İçeriğe Yönlendir

Klima Problemleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Ersen Tapan

hatayı bize yüklemeseler bari sanayicilerden beklenir bu tür şeyler :D az önce tekrar calıştırdım genelde soğuk iken yapıyor ses olayını .

Sizinle ilgili birşey yok, kendi hataları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar yan trimleri söktüm. Klima açıkken su oradan geliyor. Nasıl söylesem bu gaz pedalın Yanındaki kapak. Şıp şıp oradan damlıyor su. Halıflex sırılsıklam olmuş. Aracın altından su akmıyor. Halı ıslanıyor, o kadar ıslanıyor ki taşıp Paspasın üstüne vuruyor suyu. Vay arkadaş şu su sorunundan çektiğim nedir ya. 2 gün önce klima giderinde sıkıntı yoktu. Yağmur suyu aldığında bile bu kadar ıslanmıyordu araba. Motor soğuyunca Aracın suyuna bakacağım eksilme var mı. Petekden falanda sızdırıyor olma ihtimaline karşı.

Yorum bağlantısı
Erol Okcu

Arkadaşlar yan trimleri söktüm. Klima açıkken su oradan geliyor. Nasıl söylesem bu gaz pedalın Yanındaki kapak. Şıp şıp oradan damlıyor su. Halıflex sırılsıklam olmuş. Aracın altından su akmıyor. Halı ıslanıyor, o kadar ıslanıyor ki taşıp Paspasın üstüne vuruyor suyu. Vay arkadaş şu su sorunundan çektiğim nedir ya. 2 gün önce klima giderinde sıkıntı yoktu. Yağmur suyu aldığında bile bu kadar ıslanmıyordu araba. Motor soğuyunca Aracın suyuna bakacağım eksilme var mı. Petekden falanda sızdırıyor olma ihtimaline karşı.

Ustasına götürmende fayda var klimacı ya filan .

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar şuan klimacıdan geliyorum. Araç lifte kaldırıldı. Adamın klima tahliye deliğine tel sokması ile birlikte adamın üstü başı sırılsıklam oldu. Abartmıyorum yaklaşık 10 dakika musluktan akarcasına su boşaldı. Sorun çözülmüş oldu. Maliyet 5 TL.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Arkadaşlar şuan klimacıdan geliyorum. Araç lifte kaldırıldı. Adamın klima tahliye deliğine tel sokması ile birlikte adamın üstü başı sırılsıklam oldu. Abartmıyorum yaklaşık 10 dakika musluktan akarcasına su boşaldı. Sorun çözülmüş oldu. Maliyet 5 TL.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Erol Okcu

geçmiş olsun .. :)

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Benim klimanın havalandırma yerine derece konup gaz verip devirli bir şekilde ölçüm yapıldı soğutma 2 derece filan çıktı iyi deyip gaz basamaya gerek yok dedi sizce normal mi ? Sanki önceden daha iyi soğutuyordu ondan soruyorum.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim klimanın havalandırma yerine derece konup gaz verip devirli bir şekilde ölçüm yapıldı soğutma 2 derece filan çıktı iyi deyip gaz basamaya gerek yok dedi sizce normal mi ? Sanki önceden daha iyi soğutuyordu ondan soruyorum.

Gaz verirken değil, rölantideyken derevesini ölçmeleri gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Okcu

Kayışın gergisi iyi yapılmamış. Tam kavramayınca ötüyordur. Çok kısa sürede yıpranıp kopabilir.

geçen  günkü klima kayışı ses gıcırtısı ile sorunu hallettik. sorun yan sanayi takılan kayıştan kaynaklı ve takarken dişleri yedirmişler kayışın bir kısmını sökünce gördüm. söktürdüm orjinal aldım  (85 tl )  yan sanayiler (29 Tl idi ) taktırmadan önce ustayı uyardım takarken dişleri sıyırmayın gerekirse klima motorunu söküp gevşet öyle tak dedim oda durumu anladı dediğim gibi yaptı fakat tekrar toplarken motor takozlarını motora bağlayan parmak uzunluğundaki bir vidayı çıraklardan biri sıkarken yamultmuş ve kırmış . toplarken fark ettim burada bir vida eksik  neden  dedim ? önce söylemediler durumu fark ettiğimi anladıklarından hemen ayarlıcaz daha bitmedi işimiz dediler  sonra baştan aşağı bir daha söktüler bütün vidaları hatta takozun bağlı olduğu motor kapak vidalarını da vs ne yapıyorsunuz dedim ustaya hayırdır dedim ?  ustada bana kusura bakmayın çırak vidayı kırdı birebir uyması için takozu da yollayacağım vida almaya dedi gitti yarım saat sonra geldi iyi kötü bir vida bulmuşlar tekrar baştan sonra topladılar taktık test ettik sıkıntı olmadı iyi gibi şuanda. Sözü de şuna getireceğim sanayide işin başında durmayınca neler olabileceği aşikar ki başında olduğum halde bir sürü sorun çıktı hatta kücük bir vida daha unutmuşlar artık onuda bir şey demedim 2 saat daha beklemek istemedim ve orjinalden şaşmayın kesinlikle . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Belen

Arkadaşlar merhaba. Elime bir termometre geçti ve klimayı ölçtüm. Araç giderken klima 5-7 arası. Rolantida 15 derece ? Neden rolantı da soğutmuyor. Gazı bastırdığım klimacıya gittim direk bakmadan etmeden konpresorden 450 TL dedi. Çektim çıktım bende. Bilgisi olan

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar merhaba. Elime bir termometre geçti ve klimayı ölçtüm. Araç giderken klima 5-7 arası. Rolantida 15 derece ? Neden rolantı da soğutmuyor. Gazı bastırdığım klimacıya gittim direk bakmadan etmeden konpresorden 450 TL dedi. Çektim çıktım bende. Bilgisi olan

