İçeriğe Yönlendir

Gösterge Paneli / Uyarılar, İkazlar , Arızalar

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Samet dikiz

Sa arkadaslar. Bi sorum olacakti. Bende 2004 fiesta comfort var. Silecek ayari 2 deyken 6 saniye aralikla calisiyor. Bazi zaman 4.kademeye aliyorum. Sonra bi muddet sonra tekrar 2 ye aldigimda bu sefer 6 sn degilde 3sn araliklarla calisiyor. Bunun mantigi nedir?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Akıllı silecek galibao .Zaman ayarı değişiyor kullanıma göre. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Nasil yapacaz peki

Merhabalar;

Silecekte ki fasılalar, aracın hızına da bağlı olarak değişebilmekte, mesela 4 e aldığınızda rölantide 6 sn ise hareket halinde çalışabiliyor ama hareket halinde iken hızınıza bağlı olarak süreyi kısaltabiliyor. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alpay Sumer

2005 fiestada farlar acildiginda km yazan ekran isigi mevcutmudur? Yoksa isikli bi ekran degilmi? Acil yardim lutfen...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2005 fiestada farlar acildiginda km yazan ekran isigi mevcutmudur? Yoksa isikli bi ekran degilmi? Acil yardim lutfen...

Araba çalıştığı sürece sürekli yanması gerekir diye hatırlıyorum. Farlara bağlı değildir.

Sa arkadaslar. Bi sorum olacakti. Bende 2004 fiesta comfort var. Silecek ayari 2 deyken 6 saniye aralikla calisiyor. Bazi zaman 4.kademeye aliyorum. Sonra bi muddet sonra tekrar 2 ye aldigimda bu sefer 6 sn degilde 3sn araliklarla calisiyor. Bunun mantigi nedir?

Aracınızda 1 ile 30 saniye arası ayarlanabilen bir fasılalı silecek özelliği var.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yunus Adaçay
(düzenlendi)

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar bir ay önce 2004 fort fiesta tdci comfort aldım ama aracım eac fail arızası vermeye başladı araç nedense 2000 devir ı geçmiyor bir sure çalıştıktan sonra kontağı açıp kapatınca nrmale dönüyor takı araç soguyana veya iki saat bekliyene kadar arac çalışırken dikiş makinesi sesi gibi ses yapıyor onun haricinde herşey normal siyah duman atması teklemesi çok yakma gibi bir sorun yok kilometrede hatta 21 kr yakıyor şehir içi sakin kullanımda akü 70 amper maf sensoru ve egr temizliğiyapıldı bilgisayara bağlayınca enjektör devresi mil büyüme arızası gösteriyor ama enjektör temizliği yapılalı beş bin kilometre olmadı sinirden arabayı yakmaya geldim neredeyse yardım lütfen

tarihinde Yunus Adaçay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Adaçay

İşler yoğun olduğu için sabah pompaciya bıraktım aksm aldım ayrıca iki hafta önce depoya dökülen temizleyici den de kullandım pompaci nasıl işlem yaptı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özkan Gedik

Sa arkadaslar benim 2005 model fieastam var dizel arabayı çalıstırdığım zaman rölantixe motordan aşırı derece hırıl hırıl sesler geliyor devir göstergesi kendi kendine oynuyor aynı anda da eac fail hatası veriyor aracımı ford özel servise getirdim aracımın degisen parcalarini asagida belirttim

Triger komple set halinde degisti gergi bilyasına kadar

Devirdaim degisti

Motor su haznesi degisti

Yağ soğutucusu degisti

Enjektör burcu ve pulu değisti

Rail basınç sensorleri değisti

Bu hiriltı sesinin nereden geldigini bilmihorum yakıt yada arabanın eletrik tesisatinda problem olabilir dediler varsayim yani birde vak vak hortumu saglam degil dediler hiriltinin sesi sizce neden geliyor olabilir çok asiri bir sekikde hemde araba durucak gibi oluyor sonradan toparliyor degisik hirilti sesleri geliyor kesiliyor dedigim gibi beraberinde eac fail hatası veriyor oneri olan varmı acaba

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arzu öğ
(düzenlendi)

Herkese iyi geceler

2005 fiesta 1.4 Comfort kullanıyorum.aracım 122.00'de genel olarak cok memnunum,son dönemde göstergemde km sayacı kendiliginden 0 a düşüyor araçta one doğru bir titreme oluyor.aynı zamanda devir gostergesi 1 ile 3 bin devir arasında sürekli hareket ediyor.araç sabit hızla çalışmaya devam ediyor.bir müddet sonra km normal hale geri dönüyor.diğer forumdaki yazılara bakma fırsatım olmadı bu konuda bilgisi olan varmı.servise mi yoksa özel servismi daha çabuk halleder fiyatlar arasinda cok fark olurmu fikir verirseniz sevinirim.

tarihinde Arzu öğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ANIL BAYRAKTAR

Arkadaşlar bir sorunum var kimse bulamıyor 1.4 tdci 68hp fiestam var herkes 3000 devirde 130 yaptıgını söylerken benim aracım 110 yapıyor arabada hiçbirşekilde arıza yok baskısıda yeni sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
ANIL BAYRAKTAR

3000 devirden sonrada bi tırrr sesi gelşyor sağ ön taraftan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...