İçeriğe Yönlendir

Gösterge Paneli / Uyarılar, İkazlar , Arızalar

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Levent Erdoğan

Merhaba arkadaşlar;

Bu sabah farkettim. hareket halindeyken km. göstergesinin çalışmadığını farkettim. Otobanda olduğumdan dolayı durmadım, duramadım. Gerçi dursam ne olacaktı ya.....

Herneyse benzinciden mazot aldım (Yeni zamlı fiyatıyla :) ) tekrar hareket ettiğimde ibre çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
Özgür Yıldız

hız sensöründe bir problem olabilir, bilgisayara bağlatıp arıza sorgulaması yaptırın.

Yorum bağlantısı
Ali Şahin

Levent bey km göstergesi dediğiniz eğer depoyla gidilecek kimyi gösteren yer ise ve 140 km den sonrası ise bu durumda benimde dikkatimi çekti düşüş cok az oluyor.otobannda 90-100 arasındada gidiyorsanız aynı durum benim arabamdada var.

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan
Levent bey km göstergesi dediğiniz eğer depoyla gidilecek kimyi gösteren yer ise ve 140 km den sonrası ise bu durumda benimde dikkatimi çekti düşüş cok az oluyor.otobannda 90-100 arasındada gidiyorsanız aynı durum benim arabamdada var.

Ali Bey;

Benim aracımda bilgisayar yok 2004 Fiesta TDCI. Km. hız göstergesi çalışmadı. Aracı stop ettirip tekrar çalıştırdığımda kendiliğinden düzeldi. İnşallah devamı gelmez. Sorun birdaha devam ederse tabiiki gösterilecek.

Ergin Bey;

Eurodizel alıyorum. Bu sabah Shell'den aldım. 3,220 den. Zamlı değil mi? Önceki aldığım fiyatı hatırlamıyorum. Basındada zam geldi diye duyunca.......

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan
Yok yok Allaha şükür 10 gündür zam yok :)

Mazota zam geldi deyince hepsini kapsıyor sanmıştım. Aman gelmesin. ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

yaramızı deşmeyin arkadaşlar mazot benzini geçecek bu gidişle şu dizellere tüp meselesi yaygınlaşıp ucuzlasında taktıralım bari

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan
Muhtemelen hız sensörüdür .

Dün akşam ustama gittim (Özel servis) iki ihtimal olabilir dedi, müşiri söktü zımparalayıp yerine taktı. Bidaha olursa km. saati arızalı dedi. Gitttim ve bu sabah yeniden çalışmadı. :)

Bana olabilecek arızalardan birinin hız sensörü oluğundan hiç bahsetmediler. Bende şüpheye düştüm. :)

Cumartesi günü olmazsa yetkili servise göstermek istiyorum. Bahsettiğiniz hız sensörü pahalı bişeymi, tamiri oluyormu. Aşşağı yukarı maliyeti ne olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Şendur
servise bugünde gittim teyp arızalı diyorlar motor lambası gene yanıyor servisdeki elektrikçi bilgisayarda teyp arızası var diyor

beyni gitmis olabilir.benzer sey benim basıma da gelmişti :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Şen

arkadaşlar benim fiestanın benzin göstergesi yaklaşık 15 gündür bir acayip oldu.depoda benzin olduğu halde yakıt göstergesi ve dijital km.kafasına göre nasıl isterse değişiyor.bir bakıyorum sıfıra inmiş, bir bakıyorum artmış.yalnız hiçbir şekilde tahminen depoda olan benzinden fazlasını göstermiyor.böyle bir sorunla karşılaşan varsa çözüm varmı ? :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunun haricinde ışıklarda gidip gelme var mı? Radyo ile ilgili bir işlem yapıldı mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Şen

ışıklarda gidip gelme yok.radyo ile ilgili ise mevcut müzik sistemine amfi + subwoofer ve kuvvetlendirici taktırmıştım.? :mellow:

Yorum bağlantısı
İbrahim Şen

aslında bende şamandıradan olabileceğini düşünüyorum can.fakat eğer şamandıradansa depodan şamandırayı sök bak değermi ki ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiesta larda, teyp arkasındaki soketlerden şase alınca, göstergede gariplikler olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Tamar

Merhabalar aynı sorun 5 ay kadar önce benim başıma da gelmişti, depo yarı dolu olmasına rağmen bazen ışık yanıyor, bazen çeyrek depoya felan çıkıyordu durduk yerde, Ankarada Başer Otoya gittim, şamandıra kartı varmış o arızalı dediler.

Depoyu söküp şamandıra kartını değiştirdiler. Şimdilik bir sorun yok. Maliyeti ise yanlış hatırlamıyorsam 175,00 YTL civarıydı. :D

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

Benim aracımda benzini yaklaşık çeyrek depo fazla gösteriyor kontagı 4-5 kez kapatıp acınca düzeliyor marşa basınca gene aynı, sorun şamandıradamıdır sizce

Yorum bağlantısı
Gökhan Gökçe

bendede aynı sorun olmuştu. iki defa şamandıra değiştiler (maliyeti 350+350 YTL). şimdilik problem yok.

Yorum bağlantısı
Fatih Uçak

arkadaşlar benim de benzim göstergem fullediğimde çeyreğin yarısı kadar daha az gösteriyor.birkaç hafta daha düzelmesse servise götürecem.acaba garantiye girermi?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
arkadaşlar benim de benzim göstergem fullediğimde çeyreğin yarısı kadar daha az gösteriyor.birkaç hafta daha düzelmesse servise götürecem.acaba garantiye girermi?

Büyük ihtimal bir daha ki benzin alışınızda düzelecektir. Ama servise göstermekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Fatih Uçak
Büyük ihtimal bir daha ki benzin alışınızda düzelecektir. Ama servise göstermekte fayda var.

garantisi devam ediyor.ama servis sorunu bulabilmek için 100 ytl istiyor diye duydum.3 kere fulledim değişmedi.

Yorum bağlantısı
Murat Tamar
garantisi devam ediyor.ama servis sorunu bulabilmek için 100 ytl istiyor diye duydum.3 kere fulledim değişmedi.

Ben servise gittiğimde, şamandıra kartının garanti kapsamına girdiğini söylemişlerdi. Ama benim garanti sürem dolduğundan

işime yaramadı.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Hüseyin Karadeniz

depoyu fullettiğim halde yakıt göstergemin ibresi 1/2 seviyesini biraz geçiyor kontağı kapattığında ise kırmızı çizginin üzerinde durmuyor ve ibre sona kadar dyanıyor servise ilettiğimde fiestalarda kronik bir sorundur şamandra değişecek dediler bunda bi ayar yokmudur bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...