Kaçak var. Kaçak bulunmalı önce. Gaz eksilmiş şu an.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Gaz 2 kere basılıp kontrol edilmişti kaçak yok denildi. Polen filtre yeni. Gaz da daha 1 ay olmadı. Kaçak durumunda mı rolantı da soğutma yapmıyor ? Kompresör de arıza olma ihtimali var mı. Güneş yokken 3-4 derece arasına kadar Düşüyor üfleme. Kompresör de Sorun olsa bu kadar soğuk üflermiydi

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Gaz 2 kere basılıp kontrol edilmişti kaçak yok denildi. Polen filtre yeni. Gaz da daha 1 ay olmadı. Kaçak durumunda mı rolantı da soğutma yapmıyor ? Kompresör de arıza olma ihtimali var mı. Güneş yokken 3-4 derece arasına kadar Düşüyor üfleme. Kompresör de Sorun olsa bu kadar soğuk üflermiydi

Klima radyatörünü çok yakından olmamak kaydıyla basınçlı su ile yıkayın. Gözenekleri tıkandıysa gerekli ısı alışverişini sağlayamıyordur. Klimayı açtığınızda fan çalışıyormu onuda gözlemleyin.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Klima Açar açmaz fan devreye giriyor. Hatta daha önce soğutma şikayetim vardı radyatör temizleyince bir tık daha iyi olmuştu. Onu tekrar temizleyeyim o zaman. Zaten yüksek hıza çıkmadan devir 2000 üstü olunca derece 15den yavaş yavaş Düşüyor 7-10 arası oluyor hemen

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Klima Açar açmaz fan devreye giriyor. Hatta daha önce soğutma şikayetim vardı radyatör temizleyince bir tık daha iyi olmuştu. Onu tekrar temizleyeyim o zaman. Zaten yüksek hıza çıkmadan devir 2000 üstü olunca derece 15den yavaş yavaş Düşüyor 7-10 arası oluyor hemen

Araba hareket etmezkende devir yükselince soğutma değişiyormu ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hocam araç Boşta iken devir 2000 sabitlediğim de 9-10 dereceye kadar Düşüyor soğutma.

Radyatörü de temizleyin bakalım , gazında tam olduğuna eminseniz kompresör teşhisi doğru çıkacak sanırım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Hocam kompresör de sıkıntı olsa araç devirlenince soğutması normal mi. Başka bir klimacı da tekrar gaz bastırmamı önerirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hocam kompresör de sıkıntı olsa araç devirlenince soğutması normal mi. Başka bir klimacı da tekrar gaz bastırmamı önerirmisiniz.

Basılan gaz çok adi değilse ve başkada sorun yoksa kompresör yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor demektir. Daha az pompaladığı için soğutma ancak üst devirlerde gerçekleşebiliyor. Tabiki bunlar sadece uzaktan teşhis. İşi bilen birisine gösterin mutlaka.

Hatta servislerde kampanya vardı,bitmediyse  gaz basımı 50 lira falandı. Onlara gösterirseniz en net sonuca ulaşırsınız bence.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Basılan gaz çok adi değilse ve başkada sorun yoksa kompresör yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor demektir. Daha az pompaladığı için soğutma ancak üst devirlerde gerçekleşebiliyor. Tabiki bunlar sadece uzaktan teşhis. İşi bilen birisine gösterin mutlaka.

Hatta servislerde kampanya vardı,bitmediyse  gaz basımı 50 lira falandı. Onlara gösterirseniz en net sonuca ulaşırsınız bence.

Kampanya 30 Haziranda bitmiş galiba. Ben işin ehli bir ustaya göstereyim en iyisi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mesut aşkar
(düzenlendi)

ersen bey merhaba sizin araçtaki sorunuuz halledildi mi? benim kilmamda da sıkıntı var klima gazı ve filtresini değiştirdim rolantide devri 4000-4500 yükseltince klima devreden çıkıyor giriyor.aynı sorun ara ara sürüş esnasında da oluyor. rolantide daha iyi soğutuyor özellikle 2. kademede 3-4 soğutma düşüyor, radyatörü basınçlı su ile temizlettim. klimacıya tekrar götürdüm, tesisatı kontrol edelim dedi, bakalım sonuç ne çıkacak...

tarihinde mesut aşkar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ersen bey merhaba sizin araçtaki sorunuuz halledildi mi? benim kilmamda da sıkıntı var klima gazı ve filtresini değiştirdim rolantide devri 4000-4500 yükseltince klima devreden çıkıyor giriyor.aynı sorun ara ara sürüş esnasında da oluyor. rolantide daha iyi soğutuyor özellikle 2. kademede 3-4 soğutma düşüyor, radyatörü basınçlı su ile temizlettim. klimacıya tekrar götürdüm, tesisatı kontrol edelim dedi, bakalım sonuç ne çıkacak...

Bizimki sorun değil bir üretim şekliymiş. Nedenini öğrenememle birlikte bu şekilde çalışmaya programlandığını kesin kaynaklardan öğrendim.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Herkesin Övdüğü bir klimacıdan geliyorum şuan.

Gazı yeterli düzeyde. Basınç güzel. Kompresör sıkıntı yok dedi. Benim derece de 2-3 derece fazla gösteriyormuş. Kendisi ölçtü rolantı ve gaz verince 2-3 derece fark ediyor. Buda normal dedi. Yine bu yazı böyle atlat kışa doğru kompresör temizliği yaparız dedi. Sağolsun para da almadı. Kompresör temizliği de 150 işçilik, 80 geri ha basımı dedi. Son durum bu Şekil de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...