İçeriğe Yönlendir

Klima Problemleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Klima Sanırsam Tam Soğutmuyor. Bunun Kontrolünü Nasıl Yapacağız.

Belirli Aralıklarla Çalıştırılması Gerekiyormuş."Muş" Tan Anlamışsınızdır Ben Yapmadım.Gaz mı ne Eklemeleri Gerekiyormuş

Doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

klimanın yaz yada kış ayda 30 dk calıştırılması gerekiyor. bu kitapcıktada yazıyor.

benimde arabam 2-3 aylık. bende calıştırmadım ilk fırsatta calıştırcağım.

birde klimayı calıştırdıktan sonra gideceğin yere 1 km kala klimayı kapatırsan daha iyi olur.cünki klima acıkken motor yüksek calışıyor.rahatlatmış olursun.

yada unuttuysan gittiğin yerde durduğunda klimayı kapatıp arabanın birkac dakika normal calışması tavsiye ediliyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz

kış aylarında buz tutan camların çözülmesinde çok işe yarıyor. Daha önceki aracımda da vardı.En az haftada bir kez 15 dakika çalıştırırdım.İki senede bir de gaz kontrolu ve tamamlama yapılırdı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kış aylarında buz tutan camların çözülmesinde çok işe yarıyor.

Buz tutan camların çözülmesine bir etkisi yoktur. İçeri giren havayı kuruttuğu ve nemini aldığı için, buğuyu çabuk çözmenizi sağlar veya buğulanmayı önler..
Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz
(düzenlendi)

Teknik olarak sizin dediğiniz gibi gerçekleşiyordur muhakkak.her sabah arabayı çalıştırdığımda buz tutan camları kazımaktan bıkmıştım.Kitaptada klimayı açın diyordu.Bende şimdi klimayı açıyorum 3-4 dakikada ne içerde buğu nede dışarıda buz kalıyor.

tarihinde Mustafa Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknik olarak sizin dediğiniz gibi gerçekleşiyordur muhakkak.her sabah arabayı çalıştırdığımda buz tutan camları kazımaktan bıkmıştım.Kitaptada klimayı açın diyordu.Bende şimdi klimayı açıyorum 3-4 dakikada ne içerde buğu nede dışarıda buz kalıyor.

Ben olsam soğuk motorda klimayı açmazdım.. Bir taraftan motoru ısıtmaya çalışırken bir taraftanda soğutmuş oluyorsunuz..

Çünkü; klima çalışmaya başladığında, fanda devreye girecek ve motoru soğutmaya başlayacaktır..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

klima acıpta buz cözdüren ilk defa duydum. hadi normal üflemeyi acıp ılık hava üflese neyse. soğukla cüzüyor..:nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

soğukla cüzüyor..:nazar:

Havalandırmayı sıcağa ayarlarsanız, soğuk üflemez, motor ısısı neyse onu üfler de....

Devamını yukarda açıklamışım zaten..

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Ben de kış aylarında, ancak yağışlı havada çalıştırıyordum. Ama klima filtresini geçen ağustos ayında değiştirmiş olmama rağmen klimayı çalıştırdığımda koku oluştu. Bu nedenle en son aralık ayında çalıştırdım. Bu polen filtresi bu kadar kısa ömürlü müdür? Bir de değiştirmek için sileceğin altındaki kapağı açmakta zorlanmıştım (bu yüzden değiştirmeye üşeniyorum), bu kapağı çıkarmak için pratik bir önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ama klima filtresini geçen ağustos ayında değiştirmiş olmama rağmen klimayı çalıştırdığımda koku oluştu.

Kapak ve filtreden ziyade, sizin havalandırmanın dezenfekte edilmeye ihtiyacı var..
Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Önceden konuşulmuştu focus 1 lerde ön camdan su girmesi ile koku oluşabiliyor bende olmuştu servis açılan yeri yapıştırmıştı koku ondanda olabilir

Üfleme yönünü cama verdiğimizde focuslarda klima otomatikman açılıyor zaten

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üfleme yönünü cama verdiğimizde focuslarda klima otomatikman açılıyor zaten

Makyajlı ve sonrasında açılıyor.. Eskilerde açılmıyor..

