İçeriğe Yönlendir

Blow Off

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Cansel Kansu

Sürekli gazdan ayağınızı çektiğinizde basınç sıkışmasından bahsetmiş ayhan, o nasıl oluyorki zaten ayağımızı gazdan çekince egsoz gazları daha az çıkar buda egsoz gazlarının döndürdüğü fanın milini yavaşlatır e demekki gazla doğru orantılı olucak pistonlara verilen hava.

dakikada 70k ve üstü devir dönen rotorun ataletini naapıcaz peki?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Havalı debriyajlı Volvo çekiciler vardı önceden.. Onlar'da debriyajı bıraktıkça çuflardı..

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bmc kaymonları hatırlatırım.Onlarda da "Tıss Tıss" :) ses vardır.Hava Tahliyesi.Ama Konumuzla Alakası Yok.O Fren İçindir..

Amma bu Blow Off sesi Hoşuma Gidiyor... Moturu Bir (hani dumman meslesi) Temize Çıkarayım.Takacam Bitene

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

benim söylediğim kamyonlardan gelen ses o değil. tam gaz giderken ıslık sesi gibi bi ses, türbin kompresör terafının ya emmesi ya da basmasından bi yerden gelen bi ses. frene basınca ya da çekince gelen değil. hava kompresörü tankı fazla basınçlandırdığında açan tahliye valfinin sesi de değil. direk türbinden gelen ses, yüksek frekans, tam gaz giderken, hatta kamyon yüklü ise daha da artan bi ses.

neyse, şu santralin işleri bi bitsin, atölyede parmaklamaya başlıcam şu blow off işini... tailor made blow off yapcam... kısmetse...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz

Turbo dizellerde zaten Blow Off un görevini gören ötmeyen versiyonu olan

Dump Off Valf var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

var diye biliyorsun ama kesinmi?

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Sayılır

dump valve diye bişi vardır ama taktırdıktan sonra bov daha mantıklı tum mesajları zaman kısıtlılığımdan dolayı okuyamadım ama genel olarak dizellere takılcaksa daha guzel bir ses için once cip diyoruz turboya olan omur uzatma katkısı ise tartısılmaz bir gercektır yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum daha once pug 307 407 focus2 gibi araclara yaptık gayette guzel oldu ancak benzinlilere gore biraz daha pahalı tabi kullanılan malzemeye gore değişir fiyatı

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İbrahim Şen
:p benim 1.4 benzinli fiestam var.ona blow off taktırabilirmiyim.ayrıca çıkan sesi benzinlidede alabilirmiyim.vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Blow off sesi çıkaran oyuncaklar var.. Motor devrine göre bir hoparlör yardımı ile blow off taklidi yapıyor ancak,

Cub denemiş ve memnun kalmamıştı..

Yorum bağlantısı
Coşkun Demiratlı

öncelıkle aracı turbolamanız lazım daha sonra blow off ıle bu sesı alabılırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Kaan Dündar

Merhabalar;

arkadaşlar 2008 1.4 TDCI fiestam ile yakın arkadaşımın 2005 megane 2 sedan 1.6 sı ile ölesine kalktık 2.vitesin sonuna kadar bir boy önde gittim 3. vites 3000 den sonra hayal kırıklığı oldu adam yanımdan sallana sallna geçti resmen ve 3 boy attı bana :mellow:

o gün itibari ile aklıma chip taktırmak geldi sizce chip nasıl olur verim olarak artarmı ?? ve chip takarken birde blow off taktırıyım diyorum sizce ses alabilirmiyim ve maliyet ne olur ??

değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevnirim :spiteful:

Yorum bağlantısı
Barış Günay

1.6 arabalarla max 3. vitese kadar yarısılır ,sonrası zaten cok eziolar ,boyle bişiye gerek yok (:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Megane daki o motor 1.8 yerine geçecek kapasitede üretildiği için zaten güzel performansı var. Aklınızda olsun max. 3000 de vitesi bir üst vitese atarsanız aracınız daha atak olur. Durduk yerde 300-500 euro maliyetle chip tuning yaptırmak size kalmış.

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar

Birde kutu içi filtre diyorlar ses alırsın diye sizce nasıl neyi önerirsiniz dizelde ses için kafaya taktım bu blow off sesi ile filtre sesini olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Kutu içi filtreyle ses alamazsınız. Ses için açık tip filtre(mümkünse cold air kit şeklinde) tavsiye edilir..

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar
Kutu içi filtreyle ses alamazsınız. Ses için açık tip filtre(mümkünse cold air kit şeklinde) tavsiye edilir..

dizelse ses alırmıyızz herhangi bir sorun yaratırmı

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ben ve -apaçi- 3 arkadaşım tüm girişimlerimize rağmen dizel fiestadan tatmin edici bir ses alamadık..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Siz bu dizele filitre takacaksınız tamamda filitreden gecen hava direk motoramı giriyor... Arada turbo var.

1- motor sesi, filitre boğaza nekadar yakınsa okadar çok alınız.Normal benzinli araclarda bile eğer filitreniz ile motor arasında boru biraz uzun ise ses yine törpülenir.

2- 1.4 tdci fiestada filitre ile motor arasında hem turbo var hemde mesafe çok uzun.

Bu filitre-ses seceneğini iptal edin bence.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Ayhan turbodan dolayı değil ses çıkmaması artı uzunluktan da değil sorun dizel motorda.Zaten dizel motorun kendi çalışma sesi kötü araya ne kadar güzel ses koyarsanız koyun o kötü sesi kapatamazsınız.

Kesinlikle haklısın.

''En başta dizel'' demeyi unutmuşum.

Turbo olmayan dizellerde filitreyi tamamen iptal etseniz bile motorun gürültüsünün artmasından başka birşey olmuyor. Sadece motor sesinin bass'ı artıp ses biraz kalınlaşıp gürüldüyor.

Ne yani turbolu araçtan filtre sesi gelmez mi demek istedin Ayhan?

Bu akşam bende birşeyler var doğru düşünemiyorum.Normalde çok zor işlemlerde hesap makinası bile kullanmam ama bu akşam dükkanı kapatırken 1.7 x 2 yaptım sonucu 1.4 buldum.Sonra yanlış olduğunu anladım tekrar işlem yaptım 2.8 buldum. 3. denememde doğru buldum. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Okadar tatlının içindeyim ama yemiyorum.Tatlıdan bıkmamak için çok seyrek yiyiyorum. Yesem zaten kafam çalışırdı. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...