İçeriğe Yönlendir

Klima Problemleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

yakup biçer

merhaba aranıza yeni katıldım sayılır benim aracım yazın sıcak havalarda klima açınca  belli bir zaman sonra motor harareti yükseliyor daha önce böyle problemi olan varmı yardımlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
yakup biçer

akan trafikte mi duran trafikte mi

biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın otobanda giderken mesela hızım 120-140 arası iken oluyor ama sıkışık trafikte denemedim hiç 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

klima açınca fan hep çalışır su daha da çok soğuması lazımken yüksek devirde harert buna rağmen yükseliyorsa. devirdaim hızlansa da suyu yeterli hızda basamıyor demektir. en son ne zaman değişti?

Yorum bağlantısı
yakup biçer

2 yıl önce değiştirmiştim dediğim gibi klima açmayınca hiç bir sorun yok yazın en sıcak zamanlarda açarsam ozaman hararet yükseliyor ( temmuz-ağustos gibi klima en çok lazım olduğunda ) ustaya sordum klima peteği değişmesi lazım dedi ama bana biraz mantıksız geldi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sabri ustaya gösterdiniz mi ?

sanırım bu sorunu daha önce yaşayan olmadı

Yorum bağlantısı
yakup biçer

sabri usta kim olduğunu bilmiyorum açıkçası izmirdemi bu usta ben izmir ilçesinde oturuyorum

Yorum bağlantısı
yakup biçer

teşekkürlker bana biraz uzak ama gitmeye çalışıcam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burhan Alhan

Arkadaşlar merhabalar. Benim aracım 2006 fiesta 1.6 comfort otomatik vites. Klima sürekli devreye girip çıkıyor. tık tık diye ses geliyor sürekli. soğutma yapmıyor desek yeridir. gazının tam olmasına rağmen bunu yapıyor. İzmir aliağada bir usta bir borunun değişmesi lazım dedi. Değişik bir adı vardı borunun unuttum şimdi. 150-200TL civarı bir masraf çıkar dedi? Sizce sorun nedir? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Normalde o devreye girip çıkması gaza işaret ama gaz dolu demişsiniz, bence bir ustaellere gösterin. Net cevabı alırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Vasfi Gişten

Klima çalışınca araç sanki 20 beygir düşüyor çekişi etkiliyor baya hepsinde böyle mi ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende çok fazla etkilenmiyor, biraz yüksek devirlerde var ama sonuçta 1.4 motor, etkilenmesi normal.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Selamlar.

Arabanın havalandırmasında bir sorun oluştu, anlayamadım nedenini. Şöyle ki: 1,2,3. konumlarda havalandırma çalışmıyor ama düğmeyi 4'e  getirince çok fazla üflüyor ve kafa beyin koymuyor. 1,2,3. devirde klimayı açınca lambası yanıyor ama çalışmıyor, 4. devirde fan çalışıyor, klima lambası sönüyor. Yardımcı olabilecek arkadaşım var mıdır, yoksa ustaya mı gitmem gerek?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
salih dede

Bugun bir klima servisiyle gorustum kacak yer tespiti 100 lira dolum 50 tl kacaga gorede işçilik malzeme vs aliriz dedi sizce uygunmu yani toplamda 150+kacak tamiri oluyor

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Selamlar.

Arabanın havalandırmasında bir sorun oluştu, anlayamadım nedenini. Şöyle ki: 1,2,3. konumlarda havalandırma çalışmıyor ama düğmeyi 4'e  getirince çok fazla üflüyor ve kafa beyin koymuyor. 1,2,3. devirde klimayı açınca lambası yanıyor ama çalışmıyor, 4. devirde fan çalışıyor, klima lambası sönüyor. Yardımcı olabilecek arkadaşım var mıdır, yoksa ustaya mı gitmem gerek?

Aracı, tanıdık bir elektrikçiye götürdüm. Torpido gözünü açıp, yarım saatten fazla uğraştı. Adını tam hatırlayamadım ama rezistant mıdır, regülatör müdür nedir bilmiyorum adını; o bozulmuş. Onu tamir etti. Klima düzeldi. Üstelik, o kadar emeğe rağmen 20 TL aldı. Hakkını helal etsin. 10-15 saniyede soğutmaya başlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf_Ekici

Merhabalar 2005 fiesta tdci 1.4 klima acikken konumu farketmiyor 1-2-3-4 rölanti 1000 devirin ustunde takılı kalıyor ve hissedilir sekilde motorda güç kaybı yasiyorum sogutmasinda problem yok klima kapatilinca devir tekrar normal rolanti devirine geliyor ilk kalkista aracta tekim stop eder gibi oluyor cok yoruyor motoru ustaya goturmeden sorayim dedim.

Yorum bağlantısı
Halit Şimşek
(düzenlendi)

Selamlar ben de ford fiesta 1.4 TDİ 2005 aracım var. Klima soğutmuyor.Araştırdım fan müşri nin kablo ları kopmuş. Bana fan müşri nin kablo bağlantısına ihtiyaç ım var.4 kablonun hepsi kopmuş.hangi renk kablonun soket de nereye lehim yapacağım bulamadım

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

tarihinde Halit Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Ben aracı yaz ayında aldıgım için kaloriferi hiç kullanamadım. Lakin klimamda bir sorun yok. Maşallah buz gibi. Ama sıcaklık ayarını en sıcaga aldıgımda soguktaki kadar fazla hava üflemiyor fan. Resmen yarı yarıya iniyor. Sorun ne olabilir ? fan sesi aynı değişen bir şey yok. Polen filtresi yeni değişti. Ayar en sogukta iken sorun yok.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu. Teşekkürler.

Bence hava sıcak olduğu için tam hissedemiyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Yayla diye tabir ettiğimiz yerlere çıkıyorum sürekli ve kalorifer ihtiyacı duyuluyor. Bariz hava azalıyor sıcağa Alınca. Sebebini anlayamadım.

Bir de klimayı açınca belli bir süre sonra kornam çalmıyor. Daha önceki kullandığım Astra da kronikti bu sorun. Bunda da Başıma geldi. Fiesta da kronik mi acaba. Çözümü var mı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yayla diye tabir ettiğimiz yerlere çıkıyorum sürekli ve kalorifer ihtiyacı duyuluyor. Bariz hava azalıyor sıcağa Alınca. Sebebini anlayamadım.

Bir de klimayı açınca belli bir süre sonra kornam çalmıyor. Daha önceki kullandığım Astra da kronikti bu sorun. Bunda da Başıma geldi. Fiesta da kronik mi acaba. Çözümü var mı.

Kornayı ilk kez duydum. Kalorifer içinse kalorifer peteği kontrol edilmeli. Tıkalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Kornayı ilk kez duydum. Kalorifer içinse kalorifer peteği kontrol edilmeli. Tıkalı olabilir.

Havanın sıcaga alınca az gelmesinin petek ile alakası varmıdır Sani bey. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...