin ise sanayii ye giderek 50 ytl ye hallettim.. ) sonuç olarak siz siz olun servislere dikkat edin arkadaşlar...herkese selamlar saygılar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

esoto dan uzak durmaya çalışıyorum sağlam araç oraya gidince arıza çıkıyo :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...