İçeriğe Yönlendir

Klima Problemleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bugün Söktüm Polen Filtresini Bence Erkende Değilmiş Yani...

Gaziemir/İzmir Duğles Ford yetkili Servisinde Fiesta Polen Filtresi ni Sordum Kdv Dahil 55Ytl dediler

Gittim En Sanayisinden 15Ytl Ye aldım.

Gönderilen Resim

Sökmeye Başladım

İlk Önce 10 "Lokmayla" Gaz Pedalını Tutan 3 Somunu Söktüm. Daha Sonra Gaz Pedalının Yanında Sağında Duran Panel i Söktüm.En Sonrada 4 Adet Tors lu Vidayı Sökerek Filtreye Ulaştım.

Gönderilen Resim

Çıkan Fİltre

Gönderilen Resim

Taktığım Filtre

Gönderilen Resim

:nea:

Hava Güzel ,İzmir Güzel ,Kuşlar Güzel, K.... Güzel.

Vay Be Filtre Nelere Kadirmişsin Sen.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Ben her yıl Mart-Nisan gibi yeniliyorum.. Değişim süresini uzattığınızda koku olayı başlıyor çünkü..

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Serviste iki tip filtre var biri motorcraft sanırım karbonlu olan ve birte otosan üretimi aldığınız modelden var. Otosan 10 ytl civarı neden bunu teklif etmedilerde sizi sanayiye yönlendirdiler acaba. Birde normali kaç km de karbon tipini kaç kilometrede değiştirmek gerekir.

Otokoc servisinde bu islemi toplam 55 ytl yemı yapıyorlar?

Ya daha arabayı almadım ama simdiden 1 milyar in uzernde bi para ayırmam gerekiyor Bakım pasta cila filtre yağ...

Ben yandım galiba:D

Servise gittim "Fiesta Polen Filtresi Nekadar" Dedim Kdv Dahil 55Ytl Dediler Buna Birde İşcilik Ekleyin. Okadar Alırlar Sorduğum Sadece yedek Parça Fiyatıydı.

Ha Karbon mu ? 55 Yoksa Benim Aldığım mı Bilmiyorum..

Yaşar Usta Ya Ve Diğer Arkadaşlara Teşekkürlerimi Borç Bilirim.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Turbo ile ilgisi yok, klima kompresörü gücünü motordan alır ve açtığında güç kaybı olması normaldir, endişelenmene gerek yok, gayet normal bir durum bu. Yanlız şu olmamalı 80 90 kmh ile giderken klimayı açtığında araba baya bir yığılıyorsa o ayrı sanki frene basmış gibi tepki veriyorsa o zaman servise götürmende fayda var bence.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Aynısı Bendede Oluyor Yani Kalkışlarda Fark ediyorum Vuruntu Yaptığı Oluyor Bazen (Biraz Daha Devirli Kullanmak Gerrek Sanırsam)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motorunuzun küçük olmasına bağlı bir sorun yaşıyorsunuz.. Yapacağınız bişey yok..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

cevaplar icin tsk dediginiz gibi 80-90 la giderken ole biry1g1lma olmuyo ama ciddi anlamda bir h1zlanma sorunu oluyo arkadaslar1n yazd1klar1 g1b1 bostayken al1yorum klimaya tsk

Bana düşmez aslında ama neden hep "1" kullandınız yazarken?Okumakta zorlandım açıkçası..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tevfik Işık

merhaba arkadaşlar. dün klima açık 3000 devirde sabit giderken arabanın çok az teklediğini(silkelendiğini) hissettim. gaza biraz daha basınca bu tekleme ortadan kalktı. klima kapalıyken böyle bir durum olmadı. aracımın peryodik bakımını 2 ay önce 15000km de yaptırdım. acaba bu normal bir durummu yoksa bir sorunun habercisimi? görüşlerinizi bekliyorum, saygılar...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Aracınızın yakıtından diycem ama klima kapalı pozisyonda yapmadığına göre 1.4 olduğu içinde yapmış olabilir, ara bi silkelenme

Yorum bağlantısı
Murat Keskinoğlu

benim aracım lpg li uzun yolda 2500-3000 devir arası klima açıkken giderken eğer ani hızlanmak istersem silkeleme yapıyor. ben bunu lpg ye yorumluyorum. ama sizin aracınızda bunu yapması bence normal değil bakımlarınıda yeni yaptırdığınıza göre arıza habercisi olabilir. servise göstermenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

benzinli galiba aracınız pcm ye yeni bir yazılım yükleyince düzelecegini sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

benzinli galiba aracınız pcm ye yeni bir yazılım yükleyince düzelecegini sanıyorum.

yaşar ustam, bana bu işlem ortalama nekedara mal olur? yetkili servisler dışında özel servisler de yapabiliyormu bu işlemi?
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

yaşar ustam, bana bu işlem ortalama nekedara mal olur? yetkili servisler dışında özel servisler de yapabiliyormu bu işlemi?

yetkili servisler harici yaptıramazsınız. garanti dahilinde para almazlar. garanti dışı 15 ila 30 ytl civarı alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Klimayı Açınca Bariz Duyulacak Bir Şekilde TIK ile ÇIT :D Arasında Bir Ses Geliyor. Normal Mi ?....

Yorum bağlantısı
Gökhan Erdoğan

Sayın ustalar,klimada fanı 1 de veya 2 de yada 3 te çalıştırmanın yakıt sarfiyatına etkisi oluyomu?

Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir

Sayın ustalar,klimada fanı 1 de veya 2 de yada 3 te çalıştırmanın yakıt sarfiyatına etkisi oluyomu?

Evet olur kademe yükselttikye kilima kompesörü daha çok hava üretcek buda sarfiyatı artırır

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ya Niye Hala Eski Arabam Olan Brodwayimle Görüşürüz. Arar Arada Sırada Hatrımı Sorar. Ben İyi Bakarım Arabalarıma...

Öksürse Bal Tıksırsa Süt Veririm...:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...