Önceden konuşulmuştu focus 1 lerde ön camdan su girmesi ile koku oluşabiliyor

Tek etken suyun girmesi değil, Kokuyu yapan; oluşan mantarlar ve bakteriler.. Dezenfekte etmek şart..
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bugün Gittim GAzı Felan Normalmişte Altta Bir KAbloda Problem VArmış Hallettiler

Ama Ustanın PAylaştığı Bilgiyi Paylaşmak İsterim...

1 Motor Sıcakken Klima Çalıştır

2 En az 15 Günb de bir 10 Dk Çalıştır

3 Devir En Düşükte Çalıştır(YAni Yolda FElan Giderken DEbriyaj A bas Devir Rolantiye Düşşün Dedi)

4 Durmadan 1-2 Km Önce KApa

Dedi Kendileri....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ama Ustanın PAylaştığı Bilgiyi Paylaşmak İsterim...

1 Motor Sıcakken Klima Çalıştır

2 En az 15 Günb de bir 10 Dk Çalıştır

3 Devir En Düşükte Çalıştır(YAni Yolda FElan Giderken DEbriyaj A bas Devir Rolantiye Düşşün Dedi)

4 Durmadan 1-2 Km Önce KApa

Dedi Kendileri....

Bu Usta, ustaymış..
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Klima kokusunun sebebi filtre değil. Antibiyotikli sprey sıkmanız lazım. 27 milyon lira mı ne diye duymuştum.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Klima kokusunun sebebi filtre değil. Antibiyotikli sprey sıkmanız lazım. 27 milyon lira mı ne diye duymuştum.

bu bahsi geçen sprey servislerde var mı acaba?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

aylardır ilk defa çalıştırdım klimayı ... unutmamak lazım .. bu spreyi biz uygulayabiliyormuyuz ... nası bişi şu mitsubişi ...

Uygulayabilirsin.. Servislerde de var..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kendin yap bölümünde vardı çok iyi hatırlıyorum hatta ben çıktısını falan almıştım..

Ama noolduysa şimdi yok..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bunu Kendim Yapabilirmiyim.

Nasıl ve nereler Sökülecek yardım edebilirmisiniz.

Elim Anahtar Tutar İyi Çırağımdır.(Cv gibi Oldu) http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Yav :mellow: Plasma Demişim evdekiyle Karıştırdım herhalde. Neyse Aracın Klimasının Filtresini Değiştirmek İstiyorum Yanlış Anlaşılmasın (Plasma Karbon Felan Karıştırmışım)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Hava filtresi aracın yakmak için motora aldığı havayı süzen filtredir. Plasma dediğiniz, polen filtreside yaşam mahalline giren havayı süzen filtredir. Fiestalarda tam yerini bilmemekle birlikte kaputu açınca motorun üzerindeki emme manifoldundan başlayıp takip ederseniz hava filtresini mutlaka bulursunuz. Polen filtresi ise genelde içeride, sürücü veya yolcu tarafında konsolun altında bulunur.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

tamam polen işte bahsettiğimiz.Tam yeri nerededir nasıl değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

tamam polen işte bahsettiğimiz.Tam yeri nerededir nasıl değiştiririm.

tam yeri gaz pedalını söküyorsunuz ( 3 civata 10 anahtar tutar) kalorifer kısmında bir kapak var. civatalarını sökerek ( 20 tors anahtar) filitreye ulaşıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

polen filtresi her bakımda değişiyor. 2003 le ne ilgisi var? 3 civata alt tarafı. Ama pedalın sökülmesi meselesini sevmedim. yani yerini sevmedim. enden yolcu tarafında değil ki